İçeriğe Yönlendir

2010-2011 Honda Civic Premium-Elegance

Alper Ünal

Recommended Posts

Alper Ünal
(düzenlendi)

mrb arkadaşlar en son yaşadığım egr arızasından sonra yolda kalmamın da etkisiyle sevdiğim arabamı bu yaz değiştirmeyi planlıyorum.evet belki daha çok zaman var ama ben şimdiden ön araştırmalara başladım lakin yeterince zor bir iş.

Bir arkadaşımda focus titanium 2011 beyaz renk bir araba var araç henüz 54000 kmde.Hataları ise ön ve arka tampon yetkili serviste değişmiş.Fiyat olarak da 45 bin son fiyat diyor bu arada araba ilk elden.

Kafamdaki diğer bir seçenek ise honda civic 2010-2011 model (makyajlı) elegance yada premium otomatik vites(LPG).Fakat bu arabalarda donanım olarak titaniumdan ne fazlası var.Örneğin yağmur ve far sensörünün olmadığını duydum.Doğru mudur?

Bu araca en az 6-7 yıl binmeyi düşündüğümden (ödemelerimden dolayı)sizce hangisini almak mantıklı olur.Dediğim gibi daha zamanım var ama birinde karar kılıp ona yoğunlaşmak istiyorum

tarihinde Alper Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

mrb arkadaşlar en son yaşadığım egr arızasından sonra yolda kalmamın da etkisiyle sevdiğim arabamı bu yaz değiştirmeyi planlıyorum.evet belki daha çok zaman var ama ben şimdiden ön araştırmalara başladım lakin yeterince zor bir iş.

Bir arkadaşımda focus titanium 2011 beyaz renk bir araba var araç henüz 54000 kmde.Hataları ise ön ve arka tampon yetkili serviste değişmiş.Fiyat olarak da 45 bin son fiyat diyor bu arada araba ilk elden.

Kafamdaki diğer bir seçenek ise honda civic 2010-2011 model (makyajlı) elegance yada premium otomatik vites(LPG).Fakat bu arabalarda donanım olarak titaniumdan ne fazlası var.Örneğin yağmur ve far sensörünün olmadığını duydum.Doğru mudur?

Bu araca en az 6-7 yıl binmeyi düşündüğümden (ödemelerimden dolayı)sizce hangisini almak mantıklı olur.Dediğim gibi daha zamanım var ama birinde karar kılıp ona yoğunlaşmak istiyorum

Konunuz uygun bölüme taşınmıştır.

Saygılarımla,

Benzinli otomatik düşünüyorsanız Honda derim. Üst versiyonlarında sensörler olabilir ama olmazsa olmaz bir özellik değildir. Özellikle far sensörü, uygun fiyata sonradan takılabiliyor.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Alper kardeş honda civic 2012 model fd6 kasa elegance 1 yıl kullandım.Donanım olarak japonları buradan kınıyorum.

1)Far sensörü + Follow me home ben taktırdım.(Talip EREN bey)

2)Park sensörünü ben taktırdım.(Cenmax 8 li ön+arka)

3)Cam kaldırma modülünü ben taktırdım.(Honda için özel sipariş)

4)Alarmı ben takdırdım.Orijinalinde var dendi ancak darbe sensörlü değil çalınmaya karşı önlem alınmış.(Cenmac 942-b modeli+cenmax ultrasonik radar)

5)Yağmur sensörüde böyle bir arabada olmalı.Ancak ben kullanacağımı düşünmediğim için taktırmadım.(cyclone)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasir Baş
(düzenlendi)

Aynen, Ahmet Beye katılıyorum. Bizde de 2010 Toyota Corolla Confort var abs ve hava yastığından başka hiçbir donanım yok arabada. Toyota da özellikle şunu gördüm Elegance almazsan bir traktörle aynı donanımda araba alıyorsun. 

tarihinde Yasir Baş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alper Ünal
(düzenlendi)

süspansiyon bütün japonlarda sıkıntılı sanki ama donanım olayı benim daha çok canımı sıkıyor.Zaten bu aracımda yeteri kadar ihtiyacını hissetim bunun malum trend x bir focus sahibiyim.yani 47-48 bin lira para verincede biraz donanım arıyor insan 

Bu arada accord da çoktan kafamda olan bir model ama bu vergi sistemi beni arabadan uzaklaştırıyor.

tarihinde Alper Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Mazda 3 impressive bu konudaki en dolu japondur. Ön cam rezistansından, kör nokta uyarısına, koltuk ısıtmadan, hız sabitleyyiciye kadar her opsiyonu vardır. Hatta japonlarda nadir görülen kararan iç dikiz aynası da yer alır. 2011 modelini Honda'dan da Focus'tan da uygun fiyata bulabilirsiniz. Impressivin daha düşük donanımları da diğer japonlara göre zengindir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

LPG li otomatik araç alıp, 6-7 yıl da binmeyi düşünüyorsanız doğrudan Japon'a yönelmeniz en doğrusu olacaktır. Sorunsuzca biner durursunuz. Saat gibi çalışır, masraf yapmaz bozulmaz. Civiclerin 2. eli de dayanıklılıklarından ötürü kuvvetli. 2010-2011 model 

Civic alırsanız, 6 yıl garantiden ötürü daha 1-2 sene garanti kapsamında bir araca bineceğinizi de göz ardı etmeyin.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Civic arızasi olmayan bakımdan bakıma sanayii ye giden araçtır.

