İçeriğe Yönlendir

1.6 Dizel Mondeo Marş Basıyor Araba Çalışmıyor

Yaşar Balcılar

Recommended Posts

Yaşar Balcılar

Herkese merhaba, dün motoru her zaman mazot aldığım TP den doldurdum, mazot konulduguna eminim hem litre fiyatı hem fatura hem de kokusuna baktım mazot, bugün arabayı çalıştırmak için marşa bastım , marş bastı fakat motor çalışmadı, ikinci denemede motor çalıştı fakat vurarak ve rolantisi düşüktü biraz gazladım titreme yaptı ve gazı yemedi stop etti, ford yol yardımı aradım durumu ustaya anlattım, çalıştırın 2000 devir civarı 5 dk çalışsın dedi, telefonu kapattıktan sonra 4 kez daha denedim ve sadece marş bastı motorda hareket yok, yarın kaskodan çekiciyle otokoç a gitmeyi düşünüyorum, yol yardımdaki çalışan garantinin devam ettiğini söyledi ama o sırada usta yakıt problemi oldugu için garantiden yapılamayacagını ima etti, başka bir tavsiyeside bulunacak varmıdır?

Yorum bağlantısı
Yaşar Balcılar

depoya dizel katkısı döküp tekrar denesem mi, pislik mi geldi diye aklımdan geçiyor

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Katkı falan koymayın, servis gelsin, alsın, baksın, İstanbul yolundaki Tp'denmi aldınız yakıtı?

tarihinde Eray Turan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Servis hele bi çeksin bakalım yerine. Muhtemelen pompa kaynaklı sorun var. Yakıt kaynaklı sorun varsa numune alınır TP tarafından, sorun görülürse tüm masrafınız karşılanız istasyon tarafından. Siz daha ellemeyin aracı.

Yorum bağlantısı
Yaşar Balcılar

çiftlik TP den aldım, o zaman ellemiyorum artık, yarın servise götürüyorum çekiciyle, peki yakıttan olduğunu tespit etmeleri için herhangibir talebim olacak mı, ford servis halleder mi?

Katkı falan koymayın, servis gelsin, alsın, baksın, İstanbul yolundaki Tp'denmi aldınız yakıtı?

Servis hele bi çeksin bakalım yerine. Muhtemelen pompa kaynaklı sorun var. Yakıt kaynaklı sorun varsa numune alınır TP tarafından, sorun görülürse tüm masrafınız karşılanız istasyon tarafından. Siz daha ellemeyin aracı.

Yorum bağlantısı
Yaşar Balcılar

birde depoyu tam doldurmaktan kaynaklanan bir şey olamaz değil mi? çünkü mazot tabancası attıktan sonra bir iki daha devam etti mazotcu.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

birde depoyu tam doldurmaktan kaynaklanan bir şey olamaz değilmi? çünkü mazot tabancası attıktan sonra bir iki daha devam etti mazotcu.

çiftlik TP den aldım, o zaman ellemiyorum artık, yarın servise götürüyorum çekiciyle, peki yakıttan olduğunu tespit etmeleri için herhangibir talebim olacak mı, ford servis halledermi?

Hayır, tam doldurmaktan bir şey olmaz.

Servis yakıt kaynaklı derse, siz elinizdeki yakıt fişi ile TP'ye başvuruda bulunacaksınız.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Servis yakıt kaynaklı derse. elletmeyin. tp nin müdürlüğünü arayın olayı anlatın. elletmeden arayın. pompada kalmış araç. birisi üstlencek. yakıttan değilse de garanti halledecek.

Yorum bağlantısı
Yaşar Balcılar

bugun sabah cekiciyle otokoc umitkoye gittik, mazot sapsarı cıktı fosforlu sarı, neredeyse 4te1i su gibi, istasyon sahibi tüm masrafları ödeyeceğini taahhüt etti, arac yapılacak, sonucları yazarım tekrar.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

bugun sabah cekiciyle otokoc umitkoye gittik, mazot sapsarı cıktı fosforlu sarı, neredeyse 4te1i su gibi, istasyon sahibi tüm masrafları ödeyeceğini taahhüt etti, arac yapılacak, sonucları yazarım tekrar.

