İçeriğe Yönlendir

Su Arıtma Cihazları Hakkında

Köksal Yılmaz

Recommended Posts

Misafir

Aboouuuvvv adam onu bile dişlemeden yollamıyor, gardaş senin elinden tadılmamış bişey geçmez mi :D

Hop dedik arada bende varım  :D Anadolu yakasına gelene kadar oooo  :D

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Hop dedik arada bende varım  :D Anadolu yakasına gelene kadar oooo  :D

Ticaretini yapmıyoruz sonuçta.. İçini yer, kullanılmayan kaplarını sana gönderirim diye şettirdim.. Ama istersen Hindistan daki dostlarıma diyim. Bi kamyon yıvsınlar Kxl garajın önüne cevizden.  ;)

Hintli arkadaşlarına söyle hakan abilerin oraya çadır atsınlar beni kurutur onlar :D

Fındık özü alt suyu konsantresi tozuyla halletmeye çalışırım :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Hintli arkadaşlarına söyle hakan abilerin oraya çadır atsınlar beni kurutur onlar :D

Projede adımız olsun istedik,hepsi bu yani  :D

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Projede adımız olsun istedik,hepsi bu yani  :D

Fakir doyurmak çok sevap abi :D

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ali Karadağ

Merhaba,

Evimin bulunduğu konumdaki su aşırı kireçli ve çok sert bu yüzden babamlardan (4 yıldır WaterLife Osmosis kullanıyorlar) damacana ile su getiriyorum. Evim 3. katta ve asansörsüz, çocuk da doğduktan sonra su tüketim hızımız arttı. Kayınçom geçen ay 425TL'ye aldı ama ben suyunu beğenmedim, babamlardakinin de fiyatına 1300TL gibi bir rakam söylüyorlar bu da beni aşıyor. Arada kaldım açıkçası.

Ben de kendi evimi alınca almak istediğim cihazı şimdi almaya karar verdim.

Kullanıcılardan fikir almak isterim, hangi marka/model fiyat/performans olarak iyidir? Farkları nelerdir?

Aklımda şunlar var:

1- http://www.akakce.com/su-aritma-cihazi/en-ucuz-hotpoint-ariston-ct-ntc-ix2-fiyati,1663024.html

2- http://www.hepsiburada.com/liste/conax-eco-alkalin-mineral-yedek-filtre-seti-kombo-paket/productDetails.aspx?productId=hrcon023&categoryId=13003364

3- http://www.hepsiburada.com/liste/conax-prestij-su-aritma-cihazi-yedek-on-filtre-seti-ucretsiz-montaj/productDetails.aspx?productId=hrcon026&categoryId=13003364&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=pc&utm_content=cpc&utm_term=kategori-genel&wt_pc=akakce.cpc.kategori-genel.cpc&v=1.38.8

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ
(düzenlendi)

Beni Hyundai su artıma sistemlerinden uzun süre taciz ettiler ama ben istemedim. Sanırım fiyatı biraz pahalı istersen bi araştır.

http://www.hyundaiaritma.com/

Hyundai markasının altına sığınmış gibiler ;)

Ekleme: Yerleri evime yürüyerek 10dk., şimdi hatırladım.

tarihinde Ali Karadağ tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Bunların bakımları araba bakımından pahalı ve takip istiyor sanırım :) Belli periyotlarla sürekli değişmesi gereken filtreleri var .

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Bunların bakımları araba bakımından pahalı ve takip istiyor sanırım :) Belli periyotlarla sürekli değişmesi gereken filtreleri var .

Evet aynen öyle, 6 ayda bir 3 ön filtresi değişiyor babamlar 75TL'ye değiştirdi en son.

