İçeriğe Yönlendir

İnsanlık Nereye Gidiyor?

Caner Tiryaki

Recommended Posts

Caner Tiryaki

Dün avrupa yakasına trafik var diye metrobüsle geçeyim dedim. Aracımı ünalan a park edip metroyla metrobüse geçtim. Neyse karşıdan dönünce ne göreyim, sol aynamın kapağını çalmışlar! Önce acaba çarptılar mı falan diye düşündüm ama aynada hiç hasar çizik falan yok. etrafa falan bakındım birinin kolumu çarptı da düştü diye ama diğer aynanınkini sökeyim dedim çıkacak gibi değil.. En son çalındığı kanısına vardım.. Yani sinirlenmek değilde insanların araçların üzerinden parça çalmaya tenezzül etmesi üzdü beni. Yani paran olmayabilir ve alamayabilirsin anlarım ama bunun çözümü başka aradan çalmak değil.. Ne bileyim mesela forumumuzda bu tarz yardımlaşmalar yapıyoruz ya da arabaya binebilecek paran varsa biraz daha az gezip biriktirip alabilirsin.. Başkasının aracından sökecek duruma gelmek ne demektir.. Zihniyetler ne zaman bu kadar kirlendi.. Ne diyeyim bir ayna kapağı için beddua edilmez. Hayrını görsün. Keşke insanlar yolda kalanlara durup yardım eden dönemlerdeki zihniyete geri dönebilse.. Sizlerle de paylaşmak istedim sökülebilen parçlarınızı zincirleyin yapıştırın çünkü artık hırsızlık sadece mesleği hırsız olanlardan çıkmış.. 

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Hasen Kara

hızsızlık malının hayrını kimse görmez hocam. Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Süreyya Karaçam

Geçen yaz benim de tavan çıtalarını çaldılar Muğla'da. Bi türlü fırsatını ve parçasını bulup takamadım , arabanın tavanına baktıkça çalan kişiyi veya kişileri güzel bi anıyorum.

Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Geçmiş olsun. Devir gerçekten çok bozuldu. Rabbim yardım etsin, ıslah etsin inşallah.

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Bazen yaptıklarına bakınca İnsanoğlu'nun; kimi hayvanların daha masum olduklarını düşünoyur, onlara karşı sevgim bir kat daha artıyor. Ne diyelim geçmiş olsun kardeşim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Geçmiş olsun, benimde çok üzüldüğüm nokta bu özelliklede ülkemizdeki insanların nasıl oldu da bu derece zihniyeti kötüleşti anlam veremiyorum, aslında inançlarımız gereği en son zihniyeti kötü durumlara düşecek toplumlardan birtanesi olmamız gerekirdi lakin bakıyorum biz diğer toplumlardan her konuda (Kötülük,fitne,fesat) daha ilerdeyiz,Geçen gün bir kitap bitirdim ismi Excido yerli bilim kurgu kitabı, nedense bu olayların üstüne tam oturuyor, insanların kötülüğü yüzünden nesillerdir sürekli kendilerini bitirip yeniden başladığı ve yine kötülükleri yüzünden kendilerini yok ettiğini anlatıyor,zihinlerimizi malesef aydınlanacağına kararıyor ve kendi sonumuzu yavaş yavaş getiriyoruz.

Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

Sen yine ayna kapağıyla kurtulmuşsun geçmiş olsun.Geçenlerde haberlerde vardı bir aracın gece 4 kapı+kaputunu çalmışlar.İnsanlardaki bu mantı gerçekten anlaşılır gibi değil.Hiç iyiye gitmiyor toplum.

Yorum bağlantısı
Misafir

Geçmiş olsun.. Hadi ayna kapağı bir nebze.. Mebla hiç yoktan yüksek. Benim yeşil renk, adi basit plastik sibop kapaklarımı çalmışlardı. Gidip lastikçiden istesen bedava veriyor. Sibop kapağı ya..  :angry:  :i-ih: Bu iş artık "çalayım kar edeyim vs" değil, "ülkeme, milletime, insanlara madden ve manevi olarak zarar vereyim, üzeyim" olmuş.. Yazık ki ne yazık..

