İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3 Lpg

Rahmi topal

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Güzel değerler sayın Kaya[emoji4]

Hangi arada yazdın cevap [emoji23][emoji23]

Aslında aracı çalıştırmadan dijital olarak motor suyu sıcaklığına baksaydım [emoji17][emoji17] acelem vardı bakmadım.

Yorum bağlantısı
Misafir

Hangi arada yazdın cevap [emoji23][emoji23]

Aslında aracı çalıştırmadan dijital olarak motor suyu sıcaklığına baksaydım [emoji17][emoji17] acelem vardı bakmadım.

Hızlıgonzalessmilesi[emoji106]
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Şimdi ikinci testi tamamladım

Sabah hava sıcaklığı 4 derece

Motor suyu sıcaklığı 5 derece (gauge menüden baktım)

Araç 200 metrede 41 dereceye ulaştı ve LPGye geçti. ( ben 35 Hatırlıyorum 40mış)

1. Km 55 dereceye geldi. 2 bin deviri geçmedim.

Yorum bağlantısı
Rahmi topal

Mehmet bey senin değerler süper ben şu anda 20 derece yaptırdım lpg geçiş ısısını seninkiyle aynı benimkisi 40 olsa demekki fabrikaya gelirim lpg ye geçmeden tamam senin kit lpg nin en iyisi ama lpg ye geçişin kitle olduğunu sanmıyorum sıkıntı var ama nerde tetmostat bir kontrol ettireceğim ama adam akıllı bir ford servisi yokki işleri bir toplayıp bir İstanbula gitmeyi düşünüyorum 

mehmet bey gauge menüyle nasıl bakıyorsun 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet bey senin değerler süper ben şu anda 20 derece yaptırdım lpg geçiş ısısını seninkiyle aynı benimkisi 40 olsa demekki fabrikaya gelirim lpg ye geçmeden tamam senin kit lpg nin en iyisi ama lpg ye geçişin kitle olduğunu sanmıyorum sıkıntı var ama nerde tetmostat bir kontrol ettireceğim ama adam akıllı bir ford servisi yokki işleri bir toplayıp bir İstanbula gitmeyi düşünüyorum

mehmet bey gauge menüyle nasıl bakıyorsun

Atiker varken de böyleydi değerlerim.
Yorum bağlantısı
Rahmi topal

büyük ihtimalleya termostat gibi bu gün istanbula gideceğim giderken termostatı denerim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rahmi topal

Uzun yolda denedim yokuş aşağı inerkeken hararet göster gesinde degisiklik olmuyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Uzun yolda denedim yokuş aşağı inerkeken hararet göster gesinde degisiklik olmuyor

Sıcaklığı dijital takip edin. Gauge menüden.
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Tamam mehmet bey kacinci sirada

Çok zor bir soru. Bakıp söylerim. Farkedesiniz zaten. Bende sırayı bilmiyorum. Hava sıcaklığına yakın değere sahip olur sabahları.
Yorum bağlantısı
Rahmi topal

Şimdi ikinci testi tamamladım

Sabah hava sıcaklığı 4 derece

Motor suyu sıcaklığı 5 derece (gauge menüden baktım)

Araç 200 metrede 41 dereceye ulaştı ve LPGye geçti. ( ben 35 Hatırlıyorum 40mış)

1. Km 55 dereceye geldi. 2 bin deviri geçmedim.

Benimkisine sabah gauge menüden baktım 5,5 km 57 derece ulaştı hava sıcaklığı 10 c idi

bir sıkıntı var kesin boşa atıncada derece değişmiyor 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

bir sıkıntı var kesin boşa atıncada derece değişmiyor

Boşa atınca derece niye değişsinki?
Yorum bağlantısı
Rahmi topal

dijital dereceden aldığım verilere ne diyorsun 5,5 km 57 dereceye yükselmesi de mi normal

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

dijital dereceden aldığım verilere ne diyorsun 5,5 km 57 dereceye yükselmesi de mi normal

Kesinlikle değil. Ben o ısıya 4 derece hava sıcaklığında 5 derece motor sıcaklığında aracı çalıştırıp en geç 1. km de 55 dereceye ulaştım ve 2200 deviri geçmeden.

Yorum bağlantısı
Rahmi topal

Bende bundan bahsediyorum mehmet kardeş bir a normallik var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rahmi topal

Mehmet bey günaydın gaz kelebegini sökmeden temizlemeye kalksam sıkıntı yaşarmıyım yinede benzinle temizlezem kurumlarda içeriye gitse sıkıntı olurmu acaba...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

http://www.n11.com/wurth-bogaz-kelebek-temizleme-spreyi-P38557281Bu ürünle direk gaz kelebeğini sökmeden temizleye bilirmiyim..

Hava filtresinin hortumu sökmeniz gerek. Hortumu söküp temizleyebilirsiniz. Ama dikkat edin.

Bende bundan bahsediyorum mehmet kardeş bir a normallik var

Bu sorunun tek sebebi olarak termostad geliyor aklıma.

Mehmet bey günaydın gaz kelebegini sökmeden temizlemeye kalksam sıkıntı yaşarmıyım yinede benzinle temizlezem kurumlarda içeriye gitse sıkıntı olurmu acaba...

Zarar vermesi konusunda net bilgi veremem. Tecrübem yok.
Yorum bağlantısı
Rahmi topal

açıklamasında sıkıntı olmaz diyor ama 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

açıklamasında sıkıntı olmaz diyor ama

Bilemiyorum. Bence de birşey olmaz. Ama Tecrübem olmadığı için net birşey diyemem.
Yorum bağlantısı
Rahmi topal
(düzenlendi)

ao6ndR.png

tarihinde Rahmi topal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...