İçeriğe Yönlendir

2016 Yeni Jazz Geldi.

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Evet, jazz yeni kasası ile geldi artık.

Görünüm olarak tasarım olarak diğer kasalardan daha şık ve gösterişli ve bi o kadarda GENİŞ iç hacim.

Düz (6 ileri) ve tabiki cvt otomatik seçenekleri mevcut.

Jazz a göre CİDDİ donanımlar var.

Fotoları ekliyorum.

Zaman buldukça araç hakkında yazıcam.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Çok güzel olmuş. City de gelecek diyorlardı var mı gelişme?

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

1.3 beniznli motorun giriş fiyatı 57 bin tl. Garip olan bagaj hacmi 400 litreden 350 litreye düşmesi...

İnternette cvt şanzımanın yarı otomatik olduğunu okudum doğru mudur ? Tork konventörlü mü yoksa baskı balata mı var ