İçeriğe Yönlendir

Farların Dış Temizleme Uygulaması

Ömer Faruk Ergel

Recommended Posts

Onur Bulut

Ne bekletiyosun onur dal zımparayla bir gün şu farlara.

Kardeşim güvenemiyorum kendime farları zebil etmek istemiyorum.Malzemeyi alsamda sen dalsan.  :p

zımpara riskli bir girişimdir aklınızda vbulunsun

Abi ne önerirsin peki ? 

Yorum bağlantısı
Mert Keçeci

Kardeşim güvenemiyorum kendime farları zebil etmek istemiyorum.Malzemeyi alsamda sen dalsan.  :p

Dalarız kardeşim itinayla düzgün ve sırasına göre gidince hiç birşey olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Dalarız kardeşim itinayla düzgün ve sırasına göre gidince hiç birşey olmaz.

Anlaştık kardeşim. :friends:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Abi ne önerirsin peki ? 

Meguiars palstix i pasta makinesi ile uygulama. Zımpara vs sonrası zamanda far daha da matlaşıyor

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

meguiars palstix i pasta makinesi ile uygulama. zımpara vs sonrası zamanda far daha da matlaşıyor

Çağlar bey, benim fardada az sararma var, üst kısmında az bir yer, direk makine ile plastix mi uygula diyorsun.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

sararma genelde içten olur? önce onu iyi teşhis etmeli.

Üstte gibi, çizgi çizgi mat ve sanki çatlaklar var gibi görünüyor, parmağımı ıslatıp sildim biraz şeffaflaştı gibi,  üstte ise plastix ve makina ile dalayımmı :)

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

:drinks:

Meguiars palstix vardı bende galiba bir bakayım araca işinizi görür beyler 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

meguiars palstix vardı bende galiba bir bakayım araca işinizi görür beyler 

bende de var :)

Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Ergel

Elinize sağlık, bu arada FIBEROPTIK bezi Türktelekomdan mi temin ettiniz? [emoji23]

:) :) :) aradım sordum ama henüz  Sivasta altyapısı yokmuş. Ben şimdilik beziyle idare ediyorum gelince ışıkla temizleyeceğim farları. :)

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

meguiars palstix vardı bende galiba bir bakayım araca işinizi görür beyler 

Abi varsa çok makbule geçer.  :)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Millet benimde sol farın üstünde hafiften matlaşma var, buna zımpara falan atmadan direk pastayla girişsem ne olur, olurmu? sonra wax falan atsam, hiç yapmadım olurmu acep?

Makine ile giriş abi parlar başka bişey olmaz. Matlığın dışardan olduğunu anlamak için elinle biraz okşa, pütürlü hali kendini ele verecektir ;)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Makine ile giriş abi parlar başka bişey olmaz. Matlığın dışardan olduğunu anlamak için elinle biraz okşa, pütürlü hali kendini ele verecektir ;)

parmağımı ıslatıp ovaladım, sanki kir çıkıyor gibi oldu ve cam daha şeffaf oldu, sanırım üstte, 1-2 saate kadar plastix ve makina ile dalacağım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Abi varsa çok makbule geçer.  :)

öteki araca bakacağım koruyucu olanını buldum diğeri ötekinde galiba haber verecem kardeşim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Hepsi 44 lira tutmuş aldiginiz malzemeler. Bu isi ciftini 30-40 liraya yapiyorlar diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Elinize sağlık, bu arada FIBEROPTIK bezi Türktelekomdan mi temin ettiniz? [emoji23]

Tam da benzerini yazmak üzere okuya okuya iniyordum aşağı doğru :))

Bu arada işlem başarılı olmuş elinize sağlık

Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Ergel

Hepsi 44 lira tutmuş aldiginiz malzemeler. Bu isi ciftini 30-40 liraya yapiyorlar diye biliyorum.

Hocam valla iki üç tane dükkan dolastim temizleme isi için aldığım fiyatlar 70-90 lira arasiydi.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Sarp D. Uygur

Hocam valla iki üç tane dükkan dolastim temizleme isi için aldığım fiyatlar 70-90 lira arasiydi.

İzmir için bu işi 50 liraya yapan birini biliyorum. Çift far fiyatı.. İhtiyacı olan varsa yardımcı olur yönlendiririm..

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

İzmir için bu işi 50 liraya yapan birini biliyorum. Çift far fiyatı.. İhtiyacı olan varsa yardımcı olur yönlendiririm..

Tam istediğim :) kim kim ?

Yorum bağlantısı
TARIK BAYRAKTAR
(düzenlendi)

Bu işi sulu 2000-3000 zımpara yerine yağlı zımpara ile deneyebilecek varsa denesin bence. Su yerine Philips Contact Cleaner (kırmızı kapaklı) yağlı sprey ile 2000-3000 zımpara uygulayıp en sozn havlu kağıt ile zımpara yapar gibi ve en son da mikrofiber bez ile sonlandırılacak. Arabada hiç denemedim ama daha önce maket bıçağı ile kalıp izini temizlediğim ve matlaşan plastiği en iyi böyle parlattım. Sorumluluk kabul etmem, yapacak olan ya çıkma bir farda ya da başka bir plastikte denesin  :)

tarihinde TARIK BAYRAKTAR tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yağlı zımpara? şahsen duymadım video linki vb var mı? cleanerlar ın bazısı plasiğe zarar da verir vesile ile yazayım dedim sağlam kaynak var mı bunun hakkında? biri okur dener farı elden gitmesin.

Zımpara ile farı kaybeden de vardır gözüm gördü riski vardır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...