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Geçen bizim bir kaç mahalle ötede arabanın 4 kapı,kaput ve bagaj kapağını çalmışlar.Artık açık otoparktan bile çekiniyor olduk.

Yorum bağlantısı
Misafir

Geçmiş olsun. Ben de böyle bir konu açsam mı diye düşünüyordum. Fakat 180 derece tersi. İnsanlık iyiye mi gidiyor diye?

Forumda bir konu var. Dörtlüleri yakarak teşekkür etme ile alakalı. Önceden de ara sıra teşekkür ediyordum ama o günden sonra trafikte yol verenlere teşekkürü daha bilinçli yapmaya başladım, yol isteyenlere hay hay deyip keyifle yol verdim. Kimseyle takışmadım, didişmedim. Aynı saygıyı ben de görmeye başladım. Artık bu saygı yayalara da sirayet etti. Dün parkedeceğim, duba tam tamponun köşesine takıldı, giremiyorum. Yoldan geçen bir yaya geldi, dubayı yerinden kaldırdı, park etmeme yardım etti. Birbirimize teşekkür ettik gitti. İnsanlar iyiye mi gitmeye başladı???

Senin verdiğin örneklerden de yok değil seda hocam.

Ama iyilik yapıp yapıp ta kötülük ya da yanlışlık görünce bazen devreler yanıyor.

Hala insanlarımız sağa dönerken dar sola dönerken geniş almayı bilmiyor.Dönüşlü yollarda çektiğim sıkıntının haddi hesabı yok. sırf bu yüzden birini döveceğim herhalde.

Bende üstlerine gidip buradan benim dönmem gerekiyor siz diğer taraftan diye diye bir hal oluyorum.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Hocam hayrını görsün diyorsan diğerini de çalana hayrını görsün diyecekmisin.Bugün 1 lirayı çalan yarın 1000 lirayı çalar.1 lirayı çalana da 1000 lirayı çalana da haram olsun...

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Benim vardığım kanaat ise artık insanların Allahtan korkusunun kalmadığı yönünde... Bir çok değerlerimizi yitirdik neden oldu nası oldu bimyorum ama malesef yitirdik... Eskiden evin kapısını açık bırakan bizler şimdi kilit üzerine kilit bunun üzerinede alarm ve güvenlik kamerası koyar olduk... '' Yazık '' diye biliyorum sadece... :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Benim vardığım kanaat ise artık insanların Allahtan korkusunun kalmadığı yönünde... Bir çok değerlerimizi yitirdik neden oldu nası oldu bimyorum ama malesef yitirdik... Eskiden evin kapısını açık bırakan bizler şimdi kilit üzerine kilit bunun üzerinede alarm ve güvenlik kamerası koyar olduk... '' Yazık '' diye biliyorum sadece... :(

Halbuki cuma namazlarına iştirak gün geçtikçe artıyor.Sadece cuma hutbelerini dinleyip uygulasak,Allah korkusu nedir biliriz.Ama sadece namaz kılmış gibi yapanların sayısı da az değil.Kimi kandırıyorlarsa artık.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçmiş olsun..

İki gün evvel karşı komşu geldi arabanın ayna kapağını çalmışlar dedi. Sol mu sağ mı dedim..Sol dedi.. Yok abi kim çalacak yoldan geçen başka bir araç çarpmıştır dedim..Yok ya resmen çalmışlar dedi. Gittim baktım gerçekten de çarpma işi değildi. Bu konuyu da okuyunca emin oldum :) Çalmışlar demek ki..

