İçeriğe Yönlendir

İnsanlık Nereye Gidiyor?

Caner Tiryaki

Recommended Posts

Önder Özcan

öncelikle çok geçmiş olsun ama malesef ülkemizde özellikle büyük şehirlerde insanlığı öldürdüler bitirdiler eski focusumda çeki demir kapağını 3 kere çaldılar bende hep gittim aldım ayıptır günahtır onu arabana taktığında ettiğim bedduayla nasıl çoluğun çocugun o araca binecek

Birde başka konu daha var bunuda aklıma gelmişken anlatıyım geçenlerde ihtiyarca bi amca gördüm yolda dedim yazıktır alıyım eliyüzü düzgün kıyafetler tertemiz falan filan neyse arabaya aldım gerisini muhabbeti yazıyorum kısaca nereye amca ilerde bi yer var alıcağımmı almaya gidiyorum oraya peki amca gel arabaya biner binmez adam bana para ver şöyle böyle demeye başladı daha 20 metre gitmeden bende durdum in dedim para vermezsen inmem dedi neyse adamı nasıl indirdiğimi anlatmayım indirdim eeee şimdi soruyorum size insanlık nasıl ölmesin ben ne yapayım ?

yuh artık :angry:

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Namaz kılmak,Hacca gitmek ne kadar güzel şeyler aslında... Bunu tam anlamıyla yaşayan insanlarda tanıdım ve onlar gıpta ediyorum... Fakat bir yerde farklı bir durum var işte onu çözemiyorum harama göz diken insanları anlamıyorum... Yani benim için 50 kuruşta hırsızlık 50 milyar TL de hırsızlık bu işin küçüğü büyüğü olmaz ki...  Ayna kapağını çalınca karmı etmiş olunuyor... Konu sahibi Caner bey helal etmişte... Hiç mi düşünmüyorlar benden olmasa bile çoluğumdan çoçuğumdan çıkar bu yine çıkar diye... Artık öyle bir noktaya geldik ki kendimden şüphe eder oldum...

Şu an ibadet edenlerin bir kısmı Allah korkusundan değil,kendi vicdanlarını rahatlatmak için yapıyor.Kimse hayır öyle değil diyemez.Müdür bey cumada aman bende gideyim,sen esnaf adamsın cumaya git yoksa senden alışveriş yapmazlar,benim siyasi görüşüm şu o yüzden gitmem lazım v.s. gibiler çok var.Halbuki Allah korkusunu bir kere anlasalar,geçmişteki hataları için oturur ağlarlar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Bizim zamanımız da  sadece mercedes'lerin üçyıldızını çalarlardı! devir değişmiş... :(

Yorum bağlantısı
Misafir

İnsalık mı?..Soyu tükeneli çok oluyor ülkemizde neresinden tutsam elimde kalıyor, insanlar tahammülsüz, birbirlerini boğazlamaya yer arıyor, hırsızlık namussuzluk gırla gidiyor, cezalar kimseyi tatmin etmiyor ve caydırmıyor, insalar birbirlerine şu partindenmisin yoksa bu partidenmisin diye bakıyor, insanları eğitmek için hiçbir çaba sarfedilmiyor, topluma kazandırmak için gerekli önlemler alınmıyor, ahlak duygumuz günden güne erozyona uğruyor, her akşam tvlerde 3 saat boyunca beyin yıkamak için abuk sabuk diziler ve programlar yayınlanıyor, eğitici hiçbir yayın yapılmıyor, trafikte kurallar hiçe sayılıyor, doğru dürüst gazete okunmuyor, haberler takip edilmiyor herkes kafasını kuma gömmüş durumda hal böyle olunca.. insanlık mı dediniz..?? 

Üzülüyorum ancak daha kötüye gideceğimizi de görüyorum..iyi günler güneşli günler göreceğiz arkadaşlar da diyemiyorum malesef..

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

Geçmiş olsun. 2 yıl öncede gece evimin önünden sağ aynamı çalmışlardı. Sadece içindeki aynayı almış başka bir sıkıntı yoktu. Diyecek birşey bulamamıştım.

Yorum bağlantısı
Harun Özden

Geçmiş olsun.

Bu tür hırsızlıklar basit, adi olaylar görülüyor, önlem alınmıyor ve yaptırımı düşük. Bu nedenle gerekli ahlak eğitiminden ve maneviyatından yoksun kişiler, genelde gençler sigara parası, bira parası vb. için bu cürmü işliyorlar. Polis bu tür hırsızları aramaya bile nazlandığı için, vatandaş kendi önlemini kendi almak zorunda kalıyor.

Bu tür hırsızlardan zamanında transporter sahipleri çok çekmişti. Transporter stepne'leri seri bir şekilde çalındığı için özel kilitli stepne korumaları çıkmıştı.

Yorum bağlantısı
Misafir

Geçmiş olsun.

