İçeriğe Yönlendir

Fiesta Mk6.5 Ghia Anlık Tüketim Aktivasyonu

Misafir

Recommended Posts

İzzettin Barışık

elm kablosuz olarak var kablolu modeli lazım ise temin edebilirim

Yorum bağlantısı

elm kablosuz olarak var kablolu modeli lazım ise temin edebilirim

Kablolu gerekiyor usb ile bağlanması açısından 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

benimki 100 le giderken 4.5 lt yakıyor, arkadakide (ranger thunder) hızlı giderken 10 litre, en son tapa gaz 180 falan (ara ara tabii, süreklide peşimden gelen tanker lazım) gittiğimde dolu depoyla 577 km. gidebilmiştim, siz hesaplayın artık :D  ne gerek var anlığa kardeşim  :D  :tongue:

Fordçuyuz aga, sıralamaya başladık bakalım, bu pek kesmedi 3.2 ranger wildtrak denemem pek yakında burada, 3 leyeceğim Ford ları, pikapla baba arabaları sollamak ve adamların saf saf baka kalmalarını seyretmenin zevki paha biçilemez  :p

anlık tüketim haaa, yahu 30 km. full depoyu ilk çeyreğe indirdim, ibrenin gözle inişi açıkca görülen araba, Ranger Wildtrak uçak edişın  :biggrin:

W7SJ9Fu.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

benimki 100 le giderken 4.5 lt yakıyor, arkadakide (ranger thunder) hızlı giderken 10 litre, en son tapa gaz 180 falan gittiğimde dolu depoyla 577 km. gidebilmiştim, siz hesaplayın artık :D  ne gerek var anlığa kardeşim  :D  :tongue:

Fordçuyuz aga, sıralamaya başladık bakalım, bu pek kesmedi 3.2 ranger wildtrak denemem pek yakında burada, 3 leyeceğim Ford ları, pikapla baba arabaları sollamak ve adamların saf saf baka kalmalarını seyretmenin zevki paha biçilemez  :p

anlık tüketim haaa, yahu 30 km. de depoyu çeyreğe indirdim, ibrenin gözle inişi açıkca görülen araba, Ranger Wildtrak uçak edişın  :biggrin:

Bırak abi ya,ortalama bile yok sende :p kıskanmayalım :D 

Yeni yaptığım farları gördün mü? etiketlemiştim seni de :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bırak abi ya,ortalama bile yok sende :p kıskanmayalım :D

Yeni yaptığım farları gördün mü? etiketlemiştim seni de :)

:D  

Farlara bakiim hemen :)

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Yalçın Sarıkaya

Konuyu hortlatmış gibi olmasın ama bu kablodan temin ettim tahmini olarak bişeyler hatırlıyomusun nasıl aktive ettiğin ile ilgili yada hangi ara program vasıtasıyla ettiğini ? biraz kurcalamak istiyorumda

Yorum bağlantısı

Konuyu hortlatmış gibi olmasın ama bu kablodan temin ettim tahmini olarak bişeyler hatırlıyomusun nasıl aktive ettiğin ile ilgili yada hangi ara program vasıtasıyla ettiğini ? biraz kurcalamak istiyorumda

Elm327 config programı var forumda, focus gizli özellikler için, tabi oradaki komutlar Fiesta ya direk etki etmiyor. Deneme yanılma ile buldum ancak bilgisayara geçince ayarları kaybetmiştim, atarım ekran görüntüsünü
Yorum bağlantısı
Yalçın Sarıkaya

Bahsettiğin programı forumda arattım ama çıkmadı :( birde bahsettiğin komutları nerden bulabilirim...

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bahsettiğin programı forumda arattım ama çıkmadı :( birde bahsettiğin komutları nerden bulabilirim...

http://www.otoclubturkiye.com/forum/index.php?/topic/239397-Elm-327-Kablosu-Ile-Focus'Ta-Ekstra-Özellikleri-Aktif-Edilmesi

Konu burada

Araca bağlandıktan sonra sol kısımda görünen

Hs can kısmından, hec sekmesine geliyorsunuz.

Önce read from hec diyin. Ardından bu fotoğraftaki ayarları yapın.

(Ama öncelikle read dedikten sonra fotoğraf alın ki olası bir durumda eski hale gelsin.)

Daha sonra write to hec yapın

tarihinde Ozan Altundal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yalçın Sarıkaya

piuuu kablo modifiyeside varmış :( bak bu işi karıştırcak du bakalım :D teşekkürler

Yorum bağlantısı

piuuu kablo modifiyeside varmış :( bak bu işi karıştırcak du bakalım :D teşekkürler

Kablo modifiyesine gerek yok bizim araçlar için
Yorum bağlantısı
Yalçın Sarıkaya

aaaa süper o zaman çok teşekkürler.

bu arada bu fotoğraftaki ayarları yapın demişsin ama hangi fotoğraf ? linkteki sayfada 1 tane foto açılıyor sadece oda bunla alakalı değil 

Yorum bağlantısı

4c6c17cbb409c250776556b282b0af43.jpg

Fotoğraf eklemiştim ama silinmiş sanırım. Bu ekran gibi

aaaa süper o zaman çok teşekkürler.

