İçeriğe Yönlendir

Sürü

İbrahim Çelik

Recommended Posts

İbrahim Çelik

Haberlerde izledim irlandalının biri su almak istemiş. Elini attığı dolaptaki suları yerlere heba etmiş. Milli servetin yerlerde sürünmesine içerleyen esnaf mukaddesine sahip çıkıp irlandalıyı perişan etmiş.

Bu olayda birden fazla yalan olduğu kesin. Hatta yalanlardan bazılarını da bu satırların yazarı döktürüyor olabilir. Görülen o ki yalan olan tek şey bu hikayenin bir kısmı değil. Adamlık, insanlık, millet bilinci ve buna benzemedik daha nice olgular düşünceler de yalan olmuş.

Görüntüleri izlediniz mi bilmiyorum ben birden fazla kere ve durdura indire izledim "niye ve neden" soruşturmasını gereksiz gören sürüden çıkma bir kalabalık...

Sonuç. Her yumruk her sopa ve her sandalye, tabure doğrudan onuruma, gururuma, insanlığıma, adamlığıma yani kısacası mukaddesatıma geldi haliyle çok acıttı.

Acaba ne düşünüyordur oradaki sürü? Akşam eve vardığında rahat uyuyabilmiş midir? 2. Kurtuluş savaşını vermiş olmanın dinginliğini iliklerine kadar hissetmiş midir? Gurur duyarak kepenklerini açıp vira bismillahla ekmeğinin emeğinin takipçisi olabilecek midir?

Bitmez bu yazı.

En yakın zamanda o esnafların arasında olup o havayı koklamak isterim. Öğreneceğim çok şey var çünkü.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Gökhan Efiloğlu

misafirine kendi yatağını veren bir milletten misafirini döven bir millete biz bu değiliz...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

irlandalı turist yazacaktım daha 'ir' yazınca cıktı

İşte mizah budur. " ir " yazdığında kepazelik dizlere kadar dökülür.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

Adam bir güzel esnafı dövmüş, ellerine sağlık. Su almak istemiş dolaptan yıkılmış. Bunda ne varki adama söylersin kardesım yardım et toplayalım. Hemen bütün esnaf çökmüş. Bu mudur misafirperverlik? turist yok diye okullar tatil ediliyor, ülkede terör var bide gelen adamı dövmeye çalış, hay yarabbim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Millet olarak tahammülümüz kalmamış en ufak sorunlara, muhtemelen adamdan hemen önce birisi dolabı kapamış ve mıknatıs sağlam tutunca adam asılmış dolaba, sular yere dökülmüş, olayın özeti bu, 

Olası senaryo; Esnaf adama küfretmeye başlamış sakince, adam türkçe biliyorsa 2 kelime cevap vermiştir. Gururuna yediremeyen esnafımız saldırmış, 

Bugün komşusunun kavga ettiğini görüp de müdahale etmeyecek kişi yoktur sanırım aramızda,

Adam boş çıkmamış, sağlam indirmiş bir tanesini, gerisini izlemedim.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sinan Özvarlık

Bu ne kin bu ne hırs bu ne zorbalık...saymakla bitmez,görüntüleri izledim.irlandalı turist sert bir şekilde dolabı çekiyor ve şişelerin düşeceği belli zaten.iş bundan sonra aslında.görüntülerde iş yeri sahibinin elinde sopa ile geldiği gözüküyor.acaba görüntülerin aslı böylemi ? haliyle suları niye döktüğünü sorabilir karşı tarafta aynı insani cevapla bilmeyerek yaptığını ve akabinde şişeleri yerine düzebilir.kim bağcı kim üzüm yiyen belli değil.ama bir gerçek varki her ne olursa olsun kaba kuvvetle hiçbir şeyin çözülemeyeceği.biraz sağduyu biraz anlayış hepsi bu kadar.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

1 gramlık erkeklikleri varsa teke-tek dövüşsünler. Hepsi kansız.

Zaten it sürüsü gibi bir kişiye 10 kişi dalan delikanlı geçinen şerefsizlere gıcık oluyorum.

