İçeriğe Yönlendir

Focus Ön Cam Değişimi

Ümit Çalışır
Çözüme git Ümit Çalışır tarafından,

Recommended Posts

Ümit Çalışır
(düzenlendi)

1Vga2kJ.jpg

1Vga2kJ.jpg

tarihinde Ümit Çalışır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ümit Çalışır

imgur'dan formdaki açıklamalar doğrultusunda fotoğraf yüklemeyi denedim. Yukarıda gördüğünüz gibi olmadı. Daha fazla uğraşamayacam. Sonuçta cam güzel oldu. İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet Nalbantoğlu

Camımda ufak tefek taş izleri ve eski sahibinin uzun süre silecek değiştirmemesinden kaynaklanan gece belli olan hafif çizgiler şeklindeki silecek izleri benim ön camımda da var. Çok rahatsız edici oluyor bazen. İnternette Sonax'ın Seryum-Oksit içeren ürünleri ile düzeltilebileceğini söylüyorlar ancak o da masraflı ve yorucu bir iş. Kasko ile yılda bir kere ücretsiz değişim sözkonusu ise, bu işleme girişmek pek mantıklı gelmiyor. Eylül-Ekim gibi kaskodan değiştirmeyi planlıyorum. Doraglass ve Olimpia'dan herkes memnun kalmış gördüğüm kadarıyla. Bende işlemi yaptırırken Ford logosuna takılmam artık.  :good1:

Yorum bağlantısı
Ümit Çalışır

Gözünüzün önünden 1 cm de olsa çatlak kaybolunca aracın havasıda sürücünün psikolojiside değişiyor. Madem taş izleri ve çizikler var değiştirin kurtulun Ahmet Bey. İşçilik iyi olduktan sonra sıkıntı çıkmaz inşallah.

Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu
(düzenlendi)

Gözünüzün önünden 1 cm de olsa çatlak kaybolunca aracın havasıda sürücünün psikolojiside değişiyor. Madem taş izleri ve çizikler var değiştirin kurtulun Ahmet Bey. İşçilik iyi olduktan sonra sıkıntı çıkmaz inşallah.

Haklısınız. Değiştireceğim de kafamın takıldığı noktalar var. Aracım Titanium donanım olduğu için camda yağmur sensörü var, birde siyah noktaları boş paket araçlara kıyasla daha fazla, birebir aynısı mı olacak onu merak ediyorum. Eğer tek farkeden şey alt köşedeki logo olacaksa tamam da, birebir aynısı olmayacaksa üzer beni...

tarihinde Ahmet Nalbantoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Haklısınız. Değiştireceğim de kafamın takıldığı noktalar var. Aracım Titanium donanım olduğu için camda yağmur sensörü var, birde siyah noktaları boş paket araçlara kıyasla daha fazla, birebir aynısı mı olacak onu merak ediyorum. Eğer tek farkeden şey alt köşedeki logo olacaksa tamam da, birebir aynısı olmayacaksa üzer beni...

Ruhsattaki seri numarasına göre cam siparişiniz geçilir,sensör konusunda rahat olun.

Ahmet Bey,verdiğim linke mutlaka göz atınız.Aradığınız soruların tüm cevapları bu linkte.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/214309-%C3%B6n-cam-k%C4%B1r%C4%B1ld%C4%B1/

Yorum bağlantısı

Kaskonuz varsa yerli camlarla ücretsiz değiştirebilirsiniz. Takıpta şikayetçi olanı hiç duymadım.

Forumumuzda orjinal olsun diye HAkan Erken 3 kere serviste değiştirdi. Pişman değil o da.

Ve son durum,yine gidiyorum  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu

Ruhsattaki seri numarasına göre cam siparişiniz geçilir,sensör konusunda rahat olun.

Ahmet Bey,verdiğim linke mutlaka göz atınız.Aradığınız soruların tüm cevapları bu linkte.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/214309-%C3%B6n-cam-k%C4%B1r%C4%B1ld%C4%B1/

Verdiğiniz linke baktım. Ben Duraglass veya Olimpia düşünüyorum ancak. Ondan bu tarz şüphelerim var.

Yorum bağlantısı

Verdiğiniz linke baktım. Ben Duraglass veya Olimpia düşünüyorum ancak. Ondan bu tarz şüphelerim var.

Problem olmaz,rahat olun.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Oğuz Erdoğan

2011 trend x olimpia 300 tl uğurlu cam 280 tl ... peder bey olimpia tercih etti memnun :-)

Yorum bağlantısı
Ümit Çalışır

2011 trend x olimpia 300 tl uğurlu cam 280 tl ... peder bey olimpia tercih etti memnun :-)

Bende olimpia taktırmıştım. Camdan ziyade işçilik önemli. Güzel yaptılarsa sıkıntı olmaz inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Tunç

Bugün akşam değiştirdim camı. Küçük bir taş gelmişti çatlak yürüdü büyüdü. Allahtan kasko vardı, orijinal tam kaskoyu delmeden değişti. Fiyatı 1200 TL imiş.. yan sanayisi de 300-500 arası değişiyor dedi usta. İşçiliği de göreceğiz inşallah su rüzgar hava falan bi sıkıntı yaşamayız..

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bugün akşam değiştirdim camı. Küçük bir taş gelmişti çatlak yürüdü büyüdü. Allahtan kasko vardı, orijinal tam kaskoyu delmeden değişti. Fiyatı 1200 TL imiş.. yan sanayisi de 300-500 arası değişiyor dedi usta. İşçiliği de göreceğiz inşallah su rüzgar hava falan bi sıkıntı yaşamayız..

Yan sanayi mi takildi ne marka ?
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Farki odeyip artemik cam taktirabiliyormuyuz kaskodan acaba, yapan oldu mu hiç?

Yorum bağlantısı

Farki odeyip artemik cam taktirabiliyormuyuz kaskodan acaba, yapan oldu mu hiç?

Servise sorsanız bu mümkün değil diyorlar (Teknik olarak) ama Çağlar abi taktı :)

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Çağlar abi nereden kaça taktırdı acaba, 3500 lira falan yazmış ama o yetkili servis fiyatımi anlamadım.

Yorum bağlantısı
Feriz AY

Benim fiestanında ön cam değiştikten sonra far sensörü çalışmamış,ama yağmur sensörü çalışıyor.neden?eski sahibiyle karşılaştık dün öyle söylemişti.

Yorum bağlantısı
Uğur Tunç

Ben kaskodan 2005 focusuma ford sekurit orijinal cam taktırdım.. generali pretij kasko camkurtaran hizmeti var. Yani senede bir cam ücretsiz değişim.. kasko bozulmuyor.. acentemi aradım beni servise yönlendirdi. Siparişi verdiler 4 günde geldi 40 dakikada değiştirdiler. 1 haftadır bir problem yaşamadım.. ama sanırım eski camı çıkarırken accık tavana doğru bi tornavide çiziği atmışlar :) sağlık olsun.. o kadar da başında durduk ama ustalar kendi malı olmadığı için nasıl kolaylarına geliyorsa öyle davranıyorlar..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...