İçeriğe Yönlendir

Hyundai İ20 Kaza Görüntüleri

Hüseyin Arık

Recommended Posts

Ben marka/ model den çok, kaza şekli ve darbelerin hava yastığı sensörüne denk gelmeme kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Araç ilk darbede stop etmiş, daha sonra takla atmış olabilir. Stop eden araçta hava yastığı açılmıyor diye biliyorum. Yada kazanın farklı şekilde gerçekleşmesi sonucu açılmamış olabilir.

Sonra Hyundaiye laf edince kızıyorlar, o kadar para verilmez yürüyen tabut diyorum, pet şişe gibi yapmışlar arabayı diyorum diyorum ama herseferinde de haklı çıkıyorum malesef.

Pet şişe derken, sanırım araç içindeki pet şişe kapaklarını görerek yorumladın..  :D

Yorum bağlantısı

Dediğim gibi marka/ model ile bağlılığı pek yok. Olsa da üretim hatası kaynaklı, milyonda 1 denk gelen bir problem olabilir. Nette buna benzer ağır kazalarda hava yastığı açmayan çok araç haberi mevcut. Bu sebeple marka karalaması yapmak, tek bir model üzerine yoğunlaşmak doğru olmaz kanımca.. Sadece Google ilk sayfasında çıkanlardan birkaç örnek;

Volkswagen: http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=73972

Hyundai Starex: http://www.hukuki.net/showthread.php?45973-Trafik-Kazasi-Yaptim-Hava-Yastiklari-Acilmadi-Arac-Pert

Skoda: http://www.engelliler.biz/forum/trafik-kazasi-sonrasi-haklar/21587-kaza-aninda-hava-yastiklari-acilmadi-yarali-olmamasi-ve-tazminat-hakki.html

Volkswagen: : http://forum.donanimhaber.com/m_38376268/tm.htm

Renault: http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=7904.0

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Pet şişe derken, sanırım araç içindeki pet şişe kapaklarını görerek yorumladın..  :D

Resimden hafiften bir ilham almadım değil ama aslında direkt kalitesi hakkında söyledim, accent blue ve i20 gibilerinin içinde petşişe plastiğinden hallice kalite olarak :D

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Resimden hafiften bir ilham almadım değil ama aslında direkt kalitesi hakkında söyledim, accent blue ve i20 gibilerinin içinde petşişe plastiğinden hallice kalite olarak :D

Yeni İ20 ye bin. Courier i çöpe at..  ;)  :D

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Sıfınıda benim sevdiğim ve tercih edeceğim bir markadır hyundai fiyat/performans olarak. Ne kadar ekmek o kadar köfte her markada olduğu gibi. Gerçek hyundailer tr de yok Doğuş cum ;)

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/263099-hyundai-sponsorlu%C4%9Funda-kore-gezisi-2014/

i20 deki yaşam kafesi hangisinde var bee :D:p

DSCF9570.jpg

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Yeni İ20 ye bin. Courier i çöpe at..  ;)  :D

Bekliyorum birazdan elime bir arkadaşımın yaptığı kaza fotoları gelecek onlar gelsin pet şişe ve yürüyen tabut benzetmesini neden yaptım izah edeceğim :) Yeni i20 de kalite artmış olabilir ama yine benim gözümde hyundai yürüyen tabuttur zerre kadar güvenmiyorum, güvenmeyi denedim ama cıks.. güvenemiyorum  :)  :)

Courier bildiğin kamyonet  :p  Bir iddaam yok zaten benim arabanın heryeri sertoğlu sert plastik zaten  :D

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Git Hundayı formunda öv huyundayıları. Burası Fort formu..  :p  :D  :D  :D

abi haklı bu konuda koksal abi ben hyundai kullanıcısıyımı servisi müşteri odakli calişiyor hangi servise giderseniz gidin ford ta yüzüne bile bakmıyolar müşteri memnuniyeti cok önemli hyundai yazılımdan turbo  patlatıp serviste üçretsiz değişim yapmıştır benim era daki elektrik li direksiyonun motoru üçretsiz değişmiştir  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

abi haklı bu konuda koksal abi ben hyundai kullanıcısıyımı servisi müşteri odakli calişiyor hangi servise giderseniz gidin ford ta yüzüne bile bakmıyolar müşteri memnuniyeti cok önemli hyundai yazılımdan turbo  patlatıp serviste üçretsiz değişim yapmıştır benim era daki elektrik li direksiyonun motoru üçretsiz değişmiştir   :D

Valla Uğur ben Ford Tepretoğullar'ında krallar gibi karşılanıyorum gerisini bilmem :D 

Sıfınıda benim sevdiğim ve tercih edeceğim bir markadır hyundai fiyat/performans olarak. Ne kadar ekmek o kadar köfte her markada olduğu gibi. Gerçek hyundailer tr de yok Doğuş cum ;)