Bu konu forumda vardı ama bi türlü bulamadım :s

Ben de bulamadım inan ;)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben bu su arıtma işinde şunu anlayamıyorum.. Mesela şimdi her arıtma cihazının arıttığı su lezzeti farklı oluyor bunu anlıyorum.. Ancak evde 3-5 farklı birey varken.. bu arıtılan suyu herkesin beğenerek içmesi biraz sıkıntılı değil mi ? Ben mesela x marka suyu bayıla bayıla içerken eşim o suyu beğenmiyor yada başka birisi.. o zaman ayrı ayrı su alma imkanı olabiliyor..Ancak bilmem kaç bin tl veripte su arıtma cihazı alıyorsun sonra herkes beğenmiyor doğal olarak.. Sırf bu yüzden arıtma cihazlarına hep uzak olmuşumdur.. Mesela benim babam hayatta hazır su içmez..Su içtiğimi anlamıyorum diyor. Bir türlü alışmadı. Arıtma suyunu hiç içmez :D

Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu

3 senedir Waterlife kullanıyorum hiçbir sıkıntı yaşamadım  tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Demekki bölgesine göre deişiyor içme suyu çorum,da da aynı semtine göre farklılık gösteriyor ben köyden getiriyorum ona vereceğim parayı gaz parası na veriyorum hemde temiz doğa cabası :biggrin:  

Yorum bağlantısı

Merhaba,

Evimin bulunduğu konumdaki su aşırı kireçli ve çok sert bu yüzden babamlardan (4 yıldır WaterLife Osmosis kullanıyorlar) damacana ile su getiriyorum. Evim 3. katta ve asansörsüz, çocuk da doğduktan sonra su tüketim hızımız arttı. Kayınçom geçen ay 425TL'ye aldı ama ben suyunu beğenmedim, babamlardakinin de fiyatına 1300TL gibi bir rakam söylüyorlar bu da beni aşıyor. Arada kaldım açıkçası.

Ben de kendi evimi alınca almak istediğim cihazı şimdi almaya karar verdim.

Kullanıcılardan fikir almak isterim, hangi marka/model fiyat/performans olarak iyidir? Farkları nelerdir?

Aklımda şunlar var:

1- http://www.akakce.com/su-aritma-cihazi/en-ucuz-hotpoint-ariston-ct-ntc-ix2-fiyati,1663024.html

2- http://www.hepsiburada.com/liste/conax-eco-alkalin-mineral-yedek-filtre-seti-kombo-paket/productDetails.aspx?productId=hrcon023&categoryId=13003364

3- http://www.hepsiburada.com/liste/conax-prestij-su-aritma-cihazi-yedek-on-filtre-seti-ucretsiz-montaj/productDetails.aspx?productId=hrcon026&categoryId=13003364&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=pc&utm_content=cpc&utm_term=kategori-genel&wt_pc=akakce.cpc.kategori-genel.cpc&v=1.38.8

Saygılarımla.

;) Ben buldum.. Pınar Beyaz. :p   :D

Konu birleştirilmiştir. 

Bu konu forumda vardı ama bi türlü bulamadım :s

Yorum bağlantısı

3 senedir Waterlife kullanıyorum hiçbir sıkıntı yaşamadım  tavsiye ederim.

Filtre değişim periyodunuz ve filtre tutarı nedir?

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Ben filtre sistemini kendim yapmayı çok düşünmüştüm. Hesaplarıma göre fiyatı da oldukça ekonomik oluyor.

- Gerekli ekipmanlar

3 lü hausing 10" 75-80 tl

1 adet 5 mikron filtre 15tl

1 adet aktif karbon filtre 25tl

1 adet 1 mikron filtre 15tl

çıkışa da uv lamba+armatür ( 254nm) 50-100 tl

girişe 1 adet basınç düşürücü 25 tl

çıkışa 1 adet musluk 10 tl

Toplam maliyet: 135 tl

UV lambayı da çıkışa konacak şeffaf hortumun yanına bağlayınca sistem tamam.

Filtre ve hausing yapı marketlerde var ancak Ankara Ulus ta çok dah auygun fiyata bulunabiliyor.

UV Lamba ise internetten alınabilir.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta uv lambanın göze ve cilde zararlı olduğu. Bu montajı gerekirse kapalı bir kutu içinde yapmak lazım.

Bu sistem piyasada satılan birçok sistemden çok daha kaliteli su üretecektir.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ali Eren
(düzenlendi)

Yeni taşıdığımız semtin suları çok kireçli maalesef. 2 aydır hazır su kullanıyoruz.

