İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Direksiyon Problemleri

Haluk Şentürk

Recommended Posts

Serdar Akgül

Sağolun Çağlar Bey, hafta sonunda Yaşar ustaya yolcu olayım en iyisi..

Yorum bağlantısı
Burak Gülcan
Merhaba Arkadaşlar bu konuda beni aydınlatırsanız, çok sevinirim. Aracım 2008 fiesta collection benzinli arabanın çalışır durumda ama sabih ve normal devirinde arasıra direksiyon sertleşiyor, hafif gaza bastıgımda sertleşme gidiyor bu beni bir kaç gündür kafamı kurcalıyor ve sorun 2 aracımın tekerleklerini tam kırdıgım zaman ( sağa sola) acayip bir ses (kıggggggggg) diye bir ses geliyor ama normal seyirde bir sorun yok bu konuda yardımcı fikir vermenizi istiyorum.

Teşekkür ederim

hıdrolıgını kontrol ettırdınmı?

Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Hidrolikte eksilme yok, bu sıkıntı sabah ilk çalıştırma sonrası biraz zorlama ile düzerldikten sonra gün içinde tekrarlamıyor başka..

( Diresiyonda sonra zorlama, takılma, ses felanda olmuyor)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Koray Sezginer

Merhaba arkadaşlar yeni aracmı 3 gün önce almış bulunmaktayım 2008 1.4 tdci comford .. Lakin ufak bir sorunum var direksiyon park halindeyken yada yolda giderken sola sağa çevirmeye çalıştığımda tak diye ses geliyor sanki birşey onu tutuyor gibi. Bunun nedeni neden olabilir ? Sürüşümü engelleyen yada yolda direksiyon kitlenmesi gibi birşey yok ama o ses uyuz ediyor adamı..

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Yeni aracınız hayırlı olsun.. Yükseklik ayarı varsa onun mandalını bir kontrol edin..

Ben ilk aldığımda mandal gevşekti tık tık sesler geliyordu mandalı oturtunca kesildi ses.. :)

Yorum bağlantısı
Koray Sezginer
Yeni aracınız hayırlı olsun.. Yükseklik ayarı varsa onun mandalını bir kontrol edin..

Ben ilk aldığımda mandal gevşekti tık tık sesler geliyordu mandalı oturtunca kesildi ses.. :good1:

Teşekür ederim .. Direksiyon ayarını en aşağıda kullanıyorum sonuna kadar da kapalı mandalı onda bir sorun olucağını zannetmem heralde..

Yorum bağlantısı
Koray Sezginer
Direksiyon milinde sıkıntı olabilir?

Nereye götürmemi istersin çağlar abi ? Anadolu yakasında?

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

aracın direksiyon hidroliğini sabah akşam kontrol edin , azalma varsa keçeler bozulmaya başlıyor olabilir. Herşey bir ihtimal. :D

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Benim Fiesta'da da benzer ses vardi özellikle sağa döndürdükten sonra tam tur durmadan sola çevirdiğimde tak tuk ederdi. Amatisör ile ilgili bir parçayı değiştirmişlerdi garantiden düzelmişti.

Yorum bağlantısı
Çağlar Orhan

benim aracımda tam sağ veya sol yaptığımda ses yapıyor ama "tak tuk" gibi değil sanki lastik hava kaçıyor gibi bu normal midir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Normaldir .bütün focuslarda fiestalarda duyabilirsiniz. Ben yinede tam sona dayamamaya çalışıyorum. Tam sol yada sağda kaldığı vakit yapıyor o fıslamayı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Eren Bayram

arkadaslar merhaba.. aracımın 1.6 tdci.. direksıyonumda sertlık var ve hıdrolık dıreksıyonun ordan bır ses gelıyo ınce ve tiz bır ses dırekyonu haraket ettırınce bu ses bırazz daha artıyo.. usta hıdrolık dıreksıyon pompasından oldugunu soyledı elektrık sesıymiş. bıde aracımın bazı lambaları arada bi yanıp yanıp sonuyo temassızlık var gıbı sankı bunun bu olayla bı ılgısı olabılırmı ? onceden pompayı degıstren varmı ? bu sorunla karsılasan varmı?

Yorum bağlantısı
Ali Fuat Alagöz
(düzenlendi)

aman, pompayı elletmeyin.

bence alternatörde arıza var. derhal elektrikçiye gidin.

bende de benzeri bir sorun olmuştu.

önce aküyü sonra dinamoyu değiştirdik tertemiz...

tarihinde Ali Fuat Alag&#246z tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

pompadan ince bir inleme sesi hep geliyor. Bilginize malesef ki normal bir durum ama mini cooper lar kadar kötü değil Allah tan :D

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Önce az masraf açacak yerlere dokunmak lazım. Elektrikçiye bi baktırın. Sorun çözülmezse direksiyon pompasına yönelin.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sık değildir ama fiesta direksiyon pompası arıza yapbiliyor, revizyonu mevcut

Yorum bağlantısı
Eren Bayram

aracın ıcındeyken ses duyulmuyo fakat dısardayken asırı bı ses nası anlatsam kulak cınlaması gıbı ince tiz bir ses usta baktı pompadan dedı tamda o taraftan gelıyo pompayı mı degıstrmek lazım yada elektırıgındemı bı sorun var acaba

Yorum bağlantısı

ben geçen pompayı tamir ettirdim baya kirliydi az da sızıntı vardı. Sökme işlemi tamiri 100 tl ye geldi. Şimdi temiz ve sızıntısı yok.

Yorum bağlantısı
Eren Bayram

ben geçen pompayı tamir ettirdim baya kirliydi az da sızıntı vardı. Sökme işlemi tamiri 100 tl ye geldi. Şimdi temiz ve sızıntısı yok.

tamirden önce ses varmıydı yada direksiyonda sertleşme?

Yorum bağlantısı

yoktu sertleşme felan sadece yaşının gereği temizlenmesi gerekiyordu o küçük sızıntıdan dolayı da tedirgin oldum kayışa yada başka yere zarar vermesin diye. Ses dedikleri gibi benim bildiğim çoğu araçta var Sertleşme yoktu.

Yorum bağlantısı
Eren Bayram

yurt dışında çıkmasına 175 euro diyorlar tamirde 100 euro. sizce fiyat nasıl bana biraz çok gibi geldi??

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat Tanrıöver

Merhaba arkadaşlar, 2006 Ford Fiesta 1.4 Comfort aldık. Şuana kadar çok memnunum bir sorunu yok fakat direksiyonu bana çok ağır geldi. Direksiyon hidroliklerini kontrol ettim. Acaba fiestaların genel durumumudur bu?

Yorum bağlantısı
Murat Tanrıöver

Bundan önceki arabamız 98 reno 19'du. Bana ondan bile ağır geldi. Direksiyonun çap olarak daha küçük gibi bunla alakalı olmasa gerek.

Yorum bağlantısı
Cihangir Elbasan

Bazen parmakla çeviriyorum direksiyonu.Bana çok hafif geliyor.Siz bir baktırın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...