İçeriğe Yönlendir

Yine Mi Ustaeller ?

Oktay Demirağ

Recommended Posts

Oktay Demirağ
(düzenlendi)

Efendim, sıcakların gelmesi ile birlikte benimde klima açma ihtiyacı oldu ama gel gelelim klimayı açtığımda çıt diye ses gelmesine rağmen, sigortaların normal olmasına rağmen ve devir değişmesine rağmen üflenen hava soğuk gelmiyordu. Bunun üzerine madem Ford'un ücretsiz yaz kontrolü var bende servisten randevu alıp gittim. Yaklaşık 2 saatte aracımı teslim aldım. Çok ilgili danışman ile,

- Servis ile tüm konuşmamız -

Danışman - Beyefendi klimanız çalışmıyor

Ben - Evet.

Danışman - Klima radyatörünün değişmesi gerekiyor.

Ben - Yani ?

Danışman - 1750 TL ama yaştır şudur budur 1120 TL tutar ve 2 gün içerisinde parçanız gelir.Siparişi geçelimmi ?

Ben - Hayır. Sabri ustaya iletirim.

Danışman - Sabri Usta ? Başka yerde yaptıracaksanız 150 TL arıza tespit ücreti var.

Ben - Ücretsiz yaz kontrolü değil miydi ?!!!

Danışman - Pardon doğrusunuz bu seferlik ücret almayalım.

Ben - Teşekkür ederim.

Danışman - Ama iş kaydınızı sonlandıramıyorum çünkü otosan bülteninden yayınlanan, garantiden bir valfini değiştirecekmiş ve ücretsiz olacakmış

Ben - Ne valfi ?

Danışman - Önemsiz önemsiz... Arayacağım sizi.

Ben - teşekkür ederim hoşcakalın.

- Ustaeller ile % 10luk konuşmamız -

E tabi yine Ustaellere gittim.

Ustaeller-Oktayım buyurasın.

Ben - Abi böyle oldu şöyle oldu bu sorunluymuş.

Ustaeller- Bir bakalım neyin nesiymiş ?

-- Test cihazı ve aradan 2 saat sonra,

Ustaeller- Sıkıntı gözükmüyor, gazı bitmiş. Şu kadar gaz dolum ücreti haftaya gel bir daha kontrol.

Ben - Teşekkür ederim.

Çok çok uzun yazdım farkındayım ama yine hep ustaeller klasiği oldu. Oradaki muhabbeti yardımseverliği esnaflığı görünce insan arabasını daha iyi dinliyor ve bir sorun varsa hemen gidelim de 3-5 bilgimize bilgi katalım, bu kadar iyi insanları görelim, sorunda aradan çıksın istiyor. Öte yandan Servise olası bir hata ile tamam deseydim de 1250 TL den olacaktım ve değiştirdim oldu diye düşünecektim. Şimdi ne düşünüyorum ? Sen olmazsaydın biz ne yapardık Ustaeller ?

tarihinde Oktay Demirağ tarafından düzenlendi
  • Beğen 41
Yorum bağlantısı
Uğur Çimen

Efendim, sıcakların gelmesi ile birlikte benimde klima açma ihtiyacı oldu ama gel gelelim klimayı açtığımda çıt diye ses gelmesine rağmen, sigortaların normal olmasına rağmen ve devir değişmesine rağmen üflenen hava soğuk gelmiyordu. Bunun üzerine madem Ford'un ücretsiz yaz kontrolü var bende servisten randevu alıp gittim. Yaklaşık 2 saatte aracımı teslim aldım. Çok ilgili danışman ile,

- Servis ile tüm konuşmamız -

Danışman - Beyefendi klimanız çalışmıyor

Ben - Evet.

Danışman - Klima radyatörünün değişmesi gerekiyor.

Ben - Yani ?

Danışman - 1750 TL ama yaştır şudur budur 1120 TL tutar ve 2 gün içerisinde parçanız gelir.Siparişi geçelimmi ?

Ben - Hayır. Sabri ustaya iletirim.

Danışman - Sabri Usta ? Başka yerde yaptıracaksanız 150 TL arıza tespit ücreti var.

Ben - Ücretsiz yaz kontrolü değil miydi ?!!!

Danışman - Pardon doğrusunuz bu seferlik ücret almayalım.

Ben - Teşekkür ederim.

Danışman - Ama iş kaydınızı sonlandıramıyorum çünkü otosan bülteninden yayınlanan, garantiden bir valfini değiştirecekmiş ve ücretsiz olacakmış

Ben - Ne valfi ?

Danışman - Önemsiz önemsiz... Arayacağım sizi.