Hadi geçmiş olsun. Servise söyleyin, hiç bir şeyden kaçmasınlar.

Yorum bağlantısı

Siz mazotu Atatürk Orman Çiftliğindeki TP'den mi aldınız? :shok:

20-25 senedir oradan yakıt alırım, umarım ben yanlış anlamışımdır.

Yorum bağlantısı
Yaşar Balcılar

Arkadaslar araci satmaya kalkdigimda bu yasanan hadise yuzunden (degisen parca, vb) sikinti yasarmiyim, yani degerinin altinda bir fiyata mi alici bulur? Eger yakiti analize gonderirsem ve yargi yoluna basvurursam sonuclari ne olur benim acimdan, deneyimli olan varsa, paylasirsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Mondeoya ...Tp den...2 kere aldim 2. De otomatik araç yolda stop etti...calistirip 4000 devir çevirince anca düzeldi.. Ayni benzinli gibi al verler... Avans vurması gibi yaptı... Geçmiş olsun...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaslar araci satmaya kalkdigimda bu yasanan hadise yuzunden (degisen parca, vb) sikinti yasarmiyim, yani degerinin altinda bir fiyata mi alici bulur? Eger yakiti analize gonderirsem ve yargi yoluna basvurursam sonuclari ne olur benim acimdan, deneyimli olan varsa, paylasirsa sevinirim.

Hayır, hiç bir değer kaybı yaşamazsınız.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yaşar Balcılar

Arac parcalari temizlenmis, degisen sadece mazot filtresi olmus, araci alir almaz 750 km lik yola ciktim yolda bir sıkıntı yasamadım fakat araba ilk calıştıgında 1200-1600 arası gaz verirken titreme yapıyor, kararsız gaz yiyor sanki, 40-50km sürünce biraz daha rahatlıyor fakat ben azda olsa hissediyorum yine kararsız gaz yediğini, neden olabilir sizce, yanlış bir müdahale mi oldu acaba serviste?

Yorum bağlantısı

Ustalar daha iyi bilir.Berner veya würth gibi kaliteli bir enjektör temizleyici yakıt katkisı işinize yarayabilir.Sagda solda kalmış artıkları temizlemek suretiyle.

:good1:

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Bende yaklasik 1 senedir istanbul yolu tpden aliyordum ama son zamanlarda aracin dumanlamasi biraz artti gibi geldi. O yuzden simdi tekrar shell fuelsave'e dondum. Duman bariz azaldi cekis biraz daha artti gibi.

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

hep TP'den alıyorum bir sorun görmedim şu ana kadar. Çok geçmiş olsun, mazot filresi (80TL) + 200TL işçilik ile yırtmıştır istasyon sahibi. Keşke pompa+4enjektör vs değişse idi.