1 tane adama 50 kişi, yemişim onların erkekliklerini. Nokta

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bakkaldan adam direkt olarak elinde sopa ile çıkıyor. Bence bu olayların gerisi var kamerada gösterilmeyen. Ancak ne olursa olsun böyle olmamalıydı.

Ancak turiste helal. Herkesi indirdi. Zaten 1 kişiye 15 kişi girmek delikanlılık mıdır?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

toplum cinnet halinde dediğinizde kızıyo bazıları ,Türkiye de olağan üstü durumlar varmış gibi göstermeye çalışıyosunuz deniyor.

toplum cinnet halinde ve ülkemde olağan üstü şeyler oluyor..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

Kim ne yaparsa yapsın. kim ne derse desin. Ben bu görüntülere bakarım. Bulara göre yargılarım. Haklının haksızın önemi yoktur. Önemli olan mercimek tanesi büyüklüğünde beynin de olsa düşünmektir. Peki daha sonra ne olacak? Bu hareket bana ne katacak?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Millet olarak tahammülümüz kalmamış en ufak sorunlara, muhtemelen adamdan hemen önce birisi dolabı kapamış ve mıknatıs sağlam tutunca adam asılmış dolaba, sular yere dökülmüş, olayın özeti bu, 

Olası senaryo; Esnaf adama küfretmeye başlamış sakince, adam türkçe biliyorsa 2 kelime cevap vermiştir. Gururuna yediremeyen esnafımız saldırmış, 

Bugün komşusunun kavga ettiğini görüp de müdahale etmeyecek kişi yoktur sanırım aramızda,

Adam boş çıkmamış, sağlam indirmiş bir tanesini, gerisini izlemedim.

yapılanlar utanç verici.ne olursa olsun yanlış.komşum kavga ediyorsa müdahale ederim tabi ama %99 ihtimalle ayırma yönünde olurdu bu.bu kadar kalabalık bir kişiye saldırıyorsa, % 101 ayırma yönünde olur.bunun adı resmen (başarısız) linç (girişimi).Allahtan adam sağlammış,yoksa ölmüştü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

onedio.com gibi sitelerde turistin boksör olduğu ve kavga sırasında esnafın birinin 2 dişini kırdığı falan yazıyor. Turist önce uyarmış da yine de saldırmışlar gibi haberler yapılmış..

Gerçekten biz böyle olmamalıydık..

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Bakkaldan adam direkt olarak elinde sopa ile çıkıyor. Bence bu olayların gerisi var kamerada gösterilmeyen. Ancak ne olursa olsun böyle olmamalıydı.

Ancak turiste helal. Herkesi indirdi. Zaten 1 kişiye 15 kişi girmek delikanlılık mıdır?

Ben de ona dikkat ettim akşam, direk savaşmaya geliyor. Turist vurmadı bile, yerinde ben olsam ne olurdu bilemiyorum.

30193d1342435600-ruh-okuzu-314856_396573

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Konu ile ilgili gelen tepkiler burada toplanmış. En güzeli 25 numara :)

Sesli güldüm :hahahoho:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

Bu olay ülkede artık esnafa dayakta ve dizginlemekte dışa bağımlı olduğumuzun göstergesidir.

Buna çok güldüm.
Yorum bağlantısı

İşyeri sahibi daha dükkanından çıkarken elinde sopayla çıkıyor, bu nasıl esnaflık ? Böylelerini ticaretten men edeceksin.

Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Bence bu olayin oncesi de var... Ama tabiki esnaflar tam bir magandalik yapmislar.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Eskiden bizde kavga ederdik, teke tek. Şimdi benimle aynı havayı soluyan yurttaşım bildiğin sırtlana dönüşmüş

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Eskiden bizde kavga ederdik, teke tek. Şimdi benimle aynı havayı soluyan yurttaşım bildiğin sırtlana dönüşmüş

abi bizim insanımız vahşileşti ufak bi sorun da direk silaha davranıyo mertlik kalmadı 

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Yanlış bilgi olmasın, film iskoçlarla alakalı. İrlanda ayrı bir yer. 

Belki iskoç asıllı irlandalıdır.  :p  :p  :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...