İçeriğe Yönlendir

205 55R 16 Goodyear Michelin Continental Hangisini Tavsiye Edersiniz

Murat Bozok

Recommended Posts

Murat Bozok

herkese iyi günler. 205 55r 16 ebatlarında yazlık lastik alacağım bu 3 marka arasında kararsız kaldım 2015 adac testinde bu 3 lastik en üstteler ama ben eski bir lassa kullanıcısı olarak bu 3 markayı hiç kullanmadım. Maraş'ın göksun ilcesindeyim ve genellikle Maraş veya Kayseri'ye gidip geliyorum bi ihtimal bu yaz Erzurum'a tayin durumu var  ozaman da senede 2 defa Erzurum Kayseri git-gel yapacağım demektir bu şartlarda bana hangi lastiği tavsiye edersiniz? Lastiklerden  beklentim beni 4 yaz idare etmesi yol sesini az alması ve iyi yol tutuşu fiyat olarak goodyear cazip görünüyor ama konuştuklarım goodyera ya çok iyi diyor ya çok kötü yorumlarınızı bekliyorum.

Goodyear efficentgrip performans 165 tl (2015)

Michelin premacy3 185 tl (2015)

Continental cpc5     190 tl (2015)

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

bir sürü lastik markasını deneyen biri olarak goodyear hariç bu 2 seçenekten continentali öneririm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Goodyear ilk çıktığında aldım hala kullanıyorum sessiz konforlu güzel bir lastik. 20 ay önce 175 tl.ye almıştım bu fiyat çok iyi. Bu modeli için tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Continental cpc5 kullanıyorum şiddetle tavsiye ederim yol ile bütünleşen bir lastik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

goodyear aldım 2 hafta oldu önceki lassaydı arabaki tüm ses kesildi şimdilik yol tutuşundanda memnunum ayrıca çukurlardan geçerken önceki lastik baya sertleşmiş çok sallama oluyordu şimdi tık yok gerçekten çok memnunum daha öncede michelin kullanıyorduk onlarda güzeldi ama söylediğiniz ebatlardaki lastik olarak goodyeardan şuan memnunum son karar sizin fiyat olarakta 170 tlye aldım

Yorum bağlantısı
Murat Bozok

yorumlar için teşekkür ederim aslında benim aklımdaki ilk tercih michelindi ama bir tek Yasin Şahin  michelin için yorumda bulunmuş forumda fazla kullanılmıyor sanırım. Goodyerı üç veya dört yıl kullanan varsa uzun süre kullanımda performansı nasıl bilgi verebilirse sevinirim yoksa contiye kayacam sanırım

Yorum bağlantısı

Continental kullanıcıları genellikle lastiklerinden memnun kalıyor. Sesi diğer iki lastiğe göre belki biraz daha fazladır.

Yaklaşık 10 gün önce Egp aldım ancak beklentilerimin altında kaldı. Yavaş yavaş alışıyorum lastiğe.

Şimdi lastik alıyor olsaydım cpc5 ile Michelin arasında kalırdım.

Karar sizin. 

Yorum bağlantısı

Bir goodyear kullanıcısı olarak,goodyear diyorum..Eklemiş olduğum fotoğrafı geçen hafta bizzat kendim çektim.

Hem fiyat,hemde performans olarak goodyear açık ara önde..Fiyatları da soldan 210 lira ile başlıyor ve 10'ar lira düşüyor..

84aceab6bd591e81e2095bdf801d9f89.jpg

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Bir goodyear kullanıcısı olarak,goodyear diyorum..Eklemiş olduğum fotoğrafı geçen hafta bizzat kendim çektim.

Hem fiyat,hemde performans olarak goodyear açık ara önde..Fiyatları da soldan 210 lira ile başlıyor ve 10'ar lira düşüyor..

+1

Kesinlikle, kullanıcısı olarak söylüyorum Goodyear

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

goodyear hiç kullanmadım. yıllarca michelin kullandım. sessiz yumuşak hamurlu bir lastik fakat ıslak zeminde hemen kendini bırakıyordu. mesela ıslak zeminde ani kalkışlarda ve dik rampa kalkışlarında lastikler sarıyordu. şimdi conti kullanıyorum. eskisine göre gürültülü bir lastik fakat ıslak yol performansını sevdim. michelin gibi değil. ben alacak olsam fiesta gibi gürültü alan bir araç için sessiz bir lastik alırdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi
(düzenlendi)

Goodyear EFGRP Performance :good1:

Ek olarak, örnek gösterdiğiniz diğer iki lastiği hiç kullanmadım ve yorum yapamam ama Efgrp performance 'ı severek kullanıyorum.Önceki lastiklerime kıyasla çok başarılı( michelin ve pirelli kullandım)

tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Fiestada 205 55r16 oluyomu? Sanki ureticinin onerdigi ebatlarin disinda . 16 titanyum jantlarinda 45 yanak yokmu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Çayır

Michelin premacy 3,

10 bin km oldu taktıralı sıkıntı yaşamadım çok memnunum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Önceki arabalarıma hep lassa denk geldi. Kesinlikle alınmaması gerekir. Bu aracımı aldığımda üzerinde brigstone vardı. 2013 üretimi. Diş derinliği %60 dı. Ama çok sertleşmişti. 40 gündür Good Year kullanıyorum. İyi ki almışım dedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Bozok

Fiestada 205 55r16 oluyomu? Sanki ureticinin onerdigi ebatlarin disinda . 16 titanyum jantlarinda 45 yanak yokmu?

aracımı degistirdim profilimi degistirmemisim kusura bakmayın su an 2010 honda civic kullanıyorum

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Michelin Pilot Sport 3 ve Good Year F1 Asymetric kullandım.Şimdi de SporContact 5 almayı düşünüyorum.Continental almayacak olsam Michelin Pilot Sport 3 alırdım.

Ebat 225/45/17 :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turgut Ünal

Primacy 3,Sanırım 4 lastik alınca 1 yıl yol yardım hediyeside var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Bozok

yorum yapan herkese teşekkür ederim anladığım kadarıyla goodyear kullanıcıları genel olarak memnunlar fiyatıda daha uygun olduğu için goodyear almaya karar verdim.

Yorum bağlantısı
Yasir Baş

goodyear aldım 2 hafta oldu önceki lassaydı arabaki tüm ses kesildi şimdilik yol tutuşundanda memnunum ayrıca çukurlardan geçerken önceki lastik baya sertleşmiş çok sallama oluyordu şimdi tık yok gerçekten çok memnunum daha öncede michelin kullanıyorduk onlarda güzeldi ama söylediğiniz ebatlardaki lastik olarak goodyeardan şuan memnunum son karar sizin fiyat olarakta 170 tlye aldım

Yasin ölçülerini ve good year ın hangi seri olduğunu da yazar mısın?

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Tabiki yazarım kardeşim 205 55 16 Goodyear eagle sport 2014ün 24üncü haftasını 170e aldım birde 6 taksit aldım oda var

tarihinde Yasin Şahin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İsa Erdoğan
(düzenlendi)

goodyear 215 55 16  3gün önce aldım.bir önceki lastiklerde aynıydı.memnunum tavsiye ederim :)

50tl yakıt kartı veriyorlar

tarihinde İsa Erdoğan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Erden
(düzenlendi)

Kesinlikle Goodyear efgrp performance 68 db ses sanırım başka lastikte yok ...

Eski seriyi (2009) bu sene yeni seri ile değiştim çok memnunum ... Özellikle ses konusunda araba kayıyor yolda ...

tarihinde Fatih Erden tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...