İçeriğe Yönlendir

Mondeo 1.5 Ecoboost Beyaz Melek 2

Arda Bülent Güzel

Recommended Posts

Arda Bülent Güzel

Abi hayırlı olsun tekrardan kazasız belasız kullan inşallah benim merak ettiğim eski aracın 2.0 tdci di sanırım performans olarak sence hangisi ?

Samet bu aracın kalkişi filan çok iyi. Çok seri 2.0 tdci 1 tık önde. Ben ilk kez benzinli aldigima çok memnunum çünkü aracta ses yok. Dizel resmen işkence. Benzine alıştım. Artık dizel sesli geliyor. Otomatigi çok ama çok üstün diğerinden . Zaten 0 -100 hızlanması 2.0 tdci verilere göre daha iyi. Şimdi 2.0 tdci den eksi yönleri. 1. Araçta elektrikli koltuk yok. 2. En cam rezistans yok. Aracta. Bagaj eskisine göre dar. Ve en önemlisi bixenon yok aracta. Bütün bunları ekstra olarak taktirabiliyorsunuz. Ozamana arabaya 20000 tl daha vermeniz gerekecek.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Arda abi bu reklamda kirmizi mondi varya farlar öyle değil mi senin ki

Oyle degil 5500 tl fark istiyorlar. çok ama çok fazla. Aliexpress sitesinde buldum aynısını 750 $ a

617a68777fd7e7a9f9e03412a3157082.jpg Buda oğlumun arabası.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

0-100 kaç saniye?

Mondeo ise 0-100 9.1 saniye. Oğlumun arabası ise bilinmiyor[emoji2] [emoji12]
Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

O zaman 1.6 160 hp manuel ecoboost mondiden daha seri olmuş. Bravo gerçekten

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Erdoğan

Samet bu aracın kalkişi filan çok iyi. Çok seri 2.0 tdci 1 tık önde. Ben ilk kez benzinli aldigima çok memnunum çünkü aracta ses yok. Dizel resmen işkence. Benzine alıştım. Artık dizel sesli geliyor. Otomatigi çok ama çok üstün diğerinden . Zaten 0 -100 hızlanması 2.0 tdci verilere göre daha iyi. Şimdi 2.0 tdci den eksi yönleri. 1. Araçta elektrikli koltuk yok. 2. En cam rezistans yok. Aracta. Bagaj eskisine göre dar. Ve en önemlisi bixenon yok aracta. Bütün bunları ekstra olarak taktirabiliyorsunuz. Ozamana arabaya 20000 tl daha vermeniz gerekecek.

zaten kullanışsız olan bagajı dahada küçültmüşler yani.

bence mondeonun bagaj konusunda büyük eksikliği.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

zaten kullanışsız olan bagajı dahada küçültmüşler yani.

bence mondeonun bagaj konusunda büyük eksikliği.

Bagaj çokta önemli değil aslında çünkü yılda kaç defa kullanıyorum ki. Çok lazım olursa yedek lastiği çıkarırım. Birden 550 lt bulur bagaj.zaten lastik tamir kitide var bende sıkıntı degil yani.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Dün araçla 160 km yakın yol yaptım. Şehir dışı sayılabilecek bir yoldu. Otobanda baza 160 170 km hizlarada çıktım. Ortalama yakıt tüketimi 7.5 civarı idi. Araç 5000 km den sonra şehir dışında 6 ile 7 lt arası yakar diye düşünüyorum. Tabiki 120 km hızı geçmemek kaydı ile.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Geçen hafta aracın ilk Nazar ını aldık. Aracımızı gelin aracı yapmışlardı. Önde giden arabanın taş atması sonucu cam çatladı. Araç yeni araç olduğu için cam yok. Servis iki ay sonraya cam gelir diyor. Bende gittim cami tamir ettirdim. Ama gözümün önünde ince çizgi gibi duruyor. Aracı birdaha emanet vermek mi asla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Güney

Cok gecmis olsun. Ilk ve son nazari olsun diyelim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Ünal2

Geçen hafta aracın ilk Nazar ını aldık. Aracımızı gelin aracı yapmışlardı. Önde giden arabanın taş atması sonucu cam çatladı. Araç yeni araç olduğu için cam yok. Servis iki ay sonraya cam gelir diyor. Bende gittim cami tamir ettirdim. Ama gözümün önünde ince çizgi gibi duruyor. Aracı birdaha emanet vermek mi asla.

Geçmiş olsun abi bende ilk aldığım hafta arka kapıdan tır sürttü şehir içinde.Mondeo göze geliyo.