Yorum bağlantısı
Yaşar Balcılar

arkadaşlar sulu mazot almam sonucu çıkan arızayı servis (09-07 giriş 14-07 teslimat) giderdiğini söyledi ve benzinlik sahibi masrafları ödedi daha öncede yazmıştım, yapılan işlemler ise depo boşaltılması, filtre değişikliği, enjektör temizliği ve ayarı, arabayı aldım ve 750 km yola gittim uzun yolda birşey hissettim fakat araç rolanti ile 1500 devir arası sallayarak ve kararsız gaz alıyordu, Ankaraya dönünce tekrar ford otokoça bıraktım arabayı ve arızayı giderip (27-07 giriş 03-08 teslimat) tekrar verdiler 20km mesafedeki eve dönerken motorun traktör gibi çalıştığını ve ayağımı gazdan çekince yani viteste yüke binince tak tak tak tak diye bir ses olduğunu duydum ve tekrar servise döndüm, teste çıkan ustayla bindik evet dedi ses var tekrar bakalım rolanti ile 1500 devir arası sorun bitmiş fakat bu seferde bu başlamıştı, aldığım arabayı 20dk sonra tekrar bırakmış oldum ve bugün (03-08-2015 06-08-2015)arayıp araç hazır gelip alabilirsiniz dediler aracı aldım, yaptıkları işlemlerin depo boşaltılması, filtre değişikliği, enjektör temizliği ve ayarı olduğunu söylediler bindim arabaya ama yine aynı problem devam ediyor, 2000 devirden sonra koltuğa yapıştıran, sessiz sakin çalışan, ayağını gazdan çekince sadece motor sesi gelen arabayı tanıyamazsınız adeta, neyse geri döndüm servise yine aynı suratsız ustayla teste çıktık ben test ettiğimde yapmadı dedi servisteki sorumlu arkadaşda abi 500 ile 1000 km böyle bin düzelme olmazsa tekrar getir dedi, sizce böyle birşey olabilirmi 1000km binince düzelirmi? Allah aşkına bilgi sahibi arkadaşlar cevaplasın.

Yorum bağlantısı
Yaşar Balcılar

işlemler hep burada yapıldığı için sanmıyorum sorumluluk alacaklarını, tan oto var istanbul yolunda zaten Ankarada 2 tane garantili araçların gittiği

arkadaşlar sulu mazot almam sonucu çıkan arızayı servis (09-07 giriş 14-07 teslimat) giderdiğini söyledi ve benzinlik sahibi masrafları ödedi daha öncede yazmıştım, yapılan işlemler ise depo boşaltılması, filtre değişikliği, enjektör temizliği ve ayarı, arabayı aldım ve 750 km yola gittim uzun yolda birşey hissettim fakat araç rolanti ile 1500 devir arası sallayarak ve kararsız gaz alıyordu, Ankaraya dönünce tekrar ford otokoça bıraktım arabayı ve arızayı giderip (27-07 giriş 03-08 teslimat) tekrar verdiler 20km mesafedeki eve dönerken motorun traktör gibi çalıştığını ve ayağımı gazdan çekince yani viteste yüke binince tak tak tak tak diye bir ses olduğunu duydum ve tekrar servise döndüm, teste çıkan ustayla bindik evet dedi ses var tekrar bakalım rolanti ile 1500 devir arası sorun bitmiş fakat bu seferde bu başlamıştı, aldığım arabayı 20dk sonra tekrar bırakmış oldum ve bugün (03-08-2015 06-08-2015)arayıp araç hazır gelip alabilirsiniz dediler aracı aldım, yaptıkları işlemlerin depo boşaltılması, filtre değişikliği, enjektör temizliği ve ayarı olduğunu söylediler bindim arabaya ama yine aynı problem devam ediyor, 2000 devirden sonra koltuğa yapıştıran, sessiz sakin çalışan, ayağını gazdan çekince sadece motor sesi gelen arabayı tanıyamazsınız adeta, neyse geri döndüm servise yine aynı suratsız ustayla teste çıktık ben test ettiğimde yapmadı dedi servisteki sorumlu arkadaşda abi 500 ile 1000 km böyle bin düzelme olmazsa tekrar getir dedi, sizce böyle birşey olabilirmi 1000km binince düzelirmi?

Yorum bağlantısı
Yaşar Balcılar

Mehmet bey, Çağlar bey ve diğer değerli forum bilgilileri yardımlarınızı bekliyorum böyle binmeye devam mı edeyim yoksa yarın servise cekip yapın arabamı mı diyeyim.

Yorum bağlantısı
Yaşar Balcılar

bu arada yazmayı unuttum son işlemden öncede yakıttan su çıktığını söylediler

yani bodrumdan aldığım yakıttan

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...