İçeriğe Yönlendir

(Diy) Kendin Yap Sistemler Balkona Ahşap Masa Yapalım.

Misafir

Recommended Posts

Tanfer Katırcı

ellerinize sağlık harika olmuş

bende kendim yapıyorum affınıza sığınarak paylaşabilir miyim foto acaba

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Üzerine çıkarken dikkat et abi, ayaklarda bağlantı yok bacaklar ayrılabilir

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Güle güle kullan abi, güzel olmuş :good1:

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Eline sağlık abi,güzel olmuş....açık meşe ,vernikli pinoteks ile 10 numara olur.

Yorum bağlantısı

ellerinize sağlık harika olmuş

bende kendim yapıyorum affınıza sığınarak paylaşabilir miyim foto acaba

Tabi ki kardeşim, amaç fikir paylaşmak.

Üzerine çıkarken dikkat et abi, ayaklarda bağlantı yok bacaklar ayrılabilir

Haluk ayaklarda ikişer civata, 4 vida ve tutkal var. Kırılmadan ayrılmaz, ayrıca tam ortada kısa yanlardaki gibi bir kayıt var. Yani kırmak için gerkçekten zorlamak lazım. O kadar da zorlamayacağız.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

Mükremin bey, elinize sağlık, masa çok güzel olmuş. Ben olsam böylece bırakırdım, verniklemezdim. Belki ahşap koruyucu kullanmanız yeterli olacaktır. Masa balkonda kullanılacağından vernik zamanla kavlama yapabilir, döküntü olabilir. İyi günlerde kullanın.

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Mükremin Bey ellerine sağlık.Zamanında aynısından bende yapmıştım balkon için,süper :bravo:

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Haluk ayaklarda ikişer civata, 4 vida ve tutkal var. Kırılmadan ayrılmaz, ayrıca tam ortada kısa yanlardaki gibi bir kayıt var. Yani kırmak için gerkçekten zorlamak lazım. O kadar da zorlamayacağız.

eyvallah abi sen öyle diyorsan yine de  dikkat et :good1:

Yorum bağlantısı
Tanfer Katırcı
(düzenlendi)

teşekkürler

Tabi ki kardeşim, amaç fikir paylaşmak.

iş yerimde fazlasıyla palet olduğundan ben palet parçalarını ayırarak yaptım buyrun fotolar

PZwhdyr.jpg

ikisininde bitmiş ve zımparalanma aşamasındaki hali

DenTsdu.jpg?1

masanın vernikli hali

Ts3R49v.jpg?1

ikisi birden verniklenmiş hali kurumaya bırakıldı :)

pxdjgaD.jpg?1

buda minik mangal yanı için yapmış olduğum masam :)

mangalın yanına şart bence ;)

3ovSj4I.jpg?1

ağaçla uğraşmak gerçekten çok çok zevkli bir iş ....

tarihinde Tanfer Katırcı tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı

teşekkürler

iş yerimde fazlasıyla palet olduğundan ben palet parçalarını ayırarak yaptım buyrun fotolar

ikisininde bitmiş ve zımparalanma aşamasındaki hali

masanın vernikli hali

ikisi birden verniklenmiş hali kurumaya bırakıldı :)

uda minik mangal yanı için yapmış olduğum masam :)

mangalın yanına şart bence ;)

ağaçla uğraşmak gerçekten çok çok zevkli bir iş ....

Eline sağlık Tanfer ne güzel işler. Palet tahtalarına ben de hep üzülürüm, keşke yanında yakınında bir marangoz atölyesi olsa da onları bir güzel sildirsen, kenarda bekletsen, lazım oldukça ihtiyaca göre kullansan.

Mükremin bey, elinize sağlık, masa çok güzel olmuş. Ben olsam böylece bırakırdım, verniklemezdim. Belki ahşap koruyucu kullanmanız yeterli olacaktır. Masa balkonda kullanılacağından vernik zamanla kavlama yapabilir, döküntü olabilir. İyi günlerde kullanın.

Hüseyin hocam çam ağacı ham olarak çok beyaz kalıyor, bir de zamanla özellikle güneş gören yerleri biraz sararıp koyulaşıyor. Çay damlasa içine işleyip kalıcı bir leke haline geliyor. Bu nedenle koruma amaçlı vernik yaptım. Dediğin gibi döküntü oldukça verniği tazeleriz.

Yorum bağlantısı
Tanfer Katırcı
(düzenlendi)

Eline sağlık Tanfer ne güzel işler. Palet tahtalarına ben de hep üzülürüm, keşke yanında yakınında bir marangoz atölyesi olsa da onları bir güzel sildirsen, kenarda bekletsen, lazım oldukça ihtiyaca göre kullansan.

Abicim sırf bu is için bi zımpara makinesi birde dekupaj aldim

Malzeme indirme esnasinda çok kırılma oluyor bende alıp ayiriyom

Bu yaptiklarima ek olarak iki tane sedir ( arka sırt dayamali ) yaptım enisteme tahta arttıkça ese dosta yapıyorum abi hic boşa gitmiyor yani :)

tarihinde Tanfer Katırcı tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı

Abicim sırf bu is için bi zımpara makinesi birde dekupaj aldim

Malzeme indirme esnasinda çok kırılma oluyor bende alıp ayiriyom

Bu yaptiklarima ek olarak iki tane sedir ( arka sırt dayamali ) yaptım enisteme tahta arttıkça ese dosta yapıyorum abi hic boşa gitmiyor yani :)

:bravo::good1:

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Mükremin abi eline sağlık.Ne zaman emekli oluyrsun, ne oldu bizim dükkan işi ? 

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Mükremin abi, sen emekli olunca bi tükan işi vardı ya hani bizim, n'oldu abi o iş? :crazy:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

Mükremin abi, sen emekli olunca bi tükan işi vardı ya hani bizim, n'oldu abi o iş? :crazy:

Ya arkadaşlar, biriniz Isparta'da biriniz Muğla'da, Ankara'daki Mükremin Bey ile nerede ne dükkanı açacaksınız?  :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

:keyifli:  Hiç de kızmıyorum. :fiuw:

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ya arkadaşlar, biriniz Isparta'da biriniz Muğla'da, Ankara'daki Mükremin Bey ile nerede ne dükkanı açacaksınız?  :unsure2:

Bayilik verecek buralara ama emekli olmadı bir türlü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali ATAKUL

Pinoteks vb bir ahşap koruyucu kullanırsanız (renksiz) daha sonra vernik isine girerseniz ömrü daha uzun olacaktır

Yorum bağlantısı

Eline sağlık abi.. :bravo: Ayaklara suda etkilenmemesi ve farklı yamuk/ bozuk zeminde kullanılabilmesi adına ayarlı plastik ayak takozu monte edebilirsin.. Bir fikir. :biggrin:

Yorum bağlantısı

abi eline saglık, arabayı verdin ugraş kalmadı tabi, hafta sonu bırakıyımmı arabayı. :tongue:

Geri alamamayı göze alıyorsan eyvallah. :yes:

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

elleriniz dert görmesin. on numara olmuş. bazıları masraf yanına bi sıfır daha verip mağazadan alıp çıkıyorlar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...