Su arıtma cihazı almayı düşünüyoruz ama bu cihazlar hakkında net bilgilere erişemedim.

Çevrede birkaç dükkana sorduk ama iyice kafamız karıştı.

En iyisi yine foruma sorup bir şeyler öğrenelim dedim.

1. Su arıtma cihazı kullanımını tavsiye eder misiniz?

2. Su arıtma cihazı seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

3. Tavsiye ettiğiniz ürün var mı?

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

tarihinde Ali Eren tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök

abi ben inanmıyorum suyu arıttığına flan .

kaynak suyu yazanları almaya dikkat ediyorum sadece. belkide hiçbirinin farkı yoktur birbirinden 

Tarsusta 20 sene yaşadım hep çeşmeden içtik , dedem 80 yaşında hala çeşmeden içiyor sıkıntı yok yani ama istanbulda güvenmeyip alıyoruz hazır su

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erol Güven

Su sağlıktır yaklaşık 19 yıldır bu işte görevliyim isim vermek reklam olur diye yazmıyorum özelden mesaj gönderirsiniz kafanızdaki tüm sorulara cevap vermeye çalışırız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Uslu

kesinlikle alın diyorum. 6 aydan ay a filtreleri değişiyor o kadar. Filtrelerde toplam 60 TL falan tutuyor bizim arıtma cihazının. biz koçtaş tan almıştık. iyi ki de almışız. su bitti derdi yok. arayıp isteyeceksin bekleme derdin yok. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Yeni taşıdığımız semtin suları çok kireçli maalesef. 2 aydır hazır su kullanıyoruz.

Su arıtma cihazı almayı düşünüyoruz ama bu cihazlar hakkında net bilgilere erişemedim.

Çevrede birkaç dükkana sorduk ama iyice kafamız karıştı.

En iyisi yine foruma sorup bir şeyler öğrenelim dedim.

1. Su arıtma cihazı kullanımını tavsiye eder misiniz?

2. Su arıtma cihazı seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

3. Tavsiye ettiğiniz ürün var mı?

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Ali Bey merhabalar... 

5 yıldır kullanıyorum. İnşallah reklam olmaz diyeyim. Markası TÜRK su. Almadan önce epey araştırmıştım. Hatta aldıktan sonra eğer hoşuma gitmezse iadesi içinde söz almıştım. Aldıktan 1 hafta sonra bir makina kadar daha para verip özel bir laboratuarda detaylı analiz yaptırdım. Sonuçlar gayet yüz güldürücü olunca halen kullanıyorum. Çok aşırı para vermeye gerek yok. Benim kullandığım cihaz 12 filtreli, 12 aşamalı. Tadı gayet güzel. Ben artık damacana su bile içemiyorum. Daha doğrusu tadı değişik geliyor. Bizim 2 tane bebek var onlara da gönül rahatlığı ile veriyorum. 

Bu sistemlerde zaten asıl filtrasyon ilk 3-4 filtrede oluyor. Prensip ters osmozis. 

Ben kesinlikle tavsiye ederim... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Su arıtma cihazında nedense bir dolaplar dönüyor gibi hissediyorum.

KUllanıcıdan duymadan inanmıyorum pazarlamacıların lafına.

Eşimin halası hangi marka olduğunu hatırlamadığım bir markanın pazarlamasını yapıyor, 1300 TL gibi bir rakama satıyor makineyi. Evinizden birer bardak içme suyu getirin dedi, eşim ve ablası ile abisine. HErkes getirdi, tükenmez kalem benzeri bir alet soktu suya, elektrikle çalışan. Sular 15-20 sn gibi bir sürede paslı bir hal aldı. Ama arıttığı suda hiç birşey olmadı. VAr bir çapanoğlu o işte, aklım ermiyor ama :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Su sağlıktır yaklaşık 19 yıldır bu işte görevliyim isim vermek reklam olur diye yazmıyorum özelden mesaj gönderirsiniz kafanızdaki tüm sorulara cevap vermeye çalışırız.

Bence buraya yazın, bizde bilgilenelim.Niye reklam olsun, bilgi veriyorsunuz. Satış yapmıyorsunuz ki

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...