İçeriğe Yönlendir

Kaza Sonrası Yorumlarınız

Hakan Türkoğlu

Recommended Posts

Hakan Türkoğlu

resimler aracımın kaza sonrası çekilen resimleridir şimdi size birkaç sorum olacak

*acaba bu araç perte ayrılırmı ayrılmazsada muhtemelen ne kadara yaptırılır araç kaskolu

*kaza pazar günü saat 02.00 da oldu araç istanbul dışında perşembe sabahı getirilecek ben veya yapılması için bıraktıgım ustamız kasko ile perşembe günü irtibata geçecek yani kazanın üzerinden 4 gün geçmiş oluyor vede kaza balıkesirde oldu karakol tutanları balıkesirin ama araç istanbulda tamir edilecek kaskoya haber vermeden aracı istanbula getirttiğim için ve kaskoya 4 gün sonra haber verdiğim için  kasko bana sorun çıkartırmı

( not: 5 yıldır kaskolu araca sahibiyim   ilk defa kaskoyu kullanacağım için prosedürün ne oldugunu bilmiyorum)

yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

ZVZMpA.jpg

rV36vM.jpg

ZVZMaZ.jpg

5kgL3j.jpg

Yorum bağlantısı

Gecmis olsun. Anladigim kadari ile anlasmali servis disinda once siz odeme yapip sonra tazmin edeceksiniz. Bu durumda 4 gun beklemeden hasar ihbarinda bulunup, aracin gorulecegi servisi sonra bildirebilirsiniz ya da persembe gunu eksper gorebilir diyebilirsiniz. Eger Kasko policenizde servis kisitlamasi varsa istediginiz yerde hasarinizi yaptiramayabilirsiniz. Mesela Axa'nin mavi, lacivert kaskolarinda bu kisitlmalar mevcuttur.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

Gecmis olsun. Anladigim kadari ile anlasmali servis disinda once siz odeme yapip sonra tazmin edeceksiniz. Bu durumda 4 gun beklemeden hasar ihbarinda bulunup, aracin gorulecegi servisi sonra bildirebilirsiniz ya da persembe gunu eksper gorebilir diyebilirsiniz. Eger Kasko policenizde servis kisitlamasi varsa istediginiz yerde hasarinizi yaptiramayabilirsiniz. Mesela Axa'nin mavi, lacivert kaskolarinda bu kisitlmalar mevcuttur.

Saygilarimla.

hocam yaptırırken full kasko olarak yaptırmıştım bana servis kısıtlaması hakkında birşey söylemediler öyle olsada farketmez istanbulda ikamet ettiğim yerin yakınında bulunun kaskonun anlaşmalı yerindede yapılabilir

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

Geçmiş olsun. Kaza nasıl oldu?

virajda direksiyon hakimiyeti kaybedilip tarlaya uçtu sağ arka çamurluk ağaca vurdu

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçm,ş olsun.

Gördüğüm kadarı ile ön yürüyen değişecek. Jantlar değişecek. Çamurluklar ve tampon plastik, değişecek. Arka çamurluk ve marşpiye boyanacak -çamurluk belki değişebilir de-. Arka kapı ise usta ellerde değişmeden boyanıp düzeltilebilir gibi duruyor.

Perte çıkması için bi sebep yok desek te, işçilik ve parça tutacaktır muhtemelen.

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

Geçm,ş olsun.

Gördüğüm kadarı ile ön yürüyen değişecek. Jantlar değişecek. Çamurluklar ve tampon plastik, değişecek. Arka çamurluk ve marşpiye boyanacak -çamurluk belki değişebilir de-. Arka kapı ise usta ellerde değişmeden boyanıp düzeltilebilir gibi duruyor.

Perte çıkması için bi sebep yok desek te, işçilik ve parça tutacaktır muhtemelen.

ön tampon  değşecek

arka tampon değişecek

arka sağ çamurluk değişecek

ön sağ çamurluk değişecek

janlar değişecek

lastikler değişecek

sağ arka kapı değişmeyebilir

marşpiyel değişmeyebilir

tabi altını taşa vurduk galiba aracın altında ve sağ ön lastikte iç kısımdaki değişmesi gereken parçaları bilmiyorum

sağ arka çamurluk resimde sürtme gibi duruyor ama yırtılmalar var düzeltilmesi imkansız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Allah korumuş. Çok geçmiş olsun.

Acentanız ile görüşmenizi öneririm size.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Geçmiş olsun ALLAH beterinden korusun.Bildiğim kadarıyla araç değerinin 3/1 değerinde bir masraf çıkarsa perte ayrılıyor lakin sizin aracınızda bu tür bir meblağ çıkmaya bilir 2 hafta önce  bölüm şefi citroen c-elizen ile sağ önden darbe aldı ve sağ taraf sürüklenerek tamamen haşat oldu işçilik dahil 5,500 TL tutu için pert olmadı tamir oldu.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Geçmiş olsun , sizlere bir şey olmaması sevindirici haber . Umarım pert'e ayırıp araç bedelini öderler , bu kadar hasardan sonra yapılsa bile değer kaybı çok olacaktır .

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

Geçmiş olsun , sizlere bir şey olmaması sevindirici haber . Umarım pert'e ayırıp araç bedelini öderler , bu kadar hasardan sonra yapılsa bile değer kaybı çok olacaktır .

bende perte ayrılmasını istiyorum çünkü ülkemizdeki kan emiciler arkadaşımın meganesinde ön kaput ve radyatör değiştirip 10 000 tl hasar kaydı çıkardılarsa bunada aynı miktarda veya daha fazla hasar kaydı çıkarırlar bende aracı satmak istediğimde hasar kaydından dolayı aracımı 3000 tl daha ucuza satıp zarar edicem gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Geçmiş olsun Hakan.

Pert olma ihtimali var gibi görünüyor, şansını dene bakalım.

Hayırlısı olsun.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

bende perte ayrılmasını istiyorum çünkü ülkemizdeki kan emiciler arkadaşımın meganesinde ön kaput ve radyatör değiştirip 10 000 tl hasar kaydı çıkardılarsa bunada aynı miktarda veya daha fazla hasar kaydı çıkarırlar bende aracı satmak istediğimde hasar kaydından dolayı aracımı 3000 tl daha ucuza satıp zarar edicem gibi

Değer kaybını kasko size ödemekle yükümlü diye biliyorum

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Değer kaybını kasko size ödemekle yükümlü diye biliyorum

değer kaybını kasko 1 yılını doldurmamış araçlar için ödüyor eğer perte çıkmazsa araç

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Öncelikle çok geçmiş olsun.

Kimseye bir şey olmaması sevindirici olan.

Yalnız dikkatimi çeken kısım; ön lastikleriniz ağustos ayında kış lastiği, arka lastikleriniz yaz lastiği, virajda direksiyon hakimiyeti probleminin önemli sebeplerinden biride bu sanırım.

Hava şartlarına göre uygun lastik seçimi ve mümkün mertebe 4 lastiğin aynı modelde olmasının önemini bir kez daha görmüş oluyoruz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...