İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Direksiyon Problemleri

Haluk Şentürk

Recommended Posts

Ahmet Taşkın

Bende de 95 R19 1.6 RT vardı bence aynı sertlikte fiestada. Yeni araçlar gibi değil sonuçta yeni fiestalarda puntolarda direksiyon üfleseniz dönüyor.

Yorum bağlantısı
Doğan Özkan

Bende aynı dertten sıkıntılıyım, daha doğrusu eşim çok rahatsız...

Daha önce Toyota Corolla, Nissan Almera bunlar vardı sıkıntı yoktu.

Yarın bi'baktırayım diyorum...

Acaba genel sıkıntı mı? Direksiyonun çok yumuşak olması da sıkıntı yaratır....

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Fiesta' nın direksiyonu çok yumuşak olmayıp, çok ta sert değil. Lastik ebatı ve lastik durumu önemli.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Benim Focusda da sert direksiyon. Bazen işyerinde Passat veya Fluence'a biniyorum onlarınki çok yumuşak geliyor.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

2011 Megane' ı kullandığımda, direksiyon elimin altından uçup gidecek sandım.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Önde pozitif kamber açısı olabilir. Ama kamber açısının direksiyonun kendi kendine toplanmasında faydası var. Ama döndürmede etkisi yok. Kaster açısı etkili olanlardan biri olabilir... Ancak hidrolik direksiyonun hidrolik sistemiyle alakalı asıl neden.

Bana hiç sert gelmiyor direksiyon.

Yorum bağlantısı
Erhan Ay

direksiyonda problem yok bence...benim aracımın direksiyonda sert..

Yorum bağlantısı
Murat Tanrıöver

Şu sınavlarım bitsin bakım için servise götüreceğim. Konuyu araştırır sonuçları bildiririm. Çok problem olmuyor ama acaba farklı bir sorun mu var diye düşünüyor insan. Cevaplarınız için teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İsmail Yanık

Bana göre fiestaların direksiyonları ağır frenleride zayıf kendi sınıfındaki diğer marka araçlara göre. Örneğin citroen C3 lerin direksiyonuna ve frenlerine bakın farkı görürsünüz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakkı Bedbaht

direksiyon hidrolik yağı eskımiş olabilir ben üzerinden cektırıp ilave yapmıştım hafifleme hissedılmıstı.ilk servis bakımında hıdroliği tamamen bosaltarak yenılemek ıstıyorum...

Yorum bağlantısı
İsmail Yanık

Olabilir. Motor yağımızı düzenli değiştiriyoruz ama fren ve direksiyon hidrolik yağını pek önemsemiyoruz. Aslında onlarıda değiştirmek lazım.

Yorum bağlantısı
Bektaş Aslantaş

benim fiestanında direksiyonu, daha önce kullandığım megane göre biraz sert ama çok rahatsız etmiyor açıkçası

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Fren hidroliği, kapağını hiç açmadığınız sürece baya dayanır, öyle 2 senede falan bozulmaz yani, güç kaybı 7-8 sene sonra hafiften hissetiriyor, tabii hiç kapak açılmamış ve arıza yüzünden kurcalananmamış olmak kaydı ile.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bazen parmakla çeviriyorum direksiyonu.Bana çok hafif geliyor.Siz bir baktırın.

Yeni fiesta nın hafif eskiler sert.

Yorum bağlantısı
İsmail Yanık

Birkaç tamirciye sordum fren hidrolik değişimini, kimi gereksiz dedi kimide istersen değiştiririz dedi. Bende pek değiştirme taraftarı değilim aslında.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Ben de değiştirmem boşu boşuna kurcalatmak ve hava yapma ihtimalini göze almak istemem ama otomotiv profesörü hocam özellikle fren hidrolik borularının kıvrımlarında nemden ötürü birikmeler yaşanacağını ve fren açısından riskli birkaç noktadan bahsetmişti.(tabi bunlar nem almasından ötürü)

Yorum bağlantısı
Cihangir Elbasan

Arkadaşta 2008 var.Onun direksiyonda yumuşak.

Yeni fiesta nın hafif eskiler sert.

Arkadaşta 2008 var.Onun direksiyonda benimkiyle aynı.Bir fark göremedim kullanım açısından.

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Aracınız kaç kilometrede direksiyon hidroliği değiştirilmemiş olabilir, Adı üstünde hidrolik direksiyon hafif olması lazım

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet Güler

Merhaba arkadaşlar, fiestamda yeni başladı bu sorun ve canımı sıkıyor. Esasen 1 ay önce lovato marka lpg kiti takıldıktan sonra aracım hem benzinde hem de gazda iken direksiyonu tam sağa ya da sola çevirince stop etmeye başladı. Yalnız araç hareket ederken ayak gazda iken direksiyon kırılırsa stop etmiyor sadece durur vaziyette rolantide iken bu sorun ortaya çıkıyor. Bunun yanında ara ara da aniden kendi kendine gaz veriyor. Cumartesi sanayiye götürcem ama götürmeden önce sorunla ilgili forumun fikrini almak istiyorum. Eminim çok kişinin başına gelmiştir. Değerli görüşlerinizi ve önerilerinizi esirgemeyin lütfen.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Eminim çok kişinin başına gelmiştir. Değerli görüşlerinizi ve önerilerinizi esirgemeyin lütfen.

Hiç duymadım...

Rolantiniz bozuktur... Zaten stop etme meyillidir.. Güç binince stop ediyordur..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bunun için bi sensör vardı galiba, pompa zora binince rölantiyi arttırıyor ama, yanlışta hatırlıyor olabilirim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. Tüm vakum hortumlarına baktırın

2. psps sensörü çalışıyor mu baktırın (direksiyonu çevirirken rölantinin artmasını sağlar)

3. rölanti valfiniz son demlerini yaşıyor olabilir

Yorum bağlantısı
Ahmet Güler
(düzenlendi)

Teşekkür ederim pompa takılalı 1 ay oldu serviste yenisiyle değişti lpg taktırmadan önce. Önerilerinizi dikkate alacağım belkide Çağlar Bey'in söylediği psps sensörü sorunludur. Söylemeyi unutmuşum ama araç sanki birazda gürültülü çalışıyor dizel gibi.

tarihinde Ahmet Güler tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...