İçeriğe Yönlendir

Focus Ön Cam Değişimi

Ümit Çalışır
Çözüme git Ümit Çalışır tarafından,

Recommended Posts

Ümit Çalışır

Selamun aleyküm.

Trend donanımlı aracım var. Ön camda tam direksiyonun üstünde 1,5-2 santimetre büyüklüğünde bir çatlak oluştu ve giderek büyüyor. Auto king 'e çatlak onarımı için gittim fakat düzeltilemeyeceğini söylediler. Camı değiştirmeyi düşünüyorum. Biraz araştırma yaptım yerli cam fiyatları 150 tl den başlıyormuş fakat orijinal focus ön cam fiyatıyla ilgili bişey bulamadım, servisle görüşecem artık. Daha önce böyle bir değişim yaptıran varsa orijinal mi yoksa yerli üretim mi taktırmak mantıklıdır?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kaskonuz varsa yerli camlarla ücretsiz değiştirebilirsiniz. Takıpta şikayetçi olanı hiç duymadım.

Forumumuzda orjinal olsun diye HAkan Erken 3 kere serviste değiştirdi. Pişman değil o da.

Yorum bağlantısı
onur kant

Orjinal herzaman iyidir. Kasko varsa eğer senelik bir cam hakkınız var ve kasko delinmiyor

Yorum bağlantısı
Ümit Çalışır

Sağolun arkadaşlar ama kasko yok. Hal böyle olunca insan servise fiyat sormaya bile çekiniyor.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

kasko yoksa yan sanayi taktırın..ama ön cam önemli..iyi bir usta yapsın..sonra arabamı su bastı diye konu açmayın Allah korusun..

Yorum bağlantısı

Aracımda nohut kadar olan çatlak geçenlerde bir baktım park halindeyken fotoğraftaki gibi olmuş.

0d9b2702a9cfde8a40f7f24bd41d309b.jpg

Anadolu kasko şirketi Doraglass ile anlaşmalıydı. Serviste Oem değişim istersem camının %75 lik kısmını karşılıyordu. Cebimden para çıksın istemedim. Doraglass bayisine gittim. İşçilik harikaydı.

dcda78619c5b6ced91fee1187b27d26e.jpg

3e979fb382010b6fa65cbd28f79a31c0.jpg

Dip Not : Oem sandığımız çoğu otomobil camı çinden üretiliyormuş sonrada öğrendim. [emoji106]

Yorum bağlantısı
Ümit Çalışır

Biraz daha müdahale etmezsem benim camda Murat Bey'in cam gibi olacak galiba. Ford servisi aradım fiyat için telefonu açmadılar. Carglass ı aradım. İzmir Basmane şubesinde Focus ön cam varmış. 2-3 saatte işçilik dahil 280 tl ye değiştiriyorlarmış yalnız cam atermik değilmiş. Focuslarda atermik cam yoktur herhalde. Nasıl anlaşılır bu cam?

Yorum bağlantısı
Ömür Can

Benim aracın ön camıda çatlamıştı hatta bir konu açmıştım sizin gibi.Sonuç olarak Olimpia marka cam taktırdım inanın orjinal marka cam ile arasında hiçbir fark göremedim milletin orjinal takıntısı bazen anlamıyorum hele ki camda !!! İlla da orjinal cam taktıranlar veya taktırmak isteyenler orjinal camla diğer marka camlar arsındaki farkı bir anlatırlarsa bizde öğrenmiş oluruz :basketci:

Yorum bağlantısı

Biraz daha müdahale etmezsem benim camda Murat Bey'in cam gibi olacak galiba. Ford servisi aradım fiyat için telefonu açmadılar. Carglass ı aradım. İzmir Basmane şubesinde Focus ön cam varmış. 2-3 saatte işçilik dahil 280 tl ye değiştiriyorlarmış yalnız cam atermik değilmiş. Focuslarda atermik cam yoktur herhalde. Nasıl anlaşılır bu cam?

