İçeriğe Yönlendir

En Tatlı Zehir Şeker

Misafir

Recommended Posts

Uğur Çınar

Özellikle 40 yaş sonrası dikkat etmek gerekiyor,yoksa şeker hastalığına davetiye çıkıyor.Tatlı sevenler üzülmesin,  bu ağzınıza sürmeyin demek değil ama normal şekerle yapılan, kaliteli tatlıları,usturuplu,abartmadan.

İnsülün direnci denilen, olayı ciddiye almalısınız. Dikkat edilmez ise, şeker hastalığına yol açıyor

Bu belirtiler varsa hemen doktora,

Çok su içmek,

Sık küçük tuvalete çıkmak,

Dudak kuruluğu,

yemekten sonra ,uyku basması,

Aşırı tatlı isteği,

yemekten sonra, çabuk acıkmak

Görüşün bulanıklaşması,(özellikle sabahları)

Çabuk kilo almak,zor vermek

İşte böyle,ihtiyarlık kişiyi doktor da yapıyor :)

abi yazdıkların bi çoğumu yaşıyorum :D kan testi yaptırdım :D sikinti olmadığı söyledi doktor insulin direncine de bakıldı

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

abi yazdıkların bi çoğumu yaşıyorum :D kan testi yaptırdım :D sikinti olmadığı söyledi doktor insulin direncine de bakıldı

Hemen doktora gitmen, çok güzel Uğur.Millet olarak bu konu da, çok ihmalkarız. Hızlı, düzensiz,bol karbonhidratlı (börek ,çörek) yemek, yemek de yapar bu sorunları. Önemli olan bilinçli olmak.Şeker gerçekten tatlı zehir. Öldürse neyse,süründürüyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Dünyaya kazık mı çakacağız..Onu yeme bunu içme.Biri çıkıp Ford kullanan kişiler 60 yaşını göremiyor dese ne yapacağız araçlarımızı mı satacağız. Evet katılıyorum zararlı mümkün mertebe içmemek lazım ancak ona bakarsanız araştırın un da tuz da ne bileyim buna benzer bir çok şeyde zararlı.. Kısaca fabrikasyon ürünlerin alayı başa bela.. Hazır gıdalar , dondurulmuş gıdalar..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Adamın biri doktora gider,

Doktor bey, "uzun yaşamak için ne yapmalıyım "der

Doktor sayar, "şunu yeme ,bunu,yeme, vs.vs"

Adam,"bunları yaparsam, uzun yaşar mıyım ?"

Doktor  "bilmem,ama hayat sana çok uzun gelir" :)

Ayhan, sorun ömürle ilgili değil, yaşam kalitesi ile ilgili. Tam buna göre bir atasözümüz var "Allah, ele, ayağa düşürmesin" Şekeri'in en kötü tarafı,Allah korusun, felç,körlük, ayakların kesilmesine giden sorunlar.Biraz dikkat yeterli.

Yorum bağlantısı

Ayhan, sorun ömürle ilgili değil, yaşam kalitesi ile ilgili. Tam buna göre bir atasözümüz var "Allah, ele, ayağa düşürmesin" Şekeri'in en kötü tarafı,Allah korusun, felç,körlük, ayakların kesilmesine giden sorunlar.Biraz dikkat yeterli.

Aynen katılıyorum  :flowers:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Abi başımızda daha yeni böyle bir durum var.. Kayınvalide nin ayağı kesildi. Ancak işin ilginç yanı şu ; kadının şeker hastalığı yok. Bu zamana kadar vücuda vermiş olduğu zarar da hiç bir test de hiç bir tetkikte ortaya çıkmamış. Hala da çıkmıyor ama sonuç dediğin gibi şekerden dolayı damarların işini yapamaz olması ve dolaşım bozukluğundan kangren oluşması. Yani kısaca şunu demek istiyorum. Geçen gün doktora gittim omuzum ağrıyor diye. Bana şeker hastalığın var mı dedi ben de bildiğim kadarıyla yok dedim. İyi dedi. Şu ilaçları kullan dedi.. Belki de bende şeker var... Böyle bana sorup geçmesi ne kadar doğru ? Gel de ele ayağa düşme.. bilmem anlatabildim mi.

Yorum bağlantısı

Abim, bizim başka atasözlerimizde var.. ;):biggrin:

"Atın ölümü arpadan olsun."

"Amaaannn. Yiyende ölüyo, yemeyende."

