İçeriğe Yönlendir

Aracınızı Ceyrek Depo Altına Düşürmeyin !

Zekeriya Kahraman

Recommended Posts

Cüneyt Işıkkent

çok şükür şuana kadar kullandığım hiçbir arabamda yakıttan dolayı yolda kalmadım hiç ucuz yakıtta kullanmadım.

Yorum bağlantısı
Tamer Yıldırım

Önceki aracım, benzinli tam otomatik vw bora'da çok gördüm o ışığı. Dizel c-max'a geçince birden tarih oldu o ışık, hiç yandığını görmedim. :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

ışık yanınca gider fullerim. arabayı alalı 17 gün oldu. bugün 4. depomu aldım :D

Yorum bağlantısı

ışık yanınca gider fullerim. arabayı alalı 17 gün oldu. bugün 4. depomu aldım :D

17 günde Kuryede 4.depo ? Sizin durum benden de fenaymış  :biggrin:

Yorum bağlantısı

Bu durum Lpg içinde geçerli mi acaba?

Ben eskiden focusta lpg yi dibine kadar kullanırdım, araç benzine geçerdi birkaç dakika sonra lpg yi tekrar açardım lpg tekrar devreye girerdi biraz daha yol giderdim sonuna kadar kullanırdım lpgyi, tencerenin dibini sıyırmak gibi bişey işte, bu şekilde 50.000 km kullandım bir sıkıntı yaşamadım  :)  :)

Yorum bağlantısı

Ben eskiden focusta lpg yi dibine kadar kullanırdım, araç benzine geçerdi birkaç dakika sonra lpg yi tekrar açardım lpg tekrar devreye girerdi biraz daha yol giderdim sonuna kadar kullanırdım lpgyi, tencerenin dibini sıyırmak gibi bişey işte, bu şekilde 50.000 km kullandım bir sıkıntı yaşamadım  :)  :)

:D Yeminlen aynısının tıpkısını yapıyorum şuan..  :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Boz

bence Ford Türk insanını iyi çözmüş..çeyrek deponun altına inince hemen ışığı yakıyor bizde psikolojik olarak gidip benzin alıyoruz..:D

2.5 Sedan focus 50 küsür litre aldım

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
(düzenlendi)

Ben hep ışık yanana kadar binerim. Depoyu fullerim, tekrar boşalana kadar (80km ya da 40 km kaldı uyarısı ile) yine binerim. Yani depo daima dolup boşalır, uzun yola çıkacaksam ne kadar dolu/boş olursa olsun depoyu doldurur çıkarım yola... :)

tarihinde H.Cenk Bayrakçı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

Yakıt ikaz lambası yandıktan sonra fazla km yapmanın sağlıklı olmadığını biliyorum fakat her seferinde gidebildiğim kadar gidiyorum  :blush:  Hatta yakıt ışığı yandıktan sonra kaç km daha gideceği uzmanlık alanım diyebilirim  :D  

Bir sorun cıksa haberım olur cunku 2.5-3 ayda bır duzenlı 10 bın bakımına sokuyor.Arkadas km canavarı bıraz

3 ayda 10000 km yapıyorsa günde 2 defa falan yakıt alıyor sanırım :D

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

benzin pompası bozulmuş,zekeriye beyin

:biggrin: uyarı için teşekkürler

Bozulma yok barış bey

Genel olarak tüm forum,larda aracı ile sorun yasayan arkadaşlar aracım çalışmıyor aracım,tekliyor,vakum pompası bozuldu,enjektörler bozulmuş ,demeden önce yarım depo,da dursun daha iyi 827 bin kişi arac azılması nedeni ile karşı karşıya kalmış risk almaya hiç gerek yok 

Yorum bağlantısı
resul avşar

Daha önce hem benzinli aracımda hem dizel aracımda bir çok kez  yakıt sistemi arızası yaşadım hepside yakıt ibresine güvenmekten kaynaklandı kesinlikle doğru tespit.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Ekci

Mazot filtresi değişiminde benim focusta vakvak olmadığı için genelde hava yapıyor ve biraz uzun marş yapmak durumunda kalıyorum. Bu sırada pompa yada enjektörler zarar görüyormu?

"Dizel araçlarda fatura daha da kabarabilir. Bir dizel motorda pompa ve enjektör yağlı karışım yerine hava ile çalıştığında hasar görebilir."

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Mazot filtresi değişiminde benim focusta vakvak olmadığı için genelde hava yapıyor ve biraz uzun marş yapmak durumunda kalıyorum. Bu sırada pompa yada enjektörler zarar görüyormu?

"Dizel araçlarda fatura daha da kabarabilir. Bir dizel motorda pompa ve enjektör yağlı karışım yerine hava ile çalıştığında hasar görebilir."

Serviste 10.000 tl olan enjektörleri piyasada 5000 tlye hallettiğim durum hasıl olur.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Ekci

Serviste 10.000 tl olan enjektörleri piyasada 5000 tlye hallettiğim durum hasıl olur.

Vakvak olmayan dizel focus filtresinin değişiminde nasıl bir yol izlemek gerek bu durumda. Her mazot filtresi değişiminde hava yapıyor. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Filtre mazot ile doldurulacak. İmkan var ise depoya hava basılıp marş yapılacak. Hemen çalışıyor araç. ( freelander )

Vakvak denen zamazingo araya takılıp hava alınıyor bir çok araçta

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hale bak, bir vak vak ı bile çalmışlar, birde range olacak :) neyseki bizde öyle şeyler olmaz... :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Araba zaten benzinle Çalışıyor dolayısıyla kış mevsiminde LPG ye geçişi biraz uzun oluyor. Bir de uzun yol yaptığımda en az 100 km benzinde sürüyorum. Bunun motor ömrünü uzattığı söyleniyor. O kadar uzun süre bekletmediğim için bir fikrim yok ama bozulacağını ya da kalitesinde düşüş olacağını sanmıyorum neticede depoya karışan bir madde yok, neden bozulsun ki. Ama sanırım bu konuda bilgi sahibi forum Üyelerimiz bir açıklama yaparlar vesile ile öğrenmiş oluruz.

Emre bey uzun süre beklemiş benzinin rengi dahi değişiyor ve parlama özelliği kayboluyor. Yere döküp çakmakla rahatça parlama olmadan yakabiliyorsunuz. 

Deniz motorunun 40 litre benzini 2 yıl deposunda bekledi sonrasında dökmek zorunda kaldık. Aynı olayı 1,5 yıl beklemiş motorlu testere de de yaşadık. 6 ay yatan motorsikletimin benzinine hiçbirşey olmadı.. 

Yorum bağlantısı
Emre Ünal2

Emre bey uzun süre beklemiş benzinin rengi dahi değişiyor ve parlama özelliği kayboluyor. Yere döküp çakmakla rahatça parlama olmadan yakabiliyorsunuz.

Deniz motorunun 40 litre benzini 2 yıl deposunda bekledi sonrasında dökmek zorunda kaldık. Aynı olayı 1,5 yıl beklemiş motorlu testere de de yaşadık. 6 ay yatan motorsikletimin benzinine hiçbirşey olmadı..

Bilgilendirme için teşekkürler İlkay Bey. Depoda zaten 6 ay beklemiyor bile benzin devamlı doldur boşalt oluyor :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hale bak, bir vak vak ı bile çalmışlar, birde range olacak :) neyseki bizde öyle şeyler olmaz... :)

Range roveri olan boş depoyla gezmez diye düşündüler demekki :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Range roveri olan boş depoyla gezmez diye düşündüler demekki :)

Bende şundan alayım diyorum, hem depo boşken ne olur kolay test ederim, hem elevöri tarihten siler Sclass falan anında duman ederim.

Bunda full depo fazla kalmaz herhalde, senin aksine bunda boş depo olayına çok sık rastlanır herhalde  :D

Sedan araba alacaktım, merso falan güç kesmedi, bu anca keser dedim  :p

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
önder deli

Yarım depo olmasına bile hazmedemiyorum :)

Uc çeyrek Emanet verip te bos alinca ben[emoji35] ...... Yarim iyidir.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Bende şundan alayım diyorum, hem depo boşken ne olur kolay test ederim, hem elevöri tarihten siler Sclass falan anında duman ederim.

Bunda full depo fazla kalmaz herhalde, senin aksine bunda boş depo olayına çok sık rastlanır herhalde  :D

Sedan araba alacaktım, merso falan güç kesmedi, bu anca keser dedim  :p

Böyle bir araca binen yarım deponun altına düşmez abi :)  benzini su gibi içer bu makina 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...