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın.Maalesef, bu işler aldı yürüdü. Eski değerler kalmadı...:(

Yorum bağlantısı
Misafir

Amblem jant kapağı silecek süpürgesi anten sis farı ayna çeki demir kapağı

Bunlar şimdiye kadar en çok gördüğüm çalınan parçalar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Amblem jant kapağı silecek süpürgesi anten sis farı ayna çeki demir kapağı

Bunlar şimdiye kadar en çok gördüğüm çalınan parçalar.

Sizde 4 tane jant amblemine 200 lira istemeyin kardeşim
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Aydoğdu

geçmiş olsun bende dün başıma gelen olayı gördükten sonra insanlığın hiç biryere gidemeyeceğini hatta bazılarının hayvandan da alt mertebeye gerilediğini gördüm.

Pazartesi günü aracımı park ettim ve evime girdim. Sabah işe giderken ne göreyim aracın tavandan aşağıya plastik boya dökmüşler. Sanayide plastik boyayı çıkarana kadar canım çıktı. 4 saatimi ve 180 tl maddi hasara sebep oldu. Şimdi sorarım insanların malına kasten zarar vermek nasıl bir zihniyettir. Olay sonrası esnafa sordum soruşturdum aynı yere park eden araçların başına daha öncede buna benzer maddi zararlar gelmiş. Bu nasıl bir cehalettir devletin sokağını parsellemek, park eden araca zarar vermek. Yemin ederim araba sahibi olmaktan soğudum. İnsanlar bin bir hevesle alıp gözü gibi baktıkları araçlarını millet egosunu tatmin etsin zarar versin diye mi alıyoruz. :angry:  :angry:  :angry:

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Halbuki cuma namazlarına iştirak gün geçtikçe artıyor.Sadece cuma hutbelerini dinleyip uygulasak,Allah korkusu nedir biliriz.Ama sadece namaz kılmış gibi yapanların sayısı da az değil.Kimi kandırıyorlarsa artık.

Namaz kılmak,Hacca gitmek ne kadar güzel şeyler aslında... Bunu tam anlamıyla yaşayan insanlarda tanıdım ve onlar gıpta ediyorum... Fakat bir yerde farklı bir durum var işte onu çözemiyorum harama göz diken insanları anlamıyorum... Yani benim için 50 kuruşta hırsızlık 50 milyar TL de hırsızlık bu işin küçüğü büyüğü olmaz ki...  Ayna kapağını çalınca karmı etmiş olunuyor... Konu sahibi Caner bey helal etmişte... Hiç mi düşünmüyorlar benden olmasa bile çoluğumdan çoçuğumdan çıkar bu yine çıkar diye... Artık öyle bir noktaya geldik ki kendimden şüphe eder oldum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

Çok geçmiş olsun.

Böyle konuları okuduğumda gerçekten çok ama çok üzülüyorum.! Başkasına zarar vererek, kendi eksiğini tamamlamak doğru değil... Çoluk, çocuğunuzda mı yok be abicim! Onlardan çıkar.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

öncelikle çok geçmiş olsun ama malesef ülkemizde özellikle büyük şehirlerde insanlığı öldürdüler bitirdiler eski focusumda çeki demir kapağını 3 kere çaldılar bende hep gittim aldım ayıptır günahtır onu arabana taktığında ettiğim bedduayla nasıl çoluğun çocugun o araca binecek

Birde başka konu daha var bunuda aklıma gelmişken anlatıyım geçenlerde ihtiyarca bi amca gördüm yolda dedim yazıktır alıyım eliyüzü düzgün kıyafetler tertemiz falan filan neyse arabaya aldım gerisini muhabbeti yazıyorum kısaca nereye amca ilerde bi yer var alıcağımmı almaya gidiyorum oraya peki amca gel arabaya biner binmez adam bana para ver şöyle böyle demeye başladı daha 20 metre gitmeden bende durdum in dedim para vermezsen inmem dedi neyse adamı nasıl indirdiğimi anlatmayım indirdim eeee şimdi soruyorum size insanlık nasıl ölmesin ben ne yapayım ?

tarihinde Yasin Şahin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...