Benim aracın ön camıda çatlamıştı hatta bir konu açmıştım sizin gibi.Sonuç olarak Olimpia marka cam taktırdım inanın orjinal marka cam ile arasında hiçbir fark göremedim milletin orjinal takıntısı bazen anlamıyorum hele ki camda !!! İlla da orjinal cam taktıranlar veya taktırmak isteyenler orjinal camla diğer marka camlar arsındaki farkı bir anlatırlarsa bizde öğrenmiş oluruz :basketci:

Focus camlarındaki farkı söyleyim. Eğer aracınızda yağmur,far sensörü varsa bu sensör yetkili servisteki oem camın üzerinde geliyor. Doraglass, Olimpia vs ise o kısmı boş oluyor sizin eski camdaki sensörü söküp takıyorlar. Bu fark size parasal olarak yansıyor. Yetkili servis 1000-1500 TL istiyor Doraglass 350 TL. Yetkili serviste taktırmaya değermi bence değmez. (Bedava değilse)

Sadece işçilik olarak dikkat etmeniz gerekiyor. Bahsettiğim sensör ile cam arasında el lekesi toz vs kalırsa sensörün sağlıklı çalışmasını engeller. Sonra başlığı şu olan konu açmanızı istemem. "Yağmur yok silecek niye çalışıyor"[emoji16] [emoji48]

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ayrıca takılan cam kaliteli bir cam değilse.. Araç yüksek hızlara çıktığında bunun algılaması farklı olur.  Orjinal camda hiç sürat yapmıyormuş gibi hissedersiniz ama uyduruk bir cam bu hissi yaşatamaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ayrıca takılan cam kaliteli bir cam değilse.. Araç yüksek hızlara çıktığında bunun algılaması farklı olur. Orjinal camda hiç sürat yapmıyormuş gibi hissedersiniz ama uyduruk bir cam bu hissi yaşatamaz.

Doraglass için konuşuyorum hiç bir sıkıntı yok abi. Şişe cam kalitesinde bir cam. ;)
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Doraglass için konuşuyorum hiç bir sıkıntı yok abi. Şişe cam kalitesinde bir cam. ;)

Biliyorum benim bahsettiğim markası bilinmeyen camlar. Yoksa doraglass , sekurit , olimpia falan bunlar kaliteli camlardır. Sekurit hatta bildiğim kadarıyla Ford tedarikçisiydi..

Yorum bağlantısı
Ömür Can

Focus camlarındaki farkı söyleyim. Eğer aracınızda yağmur,far sensörü varsa bu sensör yetkili servisteki oem camın üzerinde geliyor. Doraglass, Olimpia vs ise o kısmı boş oluyor sizin eski camdaki sensörü söküp takıyorlar. Bu fark size parasal olarak yansıyor. Yetkili servis 1000-1500 TL istiyor Doraglass 350 TL. Yetkili serviste taktırmaya değermi bence değmez. (Bedava değilse)

Sadece işçilik olarak dikkat etmeniz gerekiyor. Bahsettiğim sensör ile cam arasında el lekesi toz vs kalırsa sensörün sağlıklı çalışmasını engeller. Sonra başlığı şu olan konu açmanızı istemem. "Yağmur yok silecek niye çalışıyor"[emoji16] [emoji48]

Peki benim araba gibi yağmur ve far sensörü olmayan araçlarda orjinal ile doraglass,olimpia vb.camlar arasında ne gibi farklar olabilir?

06/05/2015 de olimpia marka cam taktırdım  3 ay olmuş bu süre zarfında yolda giderken göz yorgunluğu,yüksek süratlerde yolun bulanıklaşması veya aklınıza ne geliyorsa hiçbiriyle karşılaşmadım orjinal camı sekurit marka idi arasında hiçbir fark göremedim yani demem o ki sizinde söylediğiniz gibi far sensörü ve yağmur sensörü aracınızda yoksa boşu boşuna fazladan para verip orjinal cam taktırmayın arkadaşlar. :good1:

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Ümit Çalışır

Sonunda hallettim.

Yakında Olimpia marka camcı varmış. Gittim 1 saatte eskisini söktü yenisini taktı. Benim araçta yağmur sensörü falan yok. Başka bir sıkıntı çıkmaz inşallah. Sadece HGS heba oldu. Cam+işçilik=280 TL

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Peki benim araba gibi yağmur ve far sensörü olmayan araçlarda orjinal ile doraglass,olimpia vb.camlar arasında ne gibi farklar olabilir?

