İçeriğe Yönlendir

Farların Dış Temizleme Uygulaması

Ömer Faruk Ergel

Recommended Posts

TARIK BAYRAKTAR
(düzenlendi)

yağlı zımpara? şahsen duymadım video linki vb var mı? cleanerlar ın bazısı plasiğe zarar da verir vesile ile yazayım dedim sağlam kaynak var mı bunun hakkında? biri okur dener farı elden gitmesin.

Zımpara ile farı kaybeden de vardır gözüm gördü riski vardır.

Kaynak yok ben bir uçak maketinin şeffaf kanopisinde denedim sadece zaten yazının sonuna yazdım, denemek isteyen kendi riski ile ve önce başka yerde deneyerek diye ama bahsettiğimiz normal yağ değil. Elektronikçilerin kullandığı philips yağlı sprey, sadece zımparanın daha da ince iş görmesi için kayganlaştırıcı olarak kullanılacak.

Tek kaynak ise benim bir uçak maketinin kanopisinde yaptığım uygulama. :biggrin:

http://www.hobimaket.com/topic/120-172-f-16c-air-national-guard-academy-special-edition

Bugüne kadar philips kontakt cleanerin bir aşındırıcılığını görmedim, ama özellikle bant yapışkanını yüzeyden iyi temizler. Yalnız çok yanıcıdır, yağlı olduğu için dikkat edilmelidir, direk ateş görmemesi gerekir. Uygulamada çok ince bir yapısı olduğundan az miktarda zımpara üzerine püskürtülebilir.

Konuyu açan arkadaş, direk zımpara ile nasıl yapılır onu yazmış bence farın gitmesi riski konusu konuyu baştan okuyan tüm arkadaşlar için risk dahilindedir sanırım. 

tarihinde TARIK BAYRAKTAR tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
TARIK BAYRAKTAR

bu maketleri hep aldık da bizim veletlerin elinden kurtaramadık :D nefismiş

Genel bir sorun maalesef ama bizde ellemek kesinlikle yasak hem hanım için hem oğlum için  :D

Yorum bağlantısı
Özcan Keskin

Benim sağ far sizinkindende beterdi cif ile bastıra bastıra iki sefer sildim sıfır gibi oldu

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Elinize sağlık, bu arada FIBEROPTIK bezi Türktelekomdan mi temin ettiniz? [emoji23]

İşin sırrı fiberoptik bezde zaten.Mikrofiber bez ile yap mesela bu sonucu alamazsın :p:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...