Süspansiyon serttir, bunuda yol tutuşuna bağlarlar.

Donanım olarak 2011 Elegance pek yabana atılacak bi model değildir.

Yağmur ve far sensörü olmayışı arabayı bitirmez.

Kaç kere kullanılacak?

Japon da şu var ; gereksiz donanım eklemek maliyeti arttırır.

Vsa var,lazım.

Digital klima var, lazım.

Airbag abs var,lazım.

Xenon var,lazım.

CC var,lazım.

Sunroof var,güzel.

Otomatik istiyorsanız civic çok mantıklı.

tarihinde Hakan Kurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alper Ünal

Mazda 3 impressive bu konudaki en dolu japondur. Ön cam rezistansından, kör nokta uyarısına, koltuk ısıtmadan, hız sabitleyyiciye kadar her opsiyonu vardır. Hatta japonlarda nadir görülen kararan iç dikiz aynası da yer alır. 2011 modelini Honda'dan da Focus'tan da uygun fiyata bulabilirsiniz. Impressivin daha düşük donanımları da diğer japonlara göre zengindir.

Saygılarımla.

evren hocam mazda 3 benimde aklıma geldi lakin motoru japon değil bildiğim kadarıyla lpg konusunda da sorunları olduğunu duymuştum

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Kaç kere kullanılacak?

Vsa var,lazım.

Airbag abs var,lazım.

Xenon var,lazım.

Sunroof var,güzel.

+1

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever
(düzenlendi)

Yağmur ve far sensörü gerçekten çok aman aman bir özellik değil. Hele ki yağmur sensörü örneğin benim aracım fiesta da çok da sağlıklı çalışmıyor, becerilememiş bence. sileceğin gereksiz çalışması beni rahatsız eder. Bazen yağmur sensörü yağmur yavaş yağarken çok hızlı, hızlı yağarken çok yavaş çalışıyor ve elimle müdahale etmek zorunda kaldığım oluyor sürekli, ne anladım o msensörden. O yüzden çok gerekli bir şey değil sırf bu yüzden hondadan vazgeçmeyin derim. Mekanik olarak çok sağlamdır, kasa çok güzel şahsen, lpg uyumu iyi, otomatik şanzıman sorunsuz neredeyse,ikinci eli iyi. Daha ne yapsın japonlar :)

Ford bana dese ki senden yağmur sensörü,far sensörü hatta dijital klimayı alıp yerine sunroof verelim dese atlarım hemen, tamam derim:) elegance sunrooflu cıvıc :good1:

tarihinde Ali Ozan Yurtsever tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
(düzenlendi)

Kaç kere kullanılacak?

Vsa var,lazım.

Airbag abs var,lazım.

Xenon var,lazım.

Sunroof var,güzel.

yağmur ve far sensörünü kullanmadan önce bende gereksiz diyordum ama ABS,Airbag vs. gibi belli başlı donanımlardan sonra  kesinlikle olması gereken donanım ikiside yağmur ve far sensörü , orada VSA Haricinde aman aman kesinlikle olmalı denilecek bir tek dijital klima var diyebilirim 

tarihinde emre öğüt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alper Ünal

civic gerçektende piyasası olan bir araba örneğin elegance bir 2010-2011 model civic için 49-50 bin istenirken temiz bir accord için 45-46 alıcı bulunabiliyor.Ama işte türkiyedeki vergi sistemi yüzünden accord bir adım geride oluyor yoksa accord kesinlikle ilk seçimim olurdu.

bu arada kimse diğer seçenek olan (ilk mesajda yazan ) dizel titanium focusu tercih etmemiş.