Önce devletten çaldık. Çalışanlarımızın sigortalarını ya ödemedik, ya da asgariden gösterdik. Vergi ya az verdik ya hiç vermedik. Hatta bir kısım vermediğimiz vergiler, çoğunlukla affa bile uğradı. Baktık devlet bir şey demiyor, başladık birbirimizden çalmaya. Çek yazdık, hesaba para koymadık. Adam parayı bir türlü bizden tahsil edemedi. 10 bin tl lik alacağı için bir 10 bin tl daha avukat, bilirkişi, mahkeme masrafı etmesi gerekti. Lanet olsun dedi bıraktı. 10 ar bin tl den 10 kişi dolandırdık, 100 bin tl miz cebimizde kaldı. Vergi dairesi şirket araçlarımıza haciz koydu, bir sokağa park ettik, aylardır ne arayan var ne soran. Araçlarımız orada duruyor çok şükür.

Ön tampon çeki demiri kapağı, ayna sinyali, ayna dış kısmını da diğer araçlardan çalmaya başladım. Ufak bir iş için nasıl olsa araç sahibi polise gitmez. Çünkü gitse bile bunun için mi geldin der gülerler.

Trafikte zaten kural tanımazız. İnternetten 50 tl ye çakar lamba aldım. Emniyet şeritleri benim. Zaten emniyet şeridine girmenin cezası peşin ödeme indirimiyle 60 tl falan. Bir ara 650 tl olacak dediler, çok korktum. Şükür devletimiz bizim gibileri koruyor. Olmadı 650 tl. Yakalanırsam veririm 60 tl.

Yaya geçidinden geçen veya kırmızı ışıkta geçerek yine bir yayaya çarpıp öldürsemi 1 yıl ile yargılanıyoruz. O da önceden sabıkamız yoksa 6 aya iniyor. O da 2-3 bin para cezasına çevriliyor. Çok şükür bu konuda da korkum yok. O yayalar güzel bayansa zorla arabama bile bindirip yakınlarda biryerlere götürüp istismara uğratırım. Nasıl olsa mahkemede traşlı, gravatlı, temiz giyimli olursam, cezamda indirim de oluyor.

Ahlaksızlık çok kötü bir şey. Ahlaksızlık yapanın Allah cezasını versin. Ben ahlaksız değilim. Zaten ahlaksızlık yapanın da devletimiz cezasını en ağır şekilde veriyor. Öyle değil mi? Anlattım ya yukarıda!

Şimdi nasıl ahlaksız, hırsız düzenbaz olunuyor anladınız mı?

Yorum bağlantısı
Ergin Keçeci

Unoma taktığım nikelajlı lant kapaklarını çalmışlardı hiç unutmuyorum :)

Geçmiş olsun...

Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

geçmiş olsun bende dün başıma gelen olayı gördükten sonra insanlığın hiç biryere gidemeyeceğini hatta bazılarının hayvandan da alt mertebeye gerilediğini gördüm.

Pazartesi günü aracımı park ettim ve evime girdim. Sabah işe giderken ne göreyim aracın tavandan aşağıya plastik boya dökmüşler. Sanayide plastik boyayı çıkarana kadar canım çıktı. 4 saatimi ve 180 tl maddi hasara sebep oldu. Şimdi sorarım insanların malına kasten zarar vermek nasıl bir zihniyettir. Olay sonrası esnafa sordum soruşturdum aynı yere park eden araçların başına daha öncede buna benzer maddi zararlar gelmiş. Bu nasıl bir cehalettir devletin sokağını parsellemek, park eden araca zarar vermek. Yemin ederim araba sahibi olmaktan soğudum. İnsanlar bin bir hevesle alıp gözü gibi baktıkları araçlarını millet egosunu tatmin etsin zarar versin diye mi alıyoruz. :angry:  :angry:  :angry:

İlerleyen günlerde tekrar oraya parkedip başka bir aracın içinde gece bekleyerek kayıt altına alıp polise verin bence.Hem bir önceki zararınızı da karşılarsınız hemde böyle külhanbeylerine gereken cevabı kısmen vermiş olursunuz.

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

İnsanlık bir yere gittiği yok yerinde sayıyor duran aracın oto parka 4 kapısını bile calar duruma geldi

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

Arabamı yıkarım. Hemen hemen her pazar. hani şu 1 tl atınca 4 dk senin olan makinalar sayesinde.

Geçenlerde yanıma Seat leon arabada bir genc durdu. Selam verip arabasını yıkamaya koyuldu. Bi ara dikkat ettim. Leon yok, tabii benim orjinal paspas takımı da yok. Inanın paspaslara hiç üzülmedim. O dag gibi gencin düştüğü durum kac ay içimden çıkmadı. Bir türlü sindiremedim. Eğitimciyiz. Icimizi acitiyor.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Allah belasını versin hirsizlik yapanin .! Yakında giden arabanin lastiklerini çalar bu soysuzlar.!

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...