İçeriğe Yönlendir

2001 Fiesta 3.5 Mm Spor Yaylarım Hazır

emin burak yeğ

Recommended Posts

emin burak yeğ

Arkadaşlar hepinize günaydın..2 ay önce aracımın amörtisör ve helezonlarını değiştirmiştim bakımda..fakat bu değişimden sonra yerden yüksekliği çok fazla arttı ve 90 km hızların üzerinde yolda çok savrulmaya başladı..bu arada helezonlar da amörtisörler de orjinali..

dün aracı biraz daha alçaltmak için 3.5 mm  yay siparişi verdim ve elime ulaştı..kullanan arkadaşlarımdan tavsiye ve yorum rica ediyorum dikkat etmem gereken bir nokta varmıdır? yada bana eksi yanı olur mu bu yayların?

GvDNy6.jpg

GvDN96.jpg

Yorum bağlantısı
emin burak yeğ

İstanbul imran tuning diye bir firmadan aldım Gökhan bey.sağolsun arkadaş baya ilgilendi..210 tl  fiyatı..yarın takılacak nasipse bakalım nasıl olacak :)

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Tamam ben de düşünüyorum virajlarda çok yatıyor araba o yüzden sinir oluyorum yarın taktırınca fikirlerini bekliyorum.

Yorum bağlantısı
emin burak yeğ

tabiki resimler ile burada paylaşım yapacağım yine

Yorum bağlantısı
Ferhat Bulut

tabiki resimler ile burada paylaşım yapacağım yine

Emin bey hayırlı olsun. Bende düşünüyorum süspansiyon sistemi değişikliğini. 4 unudemi degistirdiniz? Orijinal fiyatları nedir? Yaylanmada çok fark ettimi.vb..
Yorum bağlantısı
emin burak yeğ

Emin bey hayırlı olsun. Bende düşünüyorum süspansiyon sistemi değişikliğini. 4 unudemi degistirdiniz? Orijinal fiyatları nedir? Yaylanmada çok fark ettimi.vb..

Ferhat bey,eğer orjinal amörtisörlerini soruyorsanız evet takım olarak değişti 4ü..sachs marka..yanlış hatırlamıyorsam ön 160 arka 110 tl olması lazım..yol tutuş ve konfor konusunda yeni amörtisörler cok fark ediyor tabiki.ama helezonları tekrar 3.5 cm alçak olanı ile yarın değiştireceğim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Ferhat bey,eğer orjinal amörtisörlerini soruyorsanız evet takım olarak değişti 4ü..sachs marka..yanlış hatırlamıyorsam ön 160 arka 110 tl olması lazım..yol tutuş ve konfor konusunda yeni amörtisörler cok fark ediyor tabiki.ama helezonları tekrar 3.5 cm alçak olanı ile yarın değiştireceğim 

Emin bey taktırabildiniz mi yayları ilk görüşleriniz nelerdir.

Yorum bağlantısı
emin burak yeğ

Gökhan bey henüz taktıramadım.işlerimin yoğunluğu sebebi ile çarşamba günü aracımı servise bırakacağım,perşembe günü teslim aldıktan sonra net bilgilendirme yaparım 

Yorum bağlantısı
Bora Garip

arkadaşlar bende istiyorum ama bir şey daha varmış fikir almak istiyorum ısıtılarak helezonlar pıstırılabiliyormuş :) uygun mudur bilen uygulayan var mı?

Yorum bağlantısı
Misafir

arkadaşlar bende istiyorum ama bir şey daha varmış fikir almak istiyorum ısıtılarak helezonlar pıstırılabiliyormuş :) uygun mudur bilen uygulayan var mı?

bence uygun değil ısıtma işlemi kullanılan malzemenin kalitesini

düşürecektir.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

ısınan çelik sertleşme eğilimi gösterir ve zamanla kırılabilir.

Yorum bağlantısı
Ferhat Bulut

Bu arada aklıma gelmişken sunu sormak isterim;

Bende süspansiyon sistemimi degistireyim dedim ustalar kisin soğuk havada degismez nisandan sonra havalar ısısınca gel dediler.

Ne derece dogrudur?

Yorum bağlantısı
Hasan Sonuç

Bana da benzer bir şey söylediler. Bu arada hayırlı olsun Emin Bey. Merakla bekliyoruz.

Yorum bağlantısı
emin burak yeğ

Isıtılarak yapılan işlem bu tür modifiye de en tehlikeli yöntemdir..helezonun kimyasal yapısını tamamen değiştiriyorsunuz ısıtarak,kesinlikle uzak durun derim..eğer düşünüyorsanız 1 takım spor yay alıp keyifle kullanın.yay konusunda yardımcı olurum size 

Yorum bağlantısı
emin burak yeğ

Bana da benzer bir şey söylediler. Bu arada hayırlı olsun Emin Bey. Merakla bekliyoruz.

teşekkür ederim Hasan bey..öğleden sonra 1-2 foto eklerim son halini

Yorum bağlantısı
emin burak yeğ

Takıldı mı yaylar?

muhtemelen takılmıştır gidip bakamadım daha :) öğleden sonra göreceğim inşallah

Yorum bağlantısı
emin burak yeğ

İnş ben de arayıştayım :)

düşünürseniz bir takım yay daha var elimde kullanılmamış..duruma göre satılık ilanını koyarım siteye

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Ne durumda arabayı alabildiniz mi takılmış mı yaylar ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...