Ben - teşekkür ederim hoşcakalın.

- Ustaeller ile % 10luk konuşmamız -

E tabi yine Ustaellere gittim.

Ustaeller-Oktayım buyurasın.

Ben - Abi böyle oldu şöyle oldu bu sorunluymuş.

Ustaeller- Bir bakalım neyin nesiymiş ?

-- Test cihazı ve aradan 2 saat sonra,

Ustaeller- Sıkıntı gözükmüyor, gazı bitmiş. Şu kadar gaz dolum ücreti haftaya gel bir daha kontrol.

Ben - Teşekkür ederim.

Çok çok uzun yazdım farkındayım ama yine hep ustaeller klasiği oldu. Oradaki muhabbeti yardımseverliği esnaflığı görünce insan arabasını daha iyi dinliyor ve bir sorun varsa hemen gidelim de 3-5 bilgimize bilgi katalım, bu kadar iyi insanları görelim, sorunda aradan çıksın istiyor. Öte yandan Servise olası bir hata ile tamam deseydim de 1250 TL den olacaktım ve değiştirdim oldu diye düşünecektim. Şimdi ne düşünüyorum ? Sen olmazsaydın biz ne yapardık Ustaeller ?

Bu yazı ustaelleri kötülemek isteyenlere gelsin.
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kapalı devre sistemlerde kaçak olmadığı sürece gaz bitmez. Acep yetkili servis radyatörde delikmi tespit etti?

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Kapalı devre sistemlerde kaçak olmadığı sürece gaz bitmez. Acep yetkili servis radyatörde delikmi tespit etti?

Radyotorde delik olsaydı sanırım ustaellerde 2 saatlik testtede çıkardı diye düşünüyorum. Benim tek hatam 6 aydır klimayı hiç açmamak oldu sanırım.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Ellerse Usta eller. :p​ ....Ellemezse Servet abi kesin eller.... :sandalye:

• Beğen 14
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

zamanla mutlaka-eninde sonunda azalıyor Servet.yeni sistem cihazlar gaz basar ken kaçak kontrolü de yapıyor hem.

tabi bu örnekte belki bir kaçak çıkabilir,ancak zamanla hepsi azalıyor :)

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Ustamın Dediği şu aa pardon ustam kim ? ayıp sorulurmu izmide tek Sabri ustam ve Salih ustam tespit etti benim connect dede aynı sorun vardı gaz mefta petekte delik vardı hemen halettiler jontalar değişti ve mis ustam dediki yaz kış farketmez eğer kılimayı  çalıştırmazsan o incecik jontalar kuruyor yaz geldinğindede açıyoruz hop jonta çatlıyor ve gaz pöf o yüzden haftada bir 10 ile 15 dakka kışın açık tutarım zaten sıcak konumunda olduğu için soğuk üflemiyor sadece kılime sistemi kendi içinde çalışıyor ve uzunca süreler sağlıklı kılima kullanımı sağlıyor ALLAH sağlınızı,sıhatinizi daimi etsin Sabri ustam Salih ustam ve ekibinizdeki iş ehli kadronuzun  :nazar:  :nazar:  :nazar:  :bravo:

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ellerse Usta eller. :p​ ....Ellemezse Servet abi kesin eller.... :sandalye:

Gaz yerine su koyarım :biggrin:

zamanla mutlaka-eninde sonunda azalıyor Servet.yeni sistem cihazlar gaz basar ken kaçak kontrolü de yapıyor hem.

tabi bu örnekte belki bir kaçak çıkabilir,ancak zamanla hepsi azalıyor :)

İmkan dahilinde değil :i-ih: Kapalı devre sistem giren yok çıkan yok :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İmkan dahilinde değil :i-ih: Kapalı devre sistem giren yok çıkan yok :)

Servet Bey siz yenisiniz galiba, Klima uzun süre çalıştırılmadığında, contalar kuruyup gazı kaçırıyor.. Bu sebeple kışın dahi olsa klimayı 10-15 günde bir çalıştırmayı tavsiye ediyoruz.. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Servet Bey siz yenisiniz galiba, Klima uzun süre çalıştırılmadığında, contalar kuruyup gazı kaçırıyor.. Bu sebeple kışın dahi olsa klimayı 10-15 günde bir çalıştırmayı tavsiye ediyoruz.. 

amca,o adama bişey deme.kızıyo sonra :rolleyes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

"Yine mi Ustaeller"... Valla bıktık artık bu durumdan.. Herkes mağdur yahu yok mu bu işe "DUR" diyecek birisi..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Portif tamircisi falan ama bazı şeyleri biliyor maalesef.. :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...