İçeriğe Yönlendir

Fiat Linea 1.3 Multijet

CANER HAZAN

Recommended Posts

CANER HAZAN

değerli forum üyeleri fiat linea 1.3 multijet araç hakkında görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim. Olumlu olumsuz tüm görüşlerinieze açığım. Şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı

Forumda cok konu var. Mert'in(Boran)'in detayli incelemesi ve tanitim videosu var.

1.3 multijet cok basarili ve saglam bir motordur. Ayni zamanda ekonomik ve bakim maliyetleri dusuktur.

Linea'nin cok tutulmasi filolar yuzunden gozukse de ldamesinin kolay olmasi, buyuk bagaji ve zengin donanim secenekleri ile bireysel kullanicilar icin de guzel bir alternatiftir.

Eksileri vardir tabi ki ama fiyatina bakildiginda bu eksikler kolayca gozardi edildigi gibi bazi elestirilerinde kullanicilarin oznel beklentileri ile paralel olustugunu gorebilirsiniz.

Model yili belirtmemissiniz ama Linea alacaksaniz en full modelleri oldukca tatmin edicidir.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
CANER HAZAN

Evren bey yorumunuz için çok teşekkür ederim bi tanıdık tavsiye etti 2013 model 25bin km de fiyat olarak 25 bin tl söyledi ve söylediğine göre temiz bir arabaymış. 1.3 ' ün hangi modeli olduğu hakkında şu an için bir bilgim yok yarın detaylı olarak bilgi verilecek bana bende burdan belirtirim sizlere

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Kaporta mukavemeti tartışılan, ekonomi arabası.. Şimdiye kadar büyük bir sorun yaşayanını pek görmedim.

Yorum bağlantısı
CANER HAZAN

Hayrettin bey haklısınız benim içinde biraz ekonomik olması gerekiyor. benim arkadaşda var şu anda biraz o sıkıntı yaşadı araç daha 1.5 yaşında ve farklı arızaları çıktı 3 kere servise gitti o yüzden biraz tereddüt ediyorum o konuda.

evren bey söylediğiniz mert'in konusunu bulamadım rica etsem linkini atarmısınız

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Ben 1.5 senedir 1.3 multijet punto evo kullaniyorum. Puntoda duz vitesler 75 bg, otomatikler 95bg. Linea'da hepsi 95bg oluyor 1.3'lerin. Nazar degdirmek istemem. Ben servis bakimli ve garantili 100.000km'de aldim. Su anda 115.000km'de. Rutin bakimlari haric motora dokunulmadi hic. Performans konusunda hicbir problem olusturmadi. Multijetin karakteristigi ford'a gore farklidir. Tecrubesiz surucu gayet kolay multijeti kullanir, stop ettirmek basaridir:) Ancak forddan geciste bazi durumlarda tepkimelerine alismak gerekir. Bunlar kullanim esnasinda hemen farkedilir. Hayati meseleler degil ancak kullanirken oncesinde bilmek aracin sorunu mu var kuskularini yokeder.

25.000tl'lik model muhtemelen en bos donanimdir. Su anda eldeki meblag buna yetiyorsa fiyat performans olarak dusunun. Su anda bu fiyata bir dizel bulmak hem de guncel dizel ve sedan cok zordur.

Saygilarimla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
CANER HAZAN

Meblağ 30 bin kadar sadece bana söyleneni sizinle paylaşıp önerilerinizi almak istedim. ayriyeten yorumunuz için çok tşk ederim aydınlatıcı oldu :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

evren bey yorumunuz için çok tşk ederim bi tanıdık tavsiye etti 2013 model 25bin km de fiyat olarak 25 bin tl söyledi. ve söylediğine göre temiz bir arabaymış. 1.3 ' ün hangi modeli olduğu hakkında şu an için bir bilgim yok yarın detaylı olarak bilgi verilecek bana bende burdan belirtirim sizlere

fazlaca bedava

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

25bin kmde 25bintl ve 2013 dizel bir araç.. Sanirim satan kişinin bi hayli paraya ihtiyacı var aksi takdirde o para cidden cok az. Ufak bi goz gezdirme yaptim 270bindeki 2010 modele 25 yazmislar araba patates durumda

Yorum bağlantısı
CANER HAZAN

Söylenene göre paraya sıkışmış. benide fiyatı düşündürüyor :)

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Oyle arac dusse bende napar eder alirim ertesi gun 3 -4 bin kar ile gözüm kapali satarım

Yorum bağlantısı
CANER HAZAN

haklısınız çağlar bey :) valla bende hayırlısıysa olsun diyorum artık sabah ola hayrola :) 

Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

Araç hasarsız mi? Fiyat çok uygun 2 5bin km de olabilir ama hasar durumu da çok önemli?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu

evren bey yorumunuz için çok tşk ederim bi tanıdık tavsiye etti 2013 model 25bin km de fiyat olarak 25 bin tl söyledi. ve söylediğine göre temiz bir arabaymış. 1.3 ' ün hangi modeli olduğu hakkında şu an için bir bilgim yok yarın detaylı olarak bilgi verilecek bana bende burdan belirtirim sizlere

O arabada vardır birşey 25bine vermezler 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

fiyatı gayet uygun multijet punto kullanıcısıyım 13 ay önce 98.000 km de satın aldın şuan 120.000 km de  :nazar:  ekonomik,uygun bakım maliyeti ve dayanıklılık en mantıklı dizel motor seçeneklerinden

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Aykut Can

Taksi çıkması olmasın? O fiyata Albea bile bulmak zor. Diyeceksiniz ki taksi çıkmaları 10-11 bin lira. Fakat böyle gizleyenler vs o fiyatı yazıp açık etmiyor, piyasadan biraz ucuza vermeye çalışıyorlar. Plakayı şase numarasını sorgulayın, sigortacınıza sorgulatın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Şuan 2012 active plus 1.3 multijet var babamda sıfır geldi. Şuan 210binde. 180binde debriyaj değişti onun dışında rutin bakımları dışında hiç bir parçası değişmedi. Sağlam yol yapıyoruz ve iyi basıyoruz.

Artıları;

Çok iyi yol tutuşu (Hiç savrulmadım çok çılgın kullanırım)

İyi frenleme

B sınıfı araçlara göre geniş bagaj yeterli diz mesafesi

Yüksek devirde güzel çekiş

Eksileri,

Multijet motor düşük devir çok keyifsiz. Araç düşük devir gitmiyor. Sürekli viteste ve aktif tutmanız lazım. Yüksek devirde gidiyorsanız süper çekerken düşük devirde o kadar cansız ve keyifsiz. Yüksek devirli performanslı kullanmakta yakıta yansıyor. Yaklaşık 5.4-5.6 litre bu durumda yakıyor. Düz yolda cansız ve keyifsiz kullanırsanız 4 litre civarında yakabilirsiniz (uzun yolda)

Fiestadan bile çok çok fazla ses içeriye alıyor.

Tangır tungur

Genel yorumlarım ise; TDCİ ya da Dci motor olsa tadından yenmez. Fiestadaki konforu ve keyfi bunda bulamıyorum. Ayrıca motor düşük devir cansız olduğundan difransiyel oranı ya da vites oranlarıyla oynayıp daha yüksek devirli bir alet yaparak telafi etmeye çalışmışlar fiesta 2000 devirde 88 gibi bir hızla giderken bu alet 90la 2400 gibi bir devir çeviriyor. Yakıt olarak da az yakmak o nedenle güç. Klima açılınca yakıt ve çekiş etkileniyor.

Görüş ve sürüş dinamikleri bana güzel geliyor. Fluence gibi bir araçla kıyasladığımda etrafı daha iyi görebiliyorum ve kıvrak kullanmakta sıkıntı yaşamıyorum. 

1.25 litre motor hacminin olmasının tek artısı ise vergide 1.4 tdci gibi bir motora göre çok daha az tutuyor.

Fiesta mı linea mı derseniz tabiki fiesta ;)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Caner Mert'in incelemesi burada; http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/273343-fiat-linea-13-dizel-otomatik-incelememiz/

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/254303-dizel-otomatik-lineam%C4%B1z-13mjet-dynamic-dualogic-mistik-gri-2008/

Araç arayışında kolaylıklar diliyorum, hayırlısıyla temiz bir araç denk gelir inşaallah... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
CANER HAZAN

Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Detaylı haber bekliyorum, geldiği zaman sizlerle paylaşacağım.

Yorum bağlantısı

YORUMLARINIZ İÇİN TŞKLER ARKADAŞLAR DETAYLI HABER BEKLİYORUM GELDİĞİ ZAMAN SİZLERLE PAYLAŞICAM

Caner Bey,

Mesajlarımızın tamamını büyük harfle yazmıyor, kısaltmalar kullanmıyor ve imla kurallarına elimizden geldiğince dikkat etmeye çalışıyoruz.  ;)  :flowers:

Teşekkürler, keyifli forumlar.  :flowers:

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

25 bine vermezler o model temiz arabayı.kaza-hasar durumuna bakın,şase sorgulayın.3 sene kullandım,bir sorun yaşamadım

Yorum bağlantısı
CANER HAZAN

Caner Mert'in incelemesi burada; http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/273343-fiat-linea-13-dizel-otomatik-incelememiz/

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/254303-dizel-otomatik-lineam%C4%B1z-13mjet-dynamic-dualogic-mistik-gri-2008/

Araç arayışında kolaylıklar diliyorum, hayırlısıyla temiz bir araç denk gelir inşaallah..

teşekkür ederim mehmet hocam. her zaman derim rabbim hayırlısıysa nasip etsin diye 

Caner Bey,

Mesajlarımızın tamamını büyük harfle yazmıyor, kısaltmalar kullanmıyor ve imla kurallarına elimizden geldiğince dikkat etmeye çalışıyoruz.  ;)  :flowers:

Teşekkürler, keyifli forumlar.  :flowers:

Uyarınız için teşekkür ederim  :biggrin:  :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...