İçeriğe Yönlendir

Volvo S40

Ali İnce

Recommended Posts

Lancer, sorunsuz bir araç. Zaten bu sorunsuzluğun bir nedeni de berbat olarak nitelendirdiğimiz elektronikten arınmış iç tasarım. İkinci el piyasası zayıf ama siz de ikinci el olarak aldığınız için zarar etmezsiniz.

Ancak ben Japonsever olarak bir japonu tüpsüz alıp, tüpsüz kullanmanızı öneririm. JApon teknolojili araçların motorları karmaşık dizaynlarla az benzin tüketimine ayarlandığından lpg sistemi bu karmaşık algortimada araçta beklenmeyen arızalara neden olabiliyor. Sonuç ise pahalı yedek parça temini ile yakıt ekonomisinin ortadan kalkması.

Çok kaliteli Japonlar var aslında. MEsela Infinity(Nissan'ın lüks modeli), Lexus( Toyata'nın Amerika pazarı için markası), Nissan Maxima(İnfinity lx30 ile aynı araç, motoru küçük), Mazda Xedos6-9, Honda Legend. Tamamı aslında Amerikan pazarı için üretilmiş büyük motorlu bu araçların teknolojisinin 1/3'ünü 10 sene sonra Avrupa pazarındaki araçlara koyan Japon üretim sdatış pazarlama stratejisinde güncel model Japon almazsanız içleri genelde Lancer gibi basit ve sade olacaktır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ramazan Gönülal

Lancer, sorunsuz bir araç. Zaten bu sorunsuzluğun bir nedeni de berbat olarak nitelendirdiğimiz elektronikten arınmış iç tasarım. İkinci el piyasası zayıf ama siz de ikinci el olarak aldığınız için zarar etmezsiniz.

Ancak ben Japonsever olarak bir japonu tüpsüz alıp, tüpsüz kullanmanızı öneririm. JApon teknolojili araçların motorları karmaşık dizaynlarla az benzin tüketimine ayarlandığından lpg sistemi bu karmaşık algortimada araçta beklenmeyen arızalara neden olabiliyor. Sonuç ise pahalı yedek parça temini ile yakıt ekonomisinin ortadan kalkması.

Çok kaliteli Japonlar var aslında. MEsela Infinity(Nissan'ın lüks modeli), Lexus( Toyata'nın Amerika pazarı için markası), Nissan Maxima(İnfinity lx30 ile aynı araç, motoru küçük), Mazda Xedos6-9, Honda Legend. Tamamı aslında Amerikan pazarı için üretilmiş büyük motorlu bu araçların teknolojisinin 1/3'ünü 10 sene sonra Avrupa pazarındaki araçlara koyan Japon üretim sdatış pazarlama stratejisinde güncel model Japon almazsanız içleri genelde Lancer gibi basit ve sade olacaktır.

Saygılarımla.

Kesinlikle haklisiniz. Paramız olsa da bi asx Alsak yada lancer köpekbalığı 2010 uzeri. Bu modellerde iç dizayn çözülmüş :) gayet şık. Ama ülkemizde bu mitsubishi neden benimsenmemiştir anlamadım. Madem sorunsuz araç yedek parcasida bulunuyormuş. Toyota dan sağlam üretim ama Toyota gibi pazarı yok. Belkide ülkemizde fabrikası olmadigindandir :)

mondeo :good1:

Ford seviyorum ama farklılık istiyorum :) tavsiye için teşekkürler.
Yorum bağlantısı
Ramazan Gönülal

Mitsubishi nin benimsenmeme sebebiyeterince reklamının yapılmaması.Malum Sabancı hem Toyota hem de Mitsubishi nin satışını yapıyordu , politika olarak ticari araçlarda mitsubishiyi otomobilde ise Toyotayı ön plana çıkardı

Ticari olarak l200 mitsubishiler sağlam ama onlarda avrupadaki kadar ülkemizde çok değil. Dediginiz gibi tamamen reklam bencede. Peugeot,Renault,fiat çok kaliteli araç yapmıyor ama peynir ekmek gibi satılıyor. Reklamlarını iyi yapıyorlar.
Yorum bağlantısı
Ramazan Gönülal

şirket politikası bize yanlış gelse de şirketler para kazanmaya bakıyor. Farklı olmak istiyorsanız Alfa 156 alabilirsiniz temizini bulursanız tadından yenmez

çok spor kaçar alfa :) bide yakıtı içiyor diye biliyorum onları yanlış bilmiyorsam. Yine de tavsiye için sagolun bakayım yinede.

Baktım 146 ya. O modelleri hoş değil. Fiyatı uygunmus ama :)

Yorum bağlantısı
Ramazan Gönülal

Ben 20 gün önce 2001 mondeo aldım çok memnunum araba almak satmaktan zor Allah yardımcınız olsun

Kesinlikle öyle. İlk arabami 1 günde satmıştım. Arkasından hemen araç aramistim uzunca sure adam gibi birşey bulamamistim eski arabami arar olmuştum :)

Bu arada hayirli olsun Allah kaza bela vermesin

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Alptuğ Özcan

Bu aralar bende ozellikle 2004 model makyajli kasa s40 ariyorum fakat yazilanlar beni tekrar dusunmeye sevketti

Yorum bağlantısı
Alper DEMİR
(düzenlendi)

Kendi araç danışma için açtığım konumda da belirtmiştim. Bir abimde yaklaşık 10-12 senedir s40 2.0 T4 kullanıcısı sunroof deri koltuk hiz sabitleyicisi full bir arac bu araçla o kadar çok oynadı ki büyük turbodur,yazılımdır,egzos sistemidir osudur busudur baya oynadı. Sonuç ? Yüklü stock gorunumlu ama sanzimandan ötürü yurutemedigi milyarlar harcadığı kaç defa motor kırdığı bir araç oldu.Şuan 2 senedir komple orjinal şekilde binmeye çalışıyorlar hiç tüp görmemiş ama o kadar sorun yumaklı içi dar konforsuz sunrooftan oturu bi turlu tavan dosemesi tutmayan ve mevcut deri koltuklarindan dolayı içi ağır bi kokuya bürünen bir araç ki resmen nefret ettirici.. Ve demesine göre bu kadar yükleme yapmasam bile sürekli çekici üstünde bostanciya gidip geldigimi ve kesinlikle kaskosuz ve çekici hizmetsiz binilmeyecegini söylüyor. Neden satmiyorlar dersenizde ayda artık 100 km bile yapmayan bir araç durumuna gelmiş tipik sokak koselerinde yatmaya yüz tutan bir araç olduğu için.. Bu biraz bakarsan bağ bakmazsan dağ hesabı gibi ama gerçekten sorunları bitmeyen ve parçası pahalı olan araçlar.. Bende onun için s80 den vazgeçmek zorunda kaldım.

tarihinde Alper DEMİR tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...