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/263099-hyundai-sponsorlu%C4%9Funda-kore-gezisi-2014/

i20 deki yaşam kafesi hangisinde var bee :D:p

Alalım o zaman sana da bir tane i20 Köksal :D

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Bekliyorum birazdan elime bir arkadaşımın yaptığı kaza fotoları gelecek onlar gelsin pet şişe ve yürüyen tabut benzetmesini neden yaptım izah edeceğim Yeni i20 de kalite artmış olabilir ama yine benim gözümde hyundai yürüyen tabuttur zerre kadar güvenmiyorum, güvenmeyi denedim ama cıks.. güvenemiyorum    

Courier bildiğin kamyonet   Bir iddaam yok zaten benim arabanın heryeri sertoğlu sert plastik zaten 

abi hyundai tek sıkıntısı amörtisör yay kombinasyonunda :D onları iyileştirir  tabutluktan cıkıyor :D :D :D :D  he bide güzel bi jant kombinasyounla

Yorum bağlantısı

abi hyundai tek sıkıntısı amörtisör yay kombinasyonunda :D onları iyileştirir  tabutluktan cıkıyor :D :D :D :D  he bide güzel bi jant kombinasyounla

Tamam olaya iyi yönünden bakayım en güzel ve en sevdiğim yeri dizel motoru bak hakkını yiyemem hyundainin o konuda :D

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

abi haklı bu konuda koksal abi ben hyundai kullanıcısıyımı servisi müşteri odakli calişiyor hangi servise giderseniz gidin ford ta yüzüne bile bakmıyolar müşteri memnuniyeti cok önemli hyundai yazılımdan turbo  patlatıp serviste üçretsiz değişim yapmıştır benim era daki elektrik li direksiyonun motoru üçretsiz değişmiştir   :D

Hyundai Assan müşteri hizmetleri eskiye göre gerçekten geliştirdi kendini ama şu an halen yetersiz olduğu görünüyor, yetmez ama evet diyeyim. Chipli eranın turbosu patlayınca değiştiren arkadaşım var, turbo da sadece turbo değil faturası 4500-5000 tl tutan bir değişim olmuştu, 20 tl hava filtresi parası verip çıkmıştı.

Valla Uğur ben Ford Tepretoğullar'ında krallar gibi karşılanıyorum gerisini bilmem :D

Alacaktım da sw si yoktu, 2 çocukla sığmayız b segmenti hb ye. Focusun hb si bile yetmez bana.

Yorum bağlantısı

Bu konunun başındaki ilk mesajda, araç sahibi hiçte öyle demiyor.. ;) Neden acep?  :unsure2: Tüm hayat, kişiden kişiye göreceli ve şansa keder olaylardan oluşuyor Uğurcuğum..  ;) Benim beğendiğim sana kötü, senin beğendiğin bana kötü gelebilir.. Felsefe yaptım 2 dakkada..  :D

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

tandık varsa :D bilemem abi :D hyundai servisine gidince sapıtıyon kahve cay dergiler bilgisayar  :D illa tandık biri olmasına gerek yok :p

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

tandık varsa :D bilemem abi :D hyundai servisine gidince sapıtıyon kahve cay dergiler bilgisayar   :D illa tandık biri olmasına gerek yok :p

Tanıdık yok ama garanti kapsamında olan arabasının sağından solundan ses gelen sıkıntılı müşteri var  :D o da ben 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bu konunun başındaki ilk mesajda, araç sahibi hiçte öyle demiyor.. ;) Neden acep?  :unsure2: Tüm hayat, kişiden kişiye göreceli ve şansa keder olaylardan oluşuyor Uğurcuğum..  ;) Benim beğendiğim sana kötü, senin beğendiğin bana kötü gelebilir.. Felsefe yaptım 2 dakkada..  :D

O kadar foto koyduk yakuşuklu çıkmışın filan der insan varsa hyundai, yoksa felsefe :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

O kadar foto koyduk yakuşuklu çıkmışın filan der insan varsa hyundai, yoksa felsefe :D

Yakuşuhlu yakuşuhlu..  :yes:  :p  :D

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Buyrun size hyundai accent bluenin hali  :unsure2: Geçen hafta arkadaşımın şirket aracı Linea ya arkadan çarpan Hyundai Accent Bluenin hali ve işin daha kötü yani hyundainin sürücü kapısı açılmamış aldığı darbe yüzünden kastırmış, arkadaşım kapı birleşim yerine tekme atarak sürücüyü araçtan çıkarmış, çok yüksek hızda olmayan bu kazada bile bu hale gelen bir aracın başına allah korusun daha yüksek hızlarda neler gelir tahmin edebilirsiniz boşuna demiyorum kartondan diye öyle gerçekten sac kalınlığı minimum düzeyde olacak şekilde üretiliyor hyundailerde, Lineada ise gözle görülür pek bir hasar yok sadece mini onarımla ufak bir düzeltme yapacaklar.

