İçeriğe Yönlendir

Bilgisayarım Açılmıyor!

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Doğrudur Gökhan Bey.

Bu konularda pek iyi değilimdir. Uyumlu anakartı nasıl bulurum. Ram 4 gb, İşlemci intel core i3 3.2 ghz . windows 7 ultimate . Atı raedon 4600 ekran kartı . 500 gb HDD Samsung . Anakartın markası foxconn bilgisayar casper. Anakartın uyumlu olduğunu nasıl anlarım?
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bu konularda pek iyi değilimdir. Uyumlu anakartı nasıl bulurum. Ram 4 gb, İşlemci intel core i3 3.2 ghz . windows 7 ultimate . Atı raedon 4600 ekran kartı . 500 gb HDD Samsung . Anakartın markası foxconn bilgisayar casper. Anakartın uyumlu olduğunu nasıl anlarım?

İşlemci pin sayısı ile belli olur veya anakartın üzerinde model yazar, modelin yazdığı kısımının resmi olursa net bilgi verebiliriz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

işlemci kodu ya da güncel anakartın modeli varsa bulunabilir.

Yorum bağlantısı
Seçkin Kaçar

İntel H55-H57 chipset'li ana kartların hepsi olur.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani Bey 250 civarı verilebilir. Asus marka fark yaratır mı orjinaliyle?

Farktan kasıt nedir? Performans olarak bi fark olmayacak ancak ömür olarak Foxconn'dan daha uzun olacaktır.

Yorum bağlantısı
Misafir

Farktan kasıt nedir? Performans olarak bi fark olmayacak ancak ömür olarak Foxconn'dan daha uzun olacaktır.

Performans, kalite, uyumluluk.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Performans, kalite, uyumluluk.

Performans ile uyumluluk bakımından dediğim gibi bir fark hissetmeyeceksiniz.

Performans arıyorsanız öncelikli olarak SSD disk ile ekran kartı değişimine bakmanızı öneririm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Performans ile uyumluluk bakımından dediğim gibi bir fark hissetmeyeceksiniz.

Performans arıyorsanız öncelikli olarak SSD disk ile ekran kartı değişimine bakmanızı öneririm.

Sani bey özelliklerimi yukarıda belirttim. Bilgisayarım bazı durumlarda yetersiz kalıyordu. Maddi olarak fazla zorlamayacak şekilde anakartta sonra neyi ne ile değiştirmek gerekir. Önerebileceğiniz parçalar.?
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani bey özelliklerimi yukarıda belirttim. Bilgisayarım bazı durumlarda yetersiz kalıyordu. Maddi olarak fazla zorlamayacak şekilde anakartta sonra neyi ne ile değiştirmek gerekir. Önerebileceğiniz parçalar.?

Hangi durumlarda yetersiz kalıyor? Onu tam olarak açabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Misafir

Hangi durumlarda yetersiz kalıyor? Onu tam olarak açabilir misiniz?

Bazı oyunlarda (GTA 5, Crysis 2-3 vb.), bazı programlarda, yani ufak donmalar, ufak takılmalar. Yani performans olarak biraz daha çıtayı yükseltmek istiyorum. Maddi açıdan zorlamadan neler yapmam gerekir?
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bazı oyunlarda (GTA 5, Crysis 2-3 vb.), bazı programlarda, yani ufak donmalar, ufak takılmalar. Yani performans olarak biraz daha çıtayı yükseltmek istiyorum. Maddi açıdan zorlamadan neler yapmam gerekir?

Oyun deyince iş değişiyor işte.

Ekran kartı almalısınız. Alacağını ekran kartı için güç kaynağını da değiştirmeniz gerekiyor. Var olan güç kaynağınız alacağınız ekran kartına yetmiyor maalesef.

http://www.hepsiburada.com/sapphire-amd-radeon-hd6870-1gb-256bit-gddr5-dx11-pci-e-2-0-ekran-karti-11179-24-20g-p-BD304675

http://www.hepsiburada.com/thermaltake-litepower-black-edition-600w-atx-2-3-apfc-12cm-fanli-power-supply-lt-600pceu-p-BD304227

SSD alarak performasnı tepeye taşıyabilirsiniz.

http://www.hepsiburada.com/samsung-850-evo-120gb-540mb-520mb-s-sata3-2-5-ssd-mz-75e120bw-p-BD802574

Yorum bağlantısı
Misafir

Oyun deyince iş değişiyor işte.

Ekran kartı almalısınız. Alacağını ekran kartı için güç kaynağını da değiştirmeniz gerekiyor. Var olan güç kaynağınız alacağınız ekran kartına yetmiyor maalesef.

http://www.hepsiburada.com/sapphire-amd-radeon-hd6870-1gb-256bit-gddr5-dx11-pci-e-2-0-ekran-karti-11179-24-20g-p-BD304675

http://www.hepsiburada.com/thermaltake-litepower-black-edition-600w-atx-2-3-apfc-12cm-fanli-power-supply-lt-600pceu-p-BD304227

SSD alarak performasnı tepeye taşıyabilirsiniz.

http://www.hepsiburada.com/samsung-850-evo-120gb-540mb-520mb-s-sata3-2-5-ssd-mz-75e120bw-p-BD802574

SSD HDD nin yerini alacak değil mi? 120 GB az kalmaz mı bilgisayar için? 500 GB bana az geliyor. Yoksa 500+120 620'mi olacak?
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

SSD HDD nin yerini alacak değil mi? 120 GB az kalmaz mı bilgisayar için? 500 GB bana az geliyor. Yoksa 500+120 620'mi olacak?

500+120 olacak.

Siz oyunları ve windows'u 120'ye kuracaksınız, geri kalan her şey 500'e taşınabilir.

Yorum bağlantısı
Misafir

500+120 olacak.

Siz oyunları ve windows'u 120'ye kuracaksınız, geri kalan her şey 500'e taşınabilir.

Çok iyi bir fikir. Anakartta sonra alacağım ilk parca. Araştırmalara göre HDD den daha hızlı okuma ve yazma sunuyormus. Buda oyunun daha performanslı olarak oynanmasını sağlıyor anladığım kadarıyla. Peki alacağım anakartta bunun için giriş yapılacak ayrı soket var mı?
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çok iyi bir fikir. Anakartta sonra alacağım ilk parca. Araştırmalara göre HDD den daha hızlı okuma ve yazma sunuyormus. Buda oyunun daha performanslı olarak oynanmasını sağlıyor anladığım kadarıyla. Peki alacağım anakartta bunun için giriş yapılacak ayrı soket var mı?

Standart SATA girişlerini kullanır. İkinci SATA portuna takacaksınız.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

SSD candır. Sani'nin tavsiyesiyle 60 GB Corsair aldım. Windows ve çok kullandığım programları kurdum. Şansıma laptopta ikinci harddisk yuvası vardı. Eski harddiski de oraya taktım. 6 senelik Acer yeniden doğdu. Bir SSD nin bilgisayarı bu kadar uçuracağı aklıma bile gelmezdi. Sağolasın Sani Hocam.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Misafir

Bilgisayarıma Ayhan Abi'nin tavsiyesi üzerine EVEREST marka güç kaynağı aldım. Bilgisayırımda ki sorun çözüldü, Değerli yorumlarınız için hepinize teşekkür eder, sayın yetkililerimizden konunun kapatılmasını isterim.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Alparslan Özaslan
(düzenlendi)

yorumları okudum.casper sanki kötü gibi algıladım.geçen hafta bimeks ten bütçeme göre bir tane

Casper Nirvana CN.BMG2840B (W10) Intel® Celeron N2840 2,16 Ghz 15,6" 4 GB 500 GB Windows 10 Notebook

aldım.öyle oyun oynama  proğram yapma gibi bir huyum yok sadece tv film radyo dinleme ve normal internet kullanımı için yeterli olur dedim.casper adını duyunca pişman mı oldum aceba

tarihinde Alparslan Özaslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...