İçeriğe Yönlendir

Hyundai İ20 Kaza Görüntüleri

Hüseyin Arık

Recommended Posts

Hüseyin Arık

"Satmak İçin Degildir. 
Bu Araç 5 Yıl Garantili Hyundai i20 Ürünüdür 
Ürünü Satarken 5 Yıl Ücretsiz Yol Yardım ve Ücretsiz 5 Yıl Garantili diye Satıldı.
Ürün Aldıktan 1 Ay Sonra Motor Arızası Verdi.
Sorununu bulamadılar Okadar Servise Gittik ki Artık Ev Yerine Servise Gider Olduk.
Motordan Okadar Parçası Degiştirildi.
ve Sorunumuzu Çözemediler Yolda Kaldık Yol Yardım Ücretli Geliriz Dedi.
Müşteri Temsilcisi İlgilenmedi.
ve Aracı Servise Götürken Ortalama 4 Takla Attı Bu Araç.
Aracın Hava Yastıkları Bile Açılmadı.
Şuan Aracım 2 Yıldır Mahkemelik ve Hyundai Biz Sorumlu Degiliz. demiştir.
Sizlerden Ricam Paylaşın ve Yayın Bu Resimleri Benim Canım Yandı Sizlerin Yanmasın Arkadaşlar."

mCKyLpL.jpg

0apTPGn.jpg

xyRP1gb.jpg

efnLzDf.jpg

Not : Konuya sosyal medya hesabımda rastladım paylaşmak istedim. Forumdan öğrendiğim kadarıyla hava yastıkları için açı basınç vs etkili ama bilemiyorum. Ben internette gördüğüm 0 araçlarda olan sorunları mesela " 0 aldığım aracın sağ kapısı boyalı çıktı" diye arabasını showroom un önüne çekenlere inanıyorum. takdir sizlerin.

Yorum bağlantısı

Sonra Hyundaiye laf edince kızıyorlar, o kadar para verilmez yürüyen tabut diyorum, pet şişe gibi yapmışlar arabayı diyorum diyorum ama herseferinde de haklı çıkıyorum malesef.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Diz hava yastığı açılmış ama.

Saygılarımla.

Abi diz hava yastığı değil gibi o, havlu olarak görüyorum etiketi var sanki köşede.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Fotoları cepten göremedim(tapatalk ve webbrowser dan). 5 yıl ücretsiz yol yardımını ilk kez duydum ama verilmiş her türlü garantinin arkasında durması gerekir bütün firmaların.

Hava yastıkları darbe sensörüne göre açılıyor diye biliyorum, bir ara i30 da da böyle bir konu vardı.

Yorum bağlantısı

"Satmak İçin Degildir. 

Bu Araç 5 Yıl Garantili Hyundai i20 Ürünüdür 

Ürünü Satarken 5 Yıl Ücretsiz Yol Yardım ve Ücretsiz 5 Yıl Garantili diye Satıldı.

Ürün Aldıktan 1 Ay Sonra Motor Arızası Verdi.

Sorununu bulamadılar Okadar Servise Gittik ki Artık Ev Yerine Servise Gider Olduk.

Motordan Okadar Parçası Degiştirildi.

ve Sorunumuzu Çözemediler Yolda Kaldık Yol Yardım Ücretli Geliriz Dedi.

Müşteri Temsilcisi İlgilenmedi.

ve Aracı Servise Götürken Ortalama 4 Takla Attı Bu Araç.

Aracın Hava Yastıkları Bile Açılmadı.

Şuan Aracım 2 Yıldır Mahkemelik ve Hyundai Biz Sorumlu Degiliz. demiştir.

Sizlerden Ricam Paylaşın ve Yayın Bu Resimleri Benim Canım Yandı Sizlerin Yanmasın Arkadaşlar."

Not : Konuya sosyal medya hesabımda rastladım paylaşmak istedim. Forumdan öğrendiğim kadarıyla hava yastıkları için açı basınç vs etkili ama bilemiyorum. Ben internette gördüğüm 0 araçlarda olan sorunları mesela " 0 aldığım aracın sağ kapısı boyalı çıktı" diye arabasını showroom un önüne çekenlere inanıyorum. takdir sizlerin.

Hüseyin Bey;

Konunuz ilgili bölüme alınmıştır

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Arık

Abi diz hava yastığı değil gibi o, havlu olarak görüyorum etiketi var sanki köşede.

Bende havluya benzettim.

Hüseyin Bey;

Konunuz ilgili bölüme alınmıştır

Saygılarımla.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Focus 3 almadan önce aklımda i30 vardı. Beğendiğim bir araçtı ancak bir arkadaş çoluk çocuk bineceksin sen bu araca iyice bir araştır dedi. Ondan sonra hyundai almaktan vazgeçtim. Kaza bu ne zaman hangi araçta olacağı belli olmaz ama bile bile de lades demenin anlamı yok. Şimdilerde iyi ki de i30 almamışım diyorum.

Diz hava yastığı açılmış ama.

Saygılarımla.

Havlu o dikkatli bakılınca anlaşılıyor :)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Focus 3 almadan önce aklımda i30 vardı. Beğendiğim bir araçtı ancak bir arkadaş çoluk çocuk bineceksin sen bu araca iyice bir araştır dedi. Ondan sonra hyundai almaktan vazgeçtim. Kaza bu ne zaman hangi araçta olacağı belli olmaz ama bile bile de lades demenin anlamı yok. Şimdilerde iyi ki de i30 almamışım diyorum.

Havlu o dikkatli bakılınca anlaşılıyor :)

Marka bağımsız euro n cap ten 5 yıldız ve yaklaşık aynı puanı almış 2 araç aynı güvenliktedir diyebilir miyiz? i30, focustan biraz daha fazla puan almış.

http://www.euroncap.com/tr/results/ford/focus/10923

http://www.euroncap.com/tr/results/hyundai/i30/10929

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Marka bağımsız euro n cap ten 5 yıldız ve yaklaşık aynı puanı almış 2 araç aynı güvenliktedir diyebilir miyiz? i30, focustan biraz daha fazla puan almış.

http://www.euroncap.com/tr/results/ford/focus/10923

http://www.euroncap.com/tr/results/hyundai/i30/10929

Ben euro ncap testlerine güvenemiyorum. Günlük gördüğümüz çevremizden duyduğumuz kazalar daha gerçekci referans oluyor bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Kaza yapan kişiye geçmiş olsun diyorum. Garantisi olmasına rağmen servisin sorunu bulamaması ve ilgi göstermemesi tartışılır. Ancak kazayı motor daki arızadan dolayı mı yapmış yoksa kendi hatasından dolayı mı? Hava yastığı için kimisi emniyet kemerinden ve darbe sensöründen bahsediyor. Peki bu araçdaki sensörler o darbeyi almamış olamaz mı? ya da emniyet kemeri takılmamış olamaz mı?

Yorum bağlantısı
Hasan Ünsal

• adamlar arabayı sağlam yapmamış ama hava yastıklarını sağlam yapmış:)  Geçmiş olsun paylaşalım resmi.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Ben euro ncap testlerine güvenemiyorum. Günlük gördüğümüz çevremizden duyduğumuz kazalar daha gerçekci referans oluyor bence.

Abi tüm detayları duyup görme şansımız yok ki, kazanın analizi başlı başına bir bilim dalı, yoldaki tozun miktarı bile önemli çok fazla değişken var, laboratuar testlerinin göstermediğini, kaza şoku yaşayan, kaynımda da aynı kaza oldu diye anlatabilen tadınıklardan dinleyip bunu referans almak bana göre değil :flowers:

Geçenlerde vardı forumda konusu, focus 2.5 da hava yastığı açmamıştı kaput bayaa hasar görmüştü, perte çıkar yorumları gelmişti. o zaman satalım bütün focusları açılan bişey alalım.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Kaportası için bişey diyemem ama motor arızası veren Japon pek fazla duymamıştım..

hala duymadın,hunday koreli çünkü :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...