DRYmP6.jpg

8ba5MQ.jpg

YlQpDl.jpg

aDlpL5.jpg

Yorum bağlantısı

Gayet normal bir kaza ve darbeye göre kapının kasılarak açılmaması gayet normal.. Yanlış anlama Doğuş, Huyundayı teneke, pardon pet şişe tezini çürütmek için değil ama, :p bu tip arkadan vurmalı kazalarda her zaman en çok hasarı arkadan vuran araç alır. Saç kalınlığının güvenlikle/ aracın sağlamlık göstergesi ile ilgili olmadığını daha öncelerde birçok konuda konuşmuştuk. (Birde öndeki araç tırt Fiyat. Al birini vur ötekine. Deyim gerçekleşmiş burada) :D 

Renaught larda yan çamurluklar laylondu hatta..  ;)

Bu olmamış yani. Daha sağlam kaynaklar bul.  ;)  :p  :D

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Gayet normal bir kaza ve darbeye göre kapının kasılarak açılmaması gayet normal.. Yanlış anlama Doğuş, Huyundayı teneke, pardon pet şişe tezini çürütmek için değil ama, :p bu tip arkadan vurmalı kazalarda her zaman en çok hasarı arkadan vuran araç alır. Saç kalınlığının güvenlikle/ aracın sağlamlık göstergesi ile ilgili olmadığını daha öncelerde birçok konuda konuşmuştuk. (Birde öndeki araç tırt Fiyat. Al birini vur ötekine. Deyim gerçekleşmiş burada) :D

Renaught larda yan çamurluklar laylondu hatta..  ;)

Bu olmamış yani. Daha sağlam kaynaklar bul.  ;)  :p  :D

Ön tamponun içindeki darbe emici barlar tırt olmasaydı kapı bu hale gelmezdi, sac kalınlığı güvenlik ile doğrudan ilgili değil ancak diğer markalarında hyundainin kullandığı sac kalınlığından daha fazla sac kalınlığı kullandığı da bir gerçek, direkt olmasa da dolaylı yönden etkisi var bence en azından darbe emiliminde.

Evet benim meganın da yanları plastikti ama tampon içindeki çelik barların kalitesi ve dayanıklılığı hyundaiyi cebinden çıkartırdı  :)

Yorum bağlantısı

Ön tamponun içindeki darbe emici barlar tırt olmasaydı kapı bu hale gelmezdi, sac kalınlığı güvenlik ile doğrudan ilgili değil ancak diğer markalarında hyundainin kullandığı sac kalınlığından daha fazla sac kalınlığı kullandığı da bir gerçek, direkt olmasa da dolaylı yönden etkisi var bence en azından darbe emiliminde.

Evet benim meganın da yanları plastikti ama tampon içindeki çelik barların kalitesi ve dayanıklılığı hyundaiyi cebinden çıkartırdı  :)

Dizel otomatik station İ30 alacaktım. Senin yüzünden sürüncemede kaldım bak şimdi..  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Golf Yedi ile az darbe ve 1 metre savrulma sonucu sol perde hava yastıkları açılalı beri hava yastığının açılmama konusuna şüpheli bakıyorum. Başımı cama vurmadan yarım saniye önce açılmıştı hava yastıkları ve araçta iki parça boya dışında, tampon değişmesi dışında darbeye bağlı hiç bir değişen olmadı, servis savrulmaya bağlı açıldığını doğruladı, kemer takılı değildi.

Soru şu olmalı bu kazaya vw, ford ya da opel tarzı premium olmayan bir araç karışsaydı hava yastığı açılır mıydı?

Yorum bağlantısı

Dizel otomatik station İ30 alacaktım. Senin yüzünden sürüncemede kaldım bak şimdi..  :unsure2:

Daha sağlam kaynaklar bulamadım al gitsin o zaman hatta dur bi tane de ben alayım  :)  :)  :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

taklada airbag açmayabilir normal . ön tamponu 20 ile önden çarpın yamulur görünüm berbat olur normal. ford a göre elbette narin bu da normal. ford kullanıcısı olarak bazı şeyleri fark bile etmiyoruz marka iyi o yüzden.

bu fotolara fiat foreumlarında falan çok iyi dayanmış diye bakarlar.

Yorum bağlantısı

Golf Yedi ile az darbe ve 1 metre savrulma sonucu sol perde hava yastıkları açılalı beri hava yastığının açılmama konusuna şüpheli bakıyorum. Başımı cama vurmadan yarım saniye önce açılmıştı hava yastıkları ve araçta iki parça boya dışında, tampon değişmesi dışında darbeye bağlı hiç bir değişen olmadı, servis savrulmaya bağlı açıldığını doğruladı, kemer takılı değildi.

Soru şu olmalı bu kazaya vw, ford ya da opel tarzı premium olmayan bir araç karışsaydı hava yastığı açılır mıydı?

Açılmayabilirdi. Markaya bağımlı olmadığını yukarıdaki mesajımda örneklerle vermiştim..  ;) Volkswagen de açmamış..  :)

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/274390-hyundai-i20-kaza-görüntüleri/?p=2756837

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...