İçeriğe Yönlendir

En Tatlı Zehir Şeker

Misafir

Recommended Posts

(düzenlendi)

Şekerden bir türlü vazgeçemeyenler için aşağıdaki resimde hangi içeceğin içinde ne kadar beyaz şeker olduğunu göstermişler, bundan sonra bu tip şekerli ve gazlı içecekleri içerken bir defa daha düşünün derim ben hele hele en sağdaki meretten sizde hergün içenlerdenseniz eğer işte o zaman anam..anam..anam..anam..anam :)  :) , Şaka bir yana şahsen ben 1,5 senedir hayatımdan tamamen çıkarıp attım böyle şeyleri herkese tavsiye ederim.

Not: Yurtdışında bir okulun duvarına asmışlar bunu.

1yo8bj.jpg

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Birinci

Uzun yıllar önce o mereti içmeyi bende bıraktım. Şekeri mümkün olduğu kadar azalttım. Sağlığınız için en iyisi bu.

Yorum bağlantısı
Alparslan Ayyıldız

FOREVER COCA COLA ZERO !!!

Gazozda bile kalori 3 ken zeroda 0.5

Yorum bağlantısı

Bu cevabı ilk verecek diye merak ediyordum :) hepsi zararlı,zeroda evet belki kalori degeri düsuk olabilir ancak verdiği tahribat normal kola ile ayni mümkunse onuda hic icmeyin

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Bir zamanlar çalıştığım şirkette bir araştırma neticesi göstermişlerdi. Diyet ürünleri adı altında satılan şekersiz, zero, yağsız, kalorisi az gibi ürünlerin tamamı normallerindan daha zararlıymış. Dünyadaki en güzel içecek " Su " bunu asla aklınızdan çıkarmayın...

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

çayı şekersiz içerlerdi nasıl tat alıyorsunuz derdim.şimdi ben şekersiz içiyorum şekerli nasıl içiyorsunuz diyorum :)

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Özellikle 40 yaş sonrası dikkat etmek gerekiyor,yoksa şeker hastalığına davetiye çıkıyor.Tatlı sevenler üzülmesin,  bu ağzınıza sürmeyin demek değil ama normal şekerle yapılan, kaliteli tatlıları,usturuplu,abartmadan.

İnsülün direnci denilen, olayı ciddiye almalısınız. Dikkat edilmez ise, şeker hastalığına yol açıyor

Bu belirtiler varsa hemen doktora,

Çok su içmek,

Sık küçük tuvalete çıkmak,

Dudak kuruluğu,

yemekten sonra ,uyku basması,

Aşırı tatlı isteği,

yemekten sonra, çabuk acıkmak

Görüşün bulanıklaşması,(özellikle sabahları)

Çabuk kilo almak,zor vermek

İşte böyle,ihtiyarlık kişiyi doktor da yapıyor :)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Alparslan Ayyıldız

çayı şekersiz içerlerdi nasıl tat alıyorsunuz derdim.şimdi ben şekersiz içiyorum şekerli nasıl içiyorsunuz diyorum :)

eskiden içilmezdi şimdi çeyrek çay kaşığı atsınlar farkediyorsun böyle insanı kesen bi tatlılık geliyor dimi :))

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

eskiden içilmezdi şimdi çeyrek çay kaşığı atsınlar farkediyorsun böyle insanı kesen bi tatlılık geliyor dimi :))

evet ve psikolojikmidir bilmiyorum kola,cayı sekerli içmeyi asitli şeyleri bıraktığım günden beri daha bi dinc daha mutluyum :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Şeker yemem, yiyenle de konuşmam, nefret ederim, hiç sevmem, tiskinirim... Yalandan kim ölmüş? Aaahahhaaaaaa... :crazy:

Not: Biliyorum; tiskinmek değil. :p

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Bunların hepsini hayatımdan çıkaralı 10 yıl oldu. Bir tek çay kaldı. Onu da şekersiz içsem tamamdır.

Yorum bağlantısı

Az önce doktordan geldik.. Ayaz alerji oldu. Tüm vücut kabardı.. Bugün çok şeker ve türevleri yemiş. Büyük ihtimal ondan.. Özellikle çocukları uzak tutmak lazım..

Bu kabartılar,

eb414a52d4c117fb6eccb226975ab880.jpg

Buda alerji ilacı..

b6089424a01fef6c0513ec714d043825.jpg

Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL
(düzenlendi)

3 aydır içmiyorum bu tarz şeyleri, çayı da yarım küp şekere düşürdüm birkaç aya kadar tamamen çıkacak..

Birkaç kilo fazlalılığım vardı kilolarla beraber bunları da atayım dedim. :)

Bu arada minik ramboya geçmiş olsun Kerem abi.

tarihinde Nevzat YÜKSEL tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun Kerem abi. :(

Ben de uzun süredir çaya kahveye şeker atmıyorum, koladan kaçıyorum çok çok nadir içerim mecbur kalırsam, genelde soğuk çay içerdim ama onda da fazlaymış, en azından asidik değil diyelim. Ona da dikkat etmek gerek.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

FOREVER COCA COLA ZERO !!!

Gazozda bile kalori 3 ken zeroda 0.5

forever ne demek?  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Niğde gazozunda ne kadar acaba :) ben hep ondan içiyorum. Ramazan'da iftarı onla açıyorum valla kana kana dikiyorum kafaya :)

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Cola ve türevi içecekleri bunlara cappy meyve suları ve gazozlarda dahil bırakılarak 2 ayda 5 kilo verdim. Glikoz fruktoz ve doğaya özdeş aroma gibi saçmalıklar vücuda çok zararalı. Özellikle çocuklarda uzak tutmak gerek. Yani eve almamak gerek.

Yorum bağlantısı

Az önce doktordan geldik.. Ayaz alerji oldu. Tüm vücut kabardı.. Bugün çok şeker ve türevleri yemiş. Büyük ihtimal ondan.. Özellikle çocukları uzak tutmak lazım..

Bu kabartılar,

Buda alerji ilacı..

Çok geçmiş olsun aynısı yiğenimde de var pazar günü gördüm aynı kızarıklıklar onda da var onada şekerden demiş doktor

Kerem çok geçmiş olsun  :(

Kesinlikle hayatımızdan çıkarmamız lazım bu zehirleri.

Hala çıkarmadınız mı ?  :flowers:

Niğde gazozunda ne kadar acaba :) ben hep ondan içiyorum. Ramazan'da iftarı onla açıyorum valla kana kana dikiyorum kafaya :)

Kolayla aynı yani aralarında bir fark yok, özellikle iftarda içmeyin bence direk kan şekerinizi fırlatır gereksiz yere  :flowers:

Çok geçmiş olsun aynısı yiğenimde de var pazar günü gördüm aynı kızarıklıklar onda da var onada şekerden demiş doktor

Hala çıkarmadınız mı ?  :flowers:

Kolayla aynı yani aralarında bir fark yok, özellikle iftarda içmeyin bence direk kan şekerinizi fırlatır gereksiz yere oda direk kilo olarak geri döner    :flowers:

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

evet ve psikolojikmidir bilmiyorum kola,cayı sekerli içmeyi asitli şeyleri bıraktığım günden beri daha bi dinc daha mutluyum :)

Hocam psikolojik değil. Bilimsel olarak şeker kullanmayanların daha az hasta olduğu, gün içinde daha din. olduğu ve daha az yorulduğu ispatlanmıştır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...