İçeriğe Yönlendir

2001 Fiesta 3.5 Mm Spor Yaylarım Hazır

emin burak yeğ

Recommended Posts

Ferhat Bulut
(düzenlendi)

arkadaşlar aracımızın arka ve ön amörtisörleri nasıl bişey.Netten bakıyorum burçlu,gazlı,yağlı vs gibi şeyler çıkıyor.Tipi nasıl birşey,nette uygun bir fiyata bulursam alayım diyorum,ama hangisi bizim araca uygun bilemiyorum.resimde olursa ön ve arka olarak daha iyi olur.

Ayrıca sadece yayları değiştirsem bir faydası olurmu?Önler değilde arkalar baya rahatsız ediyor,sadece arkaları değiştirmem sorun çıkarırmı?

tarihinde Ferhat Bulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hasan Sonuç

Ferhat Bey hayırlı olsun. Umarım şikayetleriniz ortadan kalkmıştır. Ben de bu aralar kütürdeme ve konfordan şikayetçiyim. Acaba değiştirdiğinize değdi mi?

Yorum bağlantısı
Hasan Sonuç
(düzenlendi)

Peki ne kadar masraf ettiniz Ferhat Bey? Hepsini mi değiştirdiniz? Ve tabii ki nerede değiştirdiniz?

tarihinde Hasan Sonuç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ferhat Bulut

Peki ne kadar masraf ettiniz Ferhat Bey? Hepsini mi değiştirdiniz? Ve tabii ki nerede değiştirdiniz?

Hasan bey hascetin ford servisinde.on amortisorler saglamdi ama arkalar bitmisti,sadece arka amortisorleri degistirdim.amortisorler 250 tl orijinal sach.
Yorum bağlantısı
Ferhat Bulut

İşçiliğe ne kadar verdin Ferhat Hocam?

Hasan hocam ben 600 tl toplamda masraf yaptim.sadece amortisor kac tl bilmiyorum.
Yorum bağlantısı
Hasan Sonuç

Ben de ön takımdaki sesi giderdim şükür. Z rotlar değişmişti zaten. Amortisör üst takozu ve bilyelerini de değiştirince kütürdeme kesildi şükür. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...
Hasan Sonuç

Hayırlı olsun ama bu mm ve yay işini hiç anlamıyorum. Biraz bilgi verirseniz çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Normaldr yaylar orj. Olana nazaran daha serttir ve 30 mm demek 3 cm düşeceği demek 3.5 cm lik yaylarda orjinal süspansiyonu kullanabilirken 3.5 cm üstü olanlarda spor süspansiyon takılmalı.

Yorum bağlantısı
Fatih Karakeçi

50cbfc694ce079419571a62af2663b20.jpg

Yaylar takıldı 3 cm vogtland amortisörler ön arka değişti.

Helezon ve yay değişimi sonrası hissedilen bir artış Varmı konfor olarak kasislerde veya yol tutuşunda . Benimde komple değişmem gerek çünkü :)
Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Valla yeni aldım arabayı servisten yaylar ve amortisör değişince sertleşti tabiki ama konfor olarak tabiki birazda olsa azalma oldu ama arabanın virajlarda sağa sola esnemesi geçti ve yolda en ufak bir direksiyon çevirmemde direk tepki veriyor

Yorum bağlantısı

Valla yeni aldım arabayı servisten yaylar ve amortisör değişince sertleşti tabiki ama konfor olarak tabiki birazda olsa azalma oldu ama arabanın virajlarda sağa sola esnemesi geçti ve yolda en ufak bir direksiyon çevirmemde direk tepki veriyor

hayırlı olsun kardeşim. napacaz biz böyle ihtiyar delikanlılarla. Eski filan ama seviyorum fiestayı ya :)
Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

5 kişi 2 erkek 3 kız bindik 185 60 14 lastik var sürtme olmadı ama arkalar çok sert şu anda

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 7 ay sonra...
Ömer Can ÖZAKMAN

ısınan çelik sertleşme eğilimi gösterir ve zamanla kırılabilir.

benim arabanın da ön amartisörleri işlem görmüş saırım çünkü arabanın önü çok basık direksiyonu çevirirken çamurluk davlumbazına sürtüyor lakalarda araba takoza biniyor özellkle sağ ön, arabanın arkası aşırı kalkık duruyor bu durum benim çok sinirimi bozuyor çözüm nedir gökhan bey orijinal parça mı alsam yoksa ayarlı süspansiyon mu karar veremedim

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Arabayı ne amaçlı ne kadar süreli kullanacağınıza bağlı. Konfor olsun uygun olsun derseniz orjinal yaylar 40 tl idi galiba amortisörler de sağ sol 200 250 tl arası olması lazım. He performans olsun yol tutusu olsun dersen coilover yaptırmak ya da almak daha iyi. İstediğinde düşür istediğnde yükselt.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...