Büyük geçmiş olsun. Nazarı çıktı diyelim. :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Cok gecmis olsun. Ilk ve son nazari olsun diyelim.

Geçmiş olsun abi bende ilk aldığım hafta arka kapıdan tır sürttü şehir içinde.Mondeo göze geliyo.

Büyük geçmiş olsun. Nazarı çıktı diyelim. :(

Arkadaşlar teşekkür ederim. Insallah sadece bunla kalır.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Arda Bülent Güzel
(düzenlendi)

Tam bir ay oldu aracı alalı. Araç 1600 km oldu. Toplam 590 tl benzin aldım. 20 - 30 daha yapar. Kısaca

590tl ÷ 1600 km = 0.368 kuruş yakmış kilometrede. Bence fena değil diye düşünüyorum. Ve hep şehir içi araç.

100 km de 36,8 tl yakmış oda 36.8 ÷ 4.51 tl aldım yakıtın litresini = 8.2 lt yaktı 100 km de. Bence fena değil. Sizce

tarihinde Arda Bülent Güzel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

1.4 TSI dan az. CC olsaydı şehir içi 9-10 hatta 11 litrelerde gezerdi.

Yol bilgisayarı tutmuyor sefa bey. Yol bilgisayarı 9.3 lt gösteriyor. Ancak arabaya aldığım benzin ve yaptığım km bölünce otomatik olarak bu sonuç çıkıyor.
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bülent bey ben konuyu kaçırmışım,öncelikle hayırlı uğurlu olsun,rabbim güle güle binmeyi nasip etsin.

cam için de geçmiş olsun.cam,hasar  konusunda en tercih edilebilecek parça.tek önemli husus düzgün oturtulması.montaja çok özen gösterlmesini takip edin,su almasın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Bülent bey ben konuyu kaçırmışım,öncelikle hayırlı uğurlu olsun,rabbim güle güle binmeyi nasip etsin.

cam için de geçmiş olsun.cam,hasar konusunda en tercih edilebilecek parça.tek önemli husus düzgün oturtulması.montaja çok özen gösterlmesini takip edin,su almasın.

Teşekkür ederim Önder bey. Camı büyük ihtimalle değiştirmeyeceğim Nazar olarak kalsın.
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Abi demiştik biz 7-8 litre civari gezer diye.Test arabasında 11 lt ortalama vardi ama o araba dipgaz geziliyo.Bence de bu kasaya bu agırlığa bu 160 bg e göre az yakmış.Arkadaşımda cc vae 160 ps 1.4 tsı Sivas şehir içinde hırpalamadan kullanir.10 lt yakiyo diyor.122 hp tsi ler şehir içinde 8 lt ortalama yakitla geziyor.Yakıtı iyi cıkmış kesinlike.

Hamza kardeşim inşallah yanlış hesaplamamisimdir. 590 tl benzin aldım. 1600 km yol yaptım. Benzini ortalama 4.55 tl alsam 8.2 lt civarı bişey çıkıyor. Yol bilgisayarı ise 9.3 lt civarı diyor. Tabiki yol bilgisayarı yüzde yüz tutmaya biliyor. Arabayi çok kasmadim. Bu depoda biraz kasacam bakalım ne olacak. Aldığım benzini not alıyorum aylık ne kadar yol yapmışım ne kadar benzin alıp karsilastirip buraya yazacam. Bu değerler güzel bir değer benim için.[emoji7]

Maşallah. :nazar::nazar::nazar::nazar:

Teşekkürler Murat abi. abi senin arabanın degerini bil abi. Benim en keyif aldığım motor var üstünde. 2004 1.8 T passat kullandim 2 sene. Hala tadı damagimda. Iyi günlerde kullanman dileği ile.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Sağol kardeşim. Ben çok memnunum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Sağol kardeşim. Ben çok memnunum.

Benim passat 260 kadranı görüyordu abi. Ondan sonraki dizel araçlar görmedi. Hız tabiki kötü bişey ama insanın altındaki makinanın güçlü olmasi keyif veriyor.
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Arda Bülent Güzel

2500 km devirdik aracımız la 150 km daha yapar görünüyor. Toplam alınan benzin 1050 tl. Yapılan ve yapılacak olanla 2650. Km de 400 krs benzin. Tüketim olmuş. Bence fena değil gibi. Yapılan yol şehir içi . Aracı alırken 0.40 krs yakmasini hedefliyordum. Bu araç birde PowerShift olursa daha da az yakar kanısındayım. Ilerleyen zamanda Bilgi paylaşımı devam edecek.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...