"Geç ölüp cesedim yaşlı olacağına, erken ölüp yakışıklı olurum."

Falan filan. :D Sanırım Ayhan abi daha çok bu atasözlerinin etkisinde kalmış.. :D

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Abi başımızda daha yeni böyle bir durum var.. Kayınvalide nin ayağı kesildi. Ancak işin ilginç yanı şu ; kadının şeker hastalığı yok. Bu zamana kadar vücuda vermiş olduğu zarar da hiç bir test de hiç bir tetkikte ortaya çıkmamış. Hala da çıkmıyor ama sonuç dediğin gibi şekerden dolayı damarların işini yapamaz olması ve dolaşım bozukluğundan kangren oluşması. Yani kısaca şunu demek istiyorum. Geçen gün doktora gittim omuzum ağrıyor diye. Bana şeker hastalığın var mı dedi ben de bildiğim kadarıyla yok dedim. İyi dedi. Şu ilaçları kullan dedi.. Belki de bende şeker var... Böyle bana sorup geçmesi ne kadar doğru ? Gel de ele ayağa düşme.. bilmem anlatabildim mi.

Çok geçmiş olsun.Allah beterinden saklasın.Tedbir bizden,tevekkül Allah'tan.Herkese sağlıklı, uzun ömür dilerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Yaklaşık 10 yıldır, çayı şekersiz içiyorum. Kola ve benzeri şeyleri sanırım ayda 1 bardak içiyorumdur.

Yaklaşık 3.5 aydır şeker tamamen hayatımda yok, 3.5 ay önce 106 kg idim şu anda 85 kg yum. (diyetteyim)

Üzerimdeki hafiflik ve dinçlik hissi mükemmel.

O kadar yıl sırtıma 25 kg lık un çuvalı ile gezmişim....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Enver Çatak

İlk mesajdaki resimde, altındaki şeker kola kutusundan daha büyük değil mi? Sanki abartılmış biraz?...

Yorum bağlantısı
Cüneyt Demir

İlk mesajdaki resimde, altındaki şeker kola kutusundan daha büyük değil mi? Sanki abartılmış biraz?...

Miktar olarak bakmamak lazım.

Vücut üzerindeki etkisi açısından.

Yorum bağlantısı

Şekerin toz hali o sonuçta eriyip kolada kullanıldığı zaman abartılmış değil bence 

Yorum bağlantısı
Enver Çatak

Yanlış anlaşılmasın, sadece anlamaya çalışıyorum. "Bir bardak (250ml) kola içinde 28gr şeker bulunur" diyor burada. O resimdeki kutu kola kadar poşette şeker var yaklaşık olarak. Toz şekerin kilosu 5TL civarı. Standart kutu kola 330ml. O poşette yine yaklaşık olarak 1,5 TL'lik şeker var. Kutu kola 1,5 TL ?

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

250 ml de 28 gr şeker varsa 330 ml de 37 gr şeker vardır

1000 gr 500 kr ise 

37 gr şekerin değeri 18.5 kr dir

umarım yardımcı olmuştur

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Bende 1,5 aydır sıfır şeker tüketiyorum. Glikoz vücuda almıyorum. Meyveden bu ihtiyacımı gideriyorum. 3 kilo verdim. Acayip dinç hissediyorum kendimi. Gençliğime dönmüş gibiyim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bende 1,5 aydır sıfır şeker tüketiyorum. Glikoz vücuda almıyorum. Meyveden bu ihtiyacımı gideriyorum. 3 kilo verdim. Acayip dinç hissediyorum kendimi. Gençliğime dönmüş gibiyim.

süper.

Kansere neden oluyor. Ben yaşadım başımdan geçti. beyaz un, patates vesaire de şekerli.

Kısacası az yiyin. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Kansere neden oluyor. Ben yaşadım başımdan geçti. beyaz un, patates vesaire de şekerli.

Kısacası az yiyin. 

Kesinlikle katılıyorum,

Dip not: Efendim işte ben cola zero yada light içiyorum onlar birşey yapmaz diyenler için söylemek isterim, bu ürünlerde herkesin bildiği gibi aspartam denen tatlandırıcı var ve bu madde vücut sıcaklığında kanserojen etki gösteriyor yani siz soğukken içseniz bile vücudunuza girince aspartam ısınıyor, hani aklınızda bulunsun dedim  :unsure2:

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...