İçeriğe Yönlendir

Ücreti Yazmayan Hasar Kaydı

Tevfik Özdemir

Recommended Posts

Guest Mert Boran

407 d sınıfımsı bir araç. Bence d sınıfı araçta en az 1.8 motor olmalı. Tabi ki yakıt ve vergiler düşünüldüğünde zevkler arka planda kalıyor. 1.6 hdi=1.6 tdci. Motor zaten tanıdık bildik motor. Performans olarak gayet yeterli ve yakıt cidden oldukça az. Aynı motor olmasında rağmen sanırım yazılım farkından dolayı forddan daha az yakıyor.   407 nin mekanik sıkıntılarından çok elektronik sıkıntıları mevcut. Beyin arızası gibi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

407'nin bence en problemli yani alcak ve on tampon ile tekerlek arasi mesafenin cok uzun olusu. Bu su demek, arac her yola ve her egime gelemez, yol secer. Hareketli volant arizasi nedeniyle herkesin bir problemli donemi gecti bu araclarda ancak sabit volant degisimi ile bu sirun cozuldu. Yol bilgisayari ekran silinmesi mavi ekranli yol bilgisayarlari ile cozuldu. Motor, turbo arizasini bilmiyorum ancak bur fransizi yolda birakma ihtimali Alman'a gore fazladir elektronik aksamin comertce ama ozensizce kullanisindan. Renault Laguna 3'te yakin fiyatlara bulunabilir. Renault'un en ozendigi Lagunasi 3. Seri deniyor. Hatta Mercedes E serisi ile ortak saseden bile bahsedenler var. Buna inanmasam da yol tutusu konusunda fikirbirligi var ama. Bu arada ici de f30 oncesi bmw ile benzesen bir yapida. Bu fransizin daha cok kapi mentesesi, birkac trim sesi gibi mekanik arizalari var ama yolda biraktigi bir kisi de olmus okuduklarimdan gordugum. 407'ye donersek sw'si cok yakisikli. Cok fazla donanimi var ve ilanlarda bircok arac yanlis donanimda yanlis yerde. Klima teyp ve muhtemelen far silecek kol grupu citroen c5 ve bircok dusuk sinif fransiz araci ile ortak. Biraz arastirilirsa donanim sampiyonu olan modelleri var. Mesela elektrikli direksiyon ayari olan modeli dahi denk gelebilir. Bir fransizi en iyi yapan elektronik donanimin azligidir dersek guzel acik renk kadife koltuklu, xenonlu ve sunrooflu bir model keyif verecektir.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Tevfik Özdemir

407'nin bence en problemli yani alcak ve on tampon ile tekerlek arasi mesafenin cok uzun olusu. Bu su demek, arac her yola ve her egime gelemez, yol secer. Hareketli volant arizasi nedeniyle herkesin bir problemli donemi gecti bu araclarda ancak sabit volant degisimi ile bu sirun cozuldu. Yol bilgisayari ekran silinmesi mavi ekranli yol bilgisayarlari ile cozuldu. Motor, turbo arizasini bilmiyorum ancak bur fransizi yolda birakma ihtimali Alman'a gore fazladir elektronik aksamin comertce ama ozensizce kullanisindan. Renault Laguna 3'te yakin fiyatlara bulunabilir. Renault'un en ozendigi Lagunasi 3. Seri deniyor. Hatta Mercedes E serisi ile ortak saseden bile bahsedenler var. Buna inanmasam da yol tutusu konusunda fikirbirligi var ama. Bu arada ici de f30 oncesi bmw ile benzesen bir yapida. Bu fransizin daha cok kapi mentesesi, birkac trim sesi gibi mekanik arizalari var ama yolda biraktigi bir kisi de olmus okuduklarimdan gordugum. 407'ye donersek sw'si cok yakisikli. Cok fazla donanimi var ve ilanlarda bircok arac yanlis donanimda yanlis yerde. Klima teyp ve muhtemelen far silecek kol grupu citroen c5 ve bircok dusuk sinif fransiz araci ile ortak. Biraz arastirilirsa donanim sampiyonu olan modelleri var. Mesela elektrikli direksiyon ayari olan modeli dahi denk gelebilir. Bir fransizi en iyi yapan elektronik donanimin azligidir dersek guzel acik renk kadife koltuklu, xenonlu ve sunrooflu bir model keyif verecektir.

Saygilarimla.

laguna 3 bulamıyorum malesef o fiyata :) Yani baktığım model comfort modeli çok elektrik aksamı yoktur heralde. Genelde uzun yol yapacağım için fiyat donanım genişlik vs buna yöneldim ve sahibi kefil aracına yarın görücez bakalım. Vergisinden korkmasam 2,0 ghia mondeo alırım ama hem yakıt hem vergi olarak 407 önde duruyor biraz. 175 binde araç çok çok 10 bin km biner 500 1000 lira zararına satarım canımı sıkarsa bilmiyorum doğru mu dusunuyorum :) tesekkur ederım :)

Yorum bağlantısı
Berk Karatan

Hasar kaydı olup tutar yazmaması şu şekilde olabiliyor,

Şekil 1 örnek A dan anlatayım :)

Siz yolda seyir halinde iken önünüzdeki araca dikkatsizlik sonucu azıcık vuruyorsunuz ve öndeki araçta hasar oluşurken bir bakmışsınız ki sizin aracınız da hiç bir şey yok ama %100 suçlu sizsiniz arkadan çarptığınız için, 

ne oluyor karşı tarafın hasarı sizin sigortanızdan karşılanıyor

ve sonuç olarak ileride aracınızın hasar durumunu kontrol ettiğinizde 0 lira tutarında bir hasar kaydı gözüküyor o tarihli...

Bilmem anlatabildim mi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferhat Karaca

6 ay önce sıfır 3 günlük arabamla köpege carpmistim. Simdi sorgulamada carpma yaziyor, bedel yazmiyor. Bilginize :)

Yorum bağlantısı
Tevfik Özdemir

hepinize teşekkürler arkadaşlar. Bakmaya gittiğim 407 leş gibiydi tabiri caizse her tarafıında kırıklar cızıkler vs söz konusuydu ben de almaktan vazgeçtim. Laguna 2005 model privilege lpgli 1.6 motor ilan vardı favorilerimde onu aradım pendikteymiş araç arkadaşla gittik baktık rengi duruşu temizliği kmsi hoşumuza gitti fiyatta da anlaştık. Pendik otorapora soktum aracı adamın dediği lokal boyalar hari. bi sıkıntısı çıkmadı. Dolayısı ile aracı aldım. İlk izlenimim araç kalkışlarda çok ağır kalıyor ama sonra topluyor kendini. Beni aracı almaya ikna eden en özenmli özelliği ise sunroof olması :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Laguna 2 fanatikleri coktur. 3'ten daha cok sevilir. Hayirli olsun. Privillage en dolusu olmasina ragmen farkli kombinasyonlari olabillyor. Xenon, far yikama, deri koltuk, sunroof gibi.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Tevfik Özdemir

Valla aldık bi heves sağolun detaylı tanıtımını yapıcam zaten forumda. Jantlar replik sanırım aldıgım adamda bilmiyordu. Kendi jantlarında kışlıkları takılı onlarıda verdi. Araçta sunroof xenon deri ısıtmalı koltuk vs hersey var ama gelin görün ki hız sabitleme yok en cok canımı sıkan o

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...