İçeriğe Yönlendir

1.6 Dizel Mondeo Marş Basıyor Araba Çalışmıyor

Yaşar Balcılar

Recommended Posts

Yaşar Balcılar

Bugun servise bir mondeo 1.6 dizel daha gelmis bende denedim 3. Viteste ayni tik tik tik sesi duydum. Sasi numaralari alinip istanbula bildirecekler durumu, forum sakinleri sizde deneyin 1.6 tdci mondeosu olanlar.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Erdem Çağla

Bugun servise bir mondeo 1.6 dizel daha gelmis bende denedim 3. Viteste ayni tik tik tik sesi duydum. Sasi numaralari alinip istanbula bildirecekler durumu, forum sakinleri sizde deneyin 1.6 tdci mondeosu olanlar.

Bu tık tık nasıl bir ses bende yok. 3 vites arabanın torkunu en güzel verdiği vites 2 gibi güzel. Ben 3. viteste 40 la giderken bi basıyorum çok güzel 80 e kadar alıyor gaza bastığım sürede hiçbir şey duymuyorum. Tam olarak bu ses nereden geliyor?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Yaşar Balcılar

forddan gelen yanıt ''focusta da, mondeoda da kullanılan bu 1.6tdci motorda 3. viteste yüke binince gelen tık tık tık tık sesi normaldir, pek çoğunda vardır'' aralıkta yıllık bakım için servise götürdüğümde tekrar bakacaklarmış, sizce bir bilirkişi mühendis bulup sorunu tescillettirip, servis kayıtlarıyla da beraber mahkemeye gideyimmi, uğrastıgımlamı kalırım yoksa, zaten zamanım da pek yok, ne dersiniz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özgür Altındağ
(düzenlendi)

Ben de yeni aldım 2011 trend 1.6 tdci mondeom var. Denilen sesi duymuyorum ama debriyajı bırakınca tak diye bir ses geliyor. Benim sorun araç soğukta ilk çalışmada motorun epey titreşimli ve sesli çalışması. Epey yere sordum hepsi önemli değil geçer diyor. Her ihtimale karşı mazot filtresini değiştirdim ama ses aynen devam ediyor. HDI motora yabancı değilim bu da euro5 ve bu sarsıntı falan aslında klasik ben enjektörden şüpheleniyorum. Fordun kendi dizelini yapması iyi olmuş ama keşke yeni mondeoda da 1.6 kullanmak yerine yeni dizeli kullansalardı. Bu euro5 hdi motor kronik epey arızası olan bir motor. Peugeot Citroën volvo mazda ford hangisine bakarsanız bakın motor kaynaklı sorunlar var.

Eski aracım da 112lik dizel 308 idi onda da enjektör hatası vardı. Yine gidip euro5 hdi motorlu araba aldım. Resmen bile bile lades oldu benimki. Ama kendimce çözüm buldum sabah çalıştırıp 2 dk sonra ses kayboluyor ben de artık sesi duymamaya çalışıyorum.

tarihinde Özgür Altındağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...