İçeriğe Yönlendir

2015 1.0 Focus Ecoboost

Muhammed Lokman Tosun

Recommended Posts

Muhammed Lokman Tosun

Arkadaslar merhaba baslikta belirttigim aracin performans ve yakit tuketimi hakkinda bilgi verebilecek olan var mi?

Yorum bağlantısı

2012 yada 2013 ü Şafak ta var. Gayet tatminkar, sakin kullanımda dizele eş değer tüketimi var neredeyse.. Performansı da bastımmı gerçekten gidiyor..

Yorum bağlantısı

2012 yada 2013 ü Şafak ta var. Gayet tatminkar, sakin kullanımda dizele eş değer tüketimi var neredeyse.. Performansı da bastımmı gerçekten gidiyor..

Peki bastın mı hiç  :p

Yorum bağlantısı
Mükremin Aktuğ

Arkadaşlar merhabalar.

3 yıldır kullandığım focus 2,5 titanium aracımı değiştirmeye karar verdim.

Tercihim gene focusdan yana olacak

Focus titanium 1.0 GTDİ hakkında görüşlerinizi alabilirmiyim.

1 litre motorun performansı,yakıtı nasıldır

mesela  şu ilandaki araç

Araştırdığım kadarıyla 2013 ve üzeri modellerin fiyatları 48-56 bin aralığında değişiyor.Donanıma göre fiyatı makul sayılır

Görüşlerinizle aydınlatırsanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Kullanmadım ama yorumlara göre tam anlamıyla az yakan çok kaçan bir araç.kullandığınız 1.6 100 hp.lik araca göre sizi oldukça tatmin edecektir diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı

Şafak abi kullanıyor aynı motora sahip, 
performansı canavar düz yolda kesintisiz 230 sabit :) Rampalarda falan bayılmaz, 3 silindir ile 3 yıl üst üste yılın motoru ödülünü aldı.
Şehirlerarası sabit gidince gayet de ekonomik olduğunu söylüyordu,kendisi bilgi verir bildirimi görünce :)
Yorum bağlantısı
Ertuğrul Büber

Ben fiestada 100 hp ecobost kullandım.Gerçekten mükemmel.Focusta 125 hp olanlarda mükemmel olduğunu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

1 litre yakıt farkı için değmez. :p 1.0 güzel olsada 1.6 iyidir iyi.

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Şafak abide var binmesem ve görmesem tırt derdim ama özellikle buluşmada 180 le giderken yanımdan uzayıp gidince saygı duydum gayet atik sessiz ve az da yakıyo satma niyeti de vardı bi ara Şafak abinin ona sorabilirsiniz en azından bilindik sorunsuz bi araç

1.6 focustan gidişi daha güzel bu arada

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Şafak abide var binmesem ve görmesem tırt derdim ama özellikle buluşmada 180 le giderken yanımdan uzayıp gidince saygı duydum gayet atik sessiz ve az da yakıyo satma niyeti de vardı bi ara Şafak abinin ona sorabilirsiniz en azından bilindik sorunsuz bi araç

1.6 focustan gidişi daha güzel bu arada

Mustafa abi 1.6 ecoboost demek istemiş 182 ps :) 

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Mustafa abi 1.6 ecoboost demek istemiş 182 ps :)

:D :D orası ayrı da 1 litreden çok fazla olur yakıt farkı bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Arkadaşlar merhabalar.

3 yıldır kullandığım focus 2,5 titanium aracımı değiştirmeye karar verdim.

Tercihim gene focusdan yana olacak

Focus titanium 1.0 GTDİ hakkında görüşlerinizi alabilirmiyim.

1 litre motorun performansı,yakıtı nasıldır

mesela  şu ilandaki araç

Araştırdığım kadarıyla 2013 ve üzeri modellerin fiyatları 48-56 bin aralığında değişiyor.Donanıma göre fiyatı makul sayılır

Görüşlerinizle aydınlatırsanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler...

Merhaba Mükremin Bey,

Buradan devam edebilirsiniz..