bu arada bu fotoğraftaki ayarları yapın demişsin ama hangi fotoğraf ? linkteki sayfada 1 tane foto açılıyor sadece oda bunla alakalı değil

Yorum bağlantısı
Yalçın Sarıkaya

malesef bende aşağıdaki hata ile karşılaştım tüm programlar ile bağlantı kurabiliyorum ama elmconfig ile bu hatayı alıyorum sende karşılaştınmı böyle birşey ile windows10 olmasından şüpheleniyorum ama emin de değilim bu arada araba hem kontak sıfır modun da hemde çalışırken bağlanmayı denedim ama olmadı söktüm taktım com portunu değiştirdim yine olmadı

zrEDBO.png

Yorum bağlantısı

malesef bende aşağıdaki hata ile karşılaştım tüm programlar ile bağlantı kurabiliyorum ama elmconfig ile bu hatayı alıyorum sende karşılaştınmı böyle birşey ile windows10 olmasından şüpheleniyorum ama emin de değilim bu arada araba hem kontak sıfır modun da hemde çalışırken bağlanmayı denedim ama olmadı söktüm taktım com portunu değiştirdim yine olmadı

zrEDBO.png

İlk etapta program araca bağlanıyor mu peki? Büyük ihtimalle Driver problemi, bende de 64 bit 7 vardı. Ona Driver bulduktan sonra çalışmıştı, onu bulman lazım. Windows 10 için elm Driverı
Yorum bağlantısı
Yalçın Sarıkaya

Anladım bide bu şekilde deneyim bulmaya çalışayım bakalım...Diğer programlar ile bağlanıyor aslında problem yok sadece bu programda iletişim kuramıyorum....ForScan felan çalışıyor.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Anladım bide bu şekilde deneyim bulmaya çalışayım bakalım...Diğer programlar ile bağlanıyor aslında problem yok sadece bu programda iletişim kuramıyorum....ForScan felan çalışıyor.

O programın sürücüsü lazım işte maalesef

Şimdi aklıma geldi, cihaz üstünde bi tuş var, ona basıp girmeyi dene, bazı ayarlar bi modda bazıları diğerinde çalışıyor

tarihinde Ozan Altundal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yalçın Sarıkaya

O programın sürücüsü lazım işte maalesef

Şimdi aklıma geldi, cihaz üstünde bi tuş var, ona basıp girmeyi dene, bazı ayarlar bi modda bazıları diğerinde çalışıyor

:) benim cihazın üstüne bi tuş yok sanırım o modifiye edilmiş olanlarda oluyor

Yorum bağlantısı

:) benim cihazın üstüne bi tuş yok sanırım o modifiye edilmiş olanlarda oluyor

bizdeki de modifiye edilmemişti ama tuş vardı ya da switch oluyor, iki farklı mod var her biri farklı kısımları okuyor araç üstünden

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Serdar Yılmaz

Merhabalar,

Elm327 kablosu ile fiesta,fusion grubuna da girmeyi tespit ettikten sonra üzerine araştırmaya başladım,çünkü kullanılan elm327 config uygulaması focus cmax ve kuga üzerine tasarlanmıştı.

Rus sitelerden google translate ile yarım yamalak edindiğim bilgiler,biraz da bu elm327 yi kurcalamalarım üzerine anlık yakıt tüketimini devreye almış bulunuyorum.. Ancak yol bilgisayarında

"HEMEN YAKIT AL" şeklinde çevrilmiş :)

Bu şekilde ekrana sahip Fusion ve Fiesta(collection ve ghia)larda açmak için yardımcı olabilirim isteyene net bir şekilde şunu yapınca oluyor diyemediğim için burada paylaşım yapıp soruna sebep olmak istemem çünkü her gönderilen emir araç ecu'sunda farklı şeye sebep olabiliyor. Şanzıman arızası bile verdi :) daha sonra FORScan uygulaması ile temizledim :)

Bu konu da bana yardımcı olabilirmisin Ozan. bende bu anlık tüketimi aktif etmek istiyorum

Yorum bağlantısı

Bu konu da bana yardımcı olabilirmisin Ozan. bende bu anlık tüketimi aktif etmek istiyorum

Yardımcı olmaya çalışayım tabi, bende kablo gerçi yok şuan ama kablo temin edebilirseniz sahibindencom'dan veya aliexpress'den vs geri kalan kısmı için yardımcı olurum. Kablo bir arkadaşımdan emanetti maalesef.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Yardımcı olmaya çalışayım tabi, bende kablo gerçi yok şuan ama kablo temin edebilirseniz sahibindencom'dan veya aliexpress'den vs geri kalan kısmı için yardımcı olurum. Kablo bir arkadaşımdan emanetti maalesef.

Bluetooth elm de çalışıyor mu program Ozi
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Maalesef abi kablolu şart

Tuh, [emoji4] sağlık olsun o zaman.
Yorum bağlantısı
Alper Başdemir

Zaten 1.4 lere olmuyo Selçuk. Yada ozan beceremiyo  :p  :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...