06/05/2015 de olimpia marka cam taktırdım 3 ay olmuş bu süre zarfında yolda giderken göz yorgunluğu,yüksek süratlerde yolun bulanıklaşması veya aklınıza ne geliyorsa hiçbiriyle karşılaşmadım orjinal camı sekurit marka idi arasında hiçbir fark göremedim yani demem o ki sizinde söylediğiniz gibi far sensörü ve yağmur sensörü aracınızda yoksa boşu boşuna fazladan para verip orjinal cam taktırmayın arkadaşlar. :good1:

Ben aracımda yağmur ve far sensörü olmasına rağmen doraglass'a yöneldim. Çok şükür eskisinden iyi durumda. Dediğiniz gibi gerek yok.

Dip Not :

Bu arada Doraglass firması için konuşuyorum,

Normalde kasko şirketi yılda 1 değişim hakkı veriyor aslında 2 tane diyebiliriz. Aracınıza cam takıldığı andan itibaren kasko poliçenizin o yıl süresi dolana kadar camınız kırılır ( taş çarpması vs aklınıza ne gelirse) veya sorun yaşarsanız yenisi ile değiştiriyor. Bu sefer garanti hakkınız cam firması tarafından sağlanıyor[emoji106]

Sonunda hallettim.

Yakında Olimpia marka camcı varmış. Gittim 1 saatte eskisini söktü yenisini taktı. Benim araçta yağmur sensörü falan yok. Başka bir sıkıntı çıkmaz inşallah. Sadece HGS heba oldu. Cam+işçilik=280 TL

Hayırlı olsun güle güle kullanın...[emoji106]
Yorum bağlantısı
Ömür Can

Sonunda hallettim.

Hayırlı olsun umarım benim gibi memnun kalırsınız.İlerleyen zamanlarda;Aracınızı yüksek süratlerde ve gece kullandıktan sonra taktırdığınız camı değerlendirirseniz başka arkadaşlarada yardımcı olmuş olursunuz.. :nazar:

Yorum bağlantısı
Ümit Çalışır

Sağolun Murat Sağdaş.

Hayırlı olsun umarım benim gibi memnun kalırsınız.İlerleyen zamanlarda;Aracınızı yüksek süratlerde ve gece kullandıktan sonra taktırdığınız camı değerlendirirseniz başka arkadaşlarada yardımcı olmuş olursunuz.. :nazar:

Sağolun. Tabi ki ilerleyen zamanlarda da deneyimlerimi paylaşacam inşallah. Fotoğrafta çektim müsait olunca yüklerim.

Yorum bağlantısı
Oktay Zerman
(düzenlendi)

Peki aracın garantisi devam ediyorsa ve ön cam rezistansı varsa ne yapılabilir ön cam çatladığında?

tarihinde Oktay Zerman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ümit Çalışır

Peki aracın garantisi devam ediyorsa ve ön cam rezistansı varsa ne yapılabilir ön cam çatladığında?

Tek bildiğim cam atermik, rezistanslı, yağmur sensörlü vb. olunca sıkıntı büyüyor.

Mesela hem Olimpia ya hem de Carglass'a sordum atermik cam yoktu.

Yorum bağlantısı
Oktay Zerman

Benim araç hem garantili hemde ön cam rezistansı var bu firmalarda uygun cam bulursak değiştirirsek garanti bozulur mu

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

doraglass ta ısıtmalı ön cam var hazır değişirken fark verip taktırın derim. elektirk bağlantısı da arka cam a bağlanır ehil elektrikçide. atermik olursa 3500 TL civarı

Yorum bağlantısı
Ümit Çalışır

doraglass ta ısıtmalı ön cam var hazır değişirken fark verip taktırın derim. elektirk bağlantısı da arka cam a bağlanır ehil elektrikçide. atermik olursa 3500 TL civarı

3500 TL :)

Fiyat güzelmiş

Konfor ve lüks gerçekten pahalı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Kaskonuz varsa yerli camlarla ücretsiz değiştirebilirsiniz. Takıpta şikayetçi olanı hiç duymadım.

Forumumuzda orjinal olsun diye HAkan Erken 3 kere serviste değiştirdi. Pişman değil o da.

:biggrin:  Yine olsun yine yetkili servise giderim  :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...