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı

:D :D orası ayrı da 1 litreden çok fazla olur yakıt farkı bence

Tabi vergi dilimi de değişiyor. 1.0 en alt vergi dilimi mis gibi :) 

Yorum bağlantısı

Genel bilgiler, tüketim değerleri vb konular ile ilgili Şafak arkadaşımızın konularına göz atabilirsiniz arkadaşlar. 1,0 sayısı insanı korkuttuğundan mıdır bilinmez ama forum dahil, piyasada şuan itibari ile çok tutulmayan bir motor sanırım..  :)

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/248339-buda-bizim-10l-ecoboost-2012-ford-focus/

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/248479-ford-eco-%C5%9Fampiyonu/

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/248898-ecodostumla-i%C5%9F-seyehati/

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/261369-focus3-10lt-ecoboost-30000-bak%C4%B1m%C4%B1/

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Selamlar,

Aracimi bilen goren arkadaslar gayet aciklayici yorumlarda bulunmuslar,

Kisa net sozlerle anlatayim,

90-120km/hbandinda gayet az yakiyor arac 1.150kmyi 250₺ ye gitmisligim var ful dolu arac ile,

Sehir ici sakin kullanimda 6,5-7,5 arasinda ortalama aliyor .

Kisin trafikte sehir ici 7-8,5 arasi oynuyor.

Basinca gidiyormu gidiyor basincada yakmasi gayet normal. Kadran sonu rahatlikla gorulebiliyor.

Aklima gelenleri yazdim , dusunuyorsaniz aracim satilik titanium degil , style paket.

İyi gunler.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mükremin Aktuğ

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim arkadaşlar.

Şafak bey size ayrıca teşekkür ederim.Lakin titanium düşünüyorum.

aklıma takılan nokta bu araçlar 1.6 lara istinaden daha verimli ve donanımlı olmalarına rağmen fiyatları daha ucuz.

tutulmamasının sebebi ne olabilir.

Yorum bağlantısı

Önyargı ve otomatik seçeneğinin olmaması olabiiir bence

+1

Yukarıda da yazmıştım. 1,0 lt motordan korku/ çekince var sanırım. Ford bu motorla ödül almış olabilir ama tüm davranışlarında olduğu gibi tanıtımı iyi yapamıyor..

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Selamlar,

Aracimi bilen goren arkadaslar gayet aciklayici yorumlarda bulunmuslar,

Kisa net sozlerle anlatayim,

90-120km/hbandinda gayet az yakiyor arac 1.150kmyi 250₺ ye gitmisligim var ful dolu arac ile,

Sehir ici sakin kullanimda 6,5-7,5 arasinda ortalama aliyor .

Kisin trafikte sehir ici 7-8,5 arasi oynuyor.

Basinca gidiyormu gidiyor basincada yakmasi gayet normal. Kadran sonu rahatlikla gorulebiliyor.

Aklima gelenleri yazdim , dusunuyorsaniz aracim satilik titanium degil , style paket.

İyi gunler.

+998 :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Bende 35 bin km yapmış biri olarak bir iki cümle yazayım.

Ben bu aracı alırken beklentim; istediğimde ekonomik olabilsin, yine istediğimde yeterli performansı versin yüzümü kara çıkarmasındı. Beklentilerimi tamamen karşıladığını söyleyebilirim. Ankara ve Van'da şehir merkezinde kullanıyorum. Ama güzergahım İstanbul şehir içi gibi değildi tabiki. Ben şimdiye kadar depoyu bitirdiğimde 7.0 litre ortalama tüketimi hiç görmedim. Sakin kullanıyorum 5.8-6.0 civarında dolaşıyor, yeter bu kadar ekonomi diyorum 6.5-6.9 arasında geziniyor. Uzun yolda da Van Erzurum arasında 450 km lik yolda 2 kez 4.5 litre ortalamayı tutturdum 90-110 arası hızlarda kullanarak. Uzun yoldaki en yüksek tüketimim de klima açık ve aracım tepeleme koltuklarına kadar dolu iken 130-140 km hızlarda kullandığımda 6.7 oldu.

Sonuç:5-6 kuruş fazla yaksın ama ağzımın tadı kaçmazın, traktör sesi duymayayım, bastın mı uzasın diyorsan bu araç doğru tercih  :good1:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk BİLGİ

Bu aracı da fiesta gibi powershiftle sunsalar çok iyi olmaz mı ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...