Yorum bağlantısı

evren hocam mazda 3 benimde aklıma geldi lakin motoru japon değil bildiğim kadarıyla lpg konusunda da sorunları olduğunu duymuştum

Japon değilse Almandır en kötü.  Mazda 3 ruhunda Ford'u taşıyan bir araç. Motoru Ford ile aynı mı tam bilmiyorum 105bg. Ancak bu devirde motor teknolojileri düşünüldüğünde kötü motor kalmadı. Ülkemiz için motor kriteri lpg ile uyum olduğundan aslında çok kalite motorların benzinde göre başarısı yok sayılıyor. Sübap erimesi sorunu mazda'da lpg'de yaşanabilir güncel allüminyum sübap motorlar gibi. Ancak donanım  ile lpg ile kullanım arasında kalsam Mazda benim için ön planda olurdu. Honda kötü bir araç değil elbette ama fiyat performans aracı değil kesinlikle. Geliri yüksek orta sınıfa hitap ediyor. Zaten Mazda'nın distürbitörü Honda gibi güçlü olsaydı, Mazda'nın da fiyat yönünden pek geri kalır yanı olmazdı ki; bence Mazda tarihindeki en düşük fiyat düzeyini bu en donanımlı araçlarında şu an için veriyor. Mustafa Koçak çok yakın zamanda değiştirdi 3'ü, Engin Deniz arkadaşlarımız Mazda3 kullanıyor. Deneyimlerini sorduğunuzda gerçek kullanıcı yorumları alabilirsiniz. 

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Burak Barlas

2012 yeni kasa otm. Honda cıvıc elegance kullanıcısıyım. Yağmur sensörü bence hiçbir işe yaramıyor. Ancak far sensörü güzel bir özellik. Aracımda olmassa olmaz özellik cruise control özellikle uzun yolda çok faydalı. Honda cıvıc otm almayı düşünüyorsanız performansı bana göre göz ardı etmelisiniz seri bir araç değil. Basınca gidiyormuş evet ama ben gaza bastıkça gözüm hızla azalan benzin depomdan ayrılmıyor :)

Yorum bağlantısı

Eski bir Mazda 3 kullanıcısı olarak fiyat olarak daha uygun ve istediğiniz bütün donanımlar var. Birde simli beyaz oldu mu müthiş olur.

Yorum bağlantısı
Burak Barlas

yağmur ve far sensörünü kullanmadan önce bende gereksiz diyordum ama ABS,Airbag vs. gibi belli başlı donanımlardan sonra kesinlikle olması gereken donanım ikiside yağmur ve far sensörü , orada VSA Haricinde aman aman kesinlikle olmalı denilecek bir tek dijital klima var diyebilirim

Yağmur yağarken silecek çalıştırmayı unutmak? Bir tünele kapalı bir yere girdiğinizde yanan farlar güzel, ancak yağmur yağıyor aa farketmemişim dur silecekleri çalıştırayım komik.

Yorum bağlantısı

Buz tutmuş karlı camda da birden kontağa basınca, çalışıp silecek lastiği yırtılmasıda cabası; )

Yorum bağlantısı

Buz tutmuş karlı camda da birden kontağa basınca, çalışıp silecek lastiği yırtılmasıda cabası; )

Canım otomatikten çıkar. Mazda 3 de ön cam ısıtmayı açarsın sen de arabana geç oturur, başkalarının nasıl ön cam temizlediğini seyret :)

Yorum bağlantısı

Canım otomatikten çıkar. Mazda 3 de ön cam ısıtmayı açarsın sen de arabana geç oturur, başkalarının nasıl ön cam temizlediğini seyret :)

Accord ta bu özellik var da benmi bilmiyorum [emoji1]

Madem çıkaracan niye yağmur sensörü olsun [emoji14]

Yorum bağlantısı
Burak Barlas

Tanıdığın birinin başınamı geldi...: )

Yorum bağlantısı

Accord ta bu özellik var da benmi bilmiyorum [emoji1]

Madem çıkaracan niye yağmur sensörü olsun [emoji14]

Canım, benim derdim 1,6 motor olması onun haricinde bir sıkıntım yok tu :) Biliyorsun Mondeo, Mercedes ten sonra 1,6 benzinli düz otomatik bizi kesmez.

Yorum bağlantısı

Tanıdığın birinin başınamı geldi...: )

[emoji1]

Canım, benim derdim 1,6 motor olması onun haricinde bir sıkıntım yok tu :) Biliyorsun Mondeo, Mercedes ten sonra 1,6 benzinli düz otomatik bizi kesmez.

Havan batsın, okuyanda habire uzun yol yapıyor 200le gidiyor sanar,ankara iş çıkışı saatlerinde kaçla gidebiliyorsa sanki [emoji1]
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Yağmur yağarken silecek çalıştırmayı unutmak? Bir tünele kapalı bir yere girdiğinizde yanan farlar güzel, ancak yağmur yağıyor aa farketmemişim dur silecekleri çalıştırayım komik.

:) kullanmadan anlayamazsınız şuanda içinde bulunduğunuz durumda o yüzden sanırım

otomatik arabaya binmeden eleştirenler kötüleyenler var ancak tadını aldıktan sonra yorumları değişiyor bende öyle idim buda onun gibi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...