İçeriğe Yönlendir

Ne Dersiniz Hyundai-Starex?

Okan Tansel

Recommended Posts

Okan Tansel

Merhaba kıymetlilerim  ;)  bu hyundai-starex alınırmı tercih edilirken neler dikkat edilmeli motor seçenekleri var galiba hangisi olmalı bilgilerinize ve yorumlarınıza ihtiyaç var yupyyy :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

bu araç hakkında tek bildiğim , sahibi olan arkadaşlarımın tek şikayeti aşırı yakıt tüketimi :)

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

"Konfor olarak güzel, yol tutuşu belirli süratlere kadar iyi, kısacası araç olarak güzel bir araç. Tek sıkıntısı yakıt problemi" derdi dayım senelerce kullandı. İkinci eli nasıl bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Misafir

crdi olanlar daha az yakıyor ve daha güçlü. 

crdi alacaksin diger secenekler cok yakar.

Arkadaşlarımdakiler de dizeldi ama yanlış hatırlamıyorsam 13-14 lt civarıydı yakıt ortalamaları

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Crdi canavardır. 13-14 litreleri belki full yüklüyken yakar. Ya da araç çok bakımsızca yakar.

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Bi ara alacağım bi araçtı.Crdi dışındakiler hem çok yakar hemde krankları sıkıntılıdır bilginize.

Yorum bağlantısı
Levent Eksen

Şirkette, 3-4 yıl kullandık, sıfır km almıştık, CRDi olan modeli..

Mutlaka CRDi alın, diğeri hem çok yakar, hemde mazot pompası sık arıza yapar.. Frenleri kötüdür, bulabilirseniz çift havayastıklı ABS'li (Güvenlik Paketli) olanından bakın.. Yol tutuşu, eh.. Boşken (yüksüzken) kesinlikle zorlamayın, arkadan itişlidir, dolayısıyla yeni yağmur yağdığında filan çok rahat spin atarsınız (torku çok iyidir) Genel yapısı itibarı ile sağlam bir araçtır, bilhassa CRDi motorundan pek arıza çıkmaz, tabi düzgün bakımlı bir araçsa..

Ne amaçla kullanacaksınız bilmiyorum ama, sadece yük amaçlı ise piyasada az km'de temiz CRDi hiç kalmadı gibi birşey, olanlarda genelde turşusu çıkmış araçlar.. Sizin için iyi tarafı, pek fazla piyasası olmadığından uygun fiyata işinizi görecek temizce bir araç bulabilirsiniz.. CRDi'nin yakıtıda az değildir bu arada, CRDi olmayanınki aşırıdır.. Muadili Transitler Ducatolar filan ne yakarsa CRDi'de o kadar yakar.. Bir Traffic kadar az yakmaz mesela..

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Yenileri bilmiyorum ama eski kasalarının yakıt sarfiyatı efsane idi. Bi arkadaşım 5 ay dayanabilmişti.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Crdi hemfikiriz birde vip diye bir serisi var.ve bu crdi ortalama yakıt 100 km ne olaki ?

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

bir abimde vardı az taşımadı bizi fena gitmezdi yakıt tüketimi yorucuydu araç 1 hafta içinde satılmıştı 

Yorum bağlantısı
Alper DEMİR

Piyasası uygun bir araç crdi'ler soft bir yazılımla 25 hp 45 nm ile 1-1,5 ltreye kadar sakin kullanımda yakıtları düşüyor. Örnek yaptığımız bir starex vardı.Akabinde başka forumda bir abimizde yazılımdan sonra gayet memnun olduğunu ifade etmisti Gidişi güzeldir, temizi bulunabilirse vip alınabilir. Çift renk ve hususi olanları iyidir.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Crdi 4x4 otomatik kullandım epey. Şehir içi veya dışı sabit 10 litre yakar. Manuel olanlar şehir dışı 8 litre yakar. Kilo güç oranına göre ekonomik araçtır. Diğer akranları ile hemen hemen aynıdır yakıtı. 60 litre depo işi bozuyor. Sanki çok yakıyor gibi hissettirip habire yakıt alınıyor. Akranları 90-100 litre olunca onlar göze batmadı tabi.

Şanzımanı otomatiklerin iyidir. Vip araç alınacak ise fabrikasyon çift klimalı olmalı. Süspansiyon sistemi başkadır. Otomatik olanlarda power soft ve kar modu var. İşe yarar sistemdir. Yazılım +box ile ve tek tek deneyerek kullandım. Yakıt sadece artıyor. Sakin kullanma lüksün olmuyor :f1:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alper DEMİR
(düzenlendi)

Sakin kullanımı özellikle belirttim zaten servet abi :) basarsan her araba yakar.

Yazılım + box'a neden gerek duydunuz onuda anlayamadim ?

tarihinde Alper DEMİR tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

Yazılım yeterli gelmedi. Üst devirde illaki zaman hatası oluyor. Rail hattını Box ile sürekli dolu tuttum. Maksat deneme olsun :). Hiçbir zaman ekonomi denemedim starex de. 1.5 dci 1300 kg Kangoo 5.5 litre yakarken, 2 ton 170 (230) bg otomatik araç 10 litre yakıyorsa ekonomik demekti :).

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Crdi 4x4 otomatik kullandım epey. Şehir içi veya dışı sabit 10 litre yakar. Manuel olanlar şehir dışı 8 litre yakar. Kilo güç oranına göre ekonomik araçtır. Diğer akranları ile hemen hemen aynıdır yakıtı. 60 litre depo işi bozuyor. Sanki çok yakıyor gibi hissettirip habire yakıt alınıyor. Akranları 90-100 litre olunca onlar göze batmadı tabi.

Şanzımanı otomatiklerin iyidir. Vip araç alınacak ise fabrikasyon çift klimalı olmalı. Süspansiyon sistemi başkadır. Otomatik olanlarda power soft ve kar modu var. İşe yarar sistemdir. Yazılım +box ile ve tek tek deneyerek kullandım. Yakıt sadece artıyor. Sakin kullanma lüksün olmuyor :f1:

:air_kiss:  :air_kiss: öpüyorum abimi kütüphane gibi mübarek ALLAH nazardan sakınsın.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hayır. Antalya bodrum antep gibi uzak noktalara gittim. Bi Transporter gibi değil

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper DEMİR

Beyinden ayarı yapılırken box takip raile yüklenmek doğru birşey değil ki Servet abi amacın neydi :D

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Bizim bi abi vardi kapali kasasi arkaya 200 kg yuk sabitlemisti ☺☺☺

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Merhaba kıymetlilerim  ;)  bu hyundai-starex alınırmı tercih edilirken neler dikkat edilmeli motor seçenekleri var galiba hangisi olmalı bilgilerinize ve yorumlarınıza ihtiyaç var yupyyy :)

Bizde şirket aracı var 7 yıldır sonradan açma 100lük modeli ve crdi değil. 

Öncelikle 100 den sonra araba hiç güven vermiyor. Süspansiyon yumuşak salınım yapa yapa gezersiniz. Sonradan açmalarda doğal olarak arkada klima yok bu yüzden arkadaki yolcular ne klimadan ne kaloriferden faydalanamaz.

7 yıldır herhangi bir arıza vermedi.Ara sıra turbodan kaçan yağları saymazsak.Çok yakar ama çekişi iyidir.Ses yalıtımı iyi değil ancak kötü de denmez bence.

Şimdi gelelim benim yazları çalıştığım yerdeki starexe.

Orjinal koltuklu olup crdi modelidir otomatik vitestir. 140 beygir.Çift dijital klima vardır.Cd çalar ve kaset çalar teyp bulunmakta. Kapı açılınca çıkan sürgülü basamak bulunmakta.Basamak ışığı ve arka taraftaki iki adet ışığı vardır gece modludur mor felanda yanıyor  :p

Bu otomatik starexle bornovadan Manisaya gidiyoruz hep.Yokuş yukarı çekmem demez.Ancak yokuş aşşağı durmam der.Virajları öyle forddaki gibi ray üstünde gider gibi alamazsın.Hızlı girersen diğer yöne doğru kapanıyor araç. Otomatik olduğundan frenle iniyor hep araç ve hep diskleri yamultuyor. Arka camlar makaslıdır iki parmak açılır.

Ha bu arada crdi motor daha az titreşimli ve daha az ses çıkartıyor.Daha az yakıyor deniliyor ancak bilmiyorum tutulan motor tipi crdi dir. Diğer motor tipi (adını unuttum sanırım tci di) gaza basınca vuuu diye bağırarak gelir  :D

Biraz dağınık anlattım kusura bakma abi. Starex f/p dolmuşu bence  :)  Dikkat et çoğu hor kullanılıyor iyi baktır derim  :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Arkası hala makaslıysa, konfor aramayın... 

Benim eski ortağım hem bir kat makas aldırmış.. hem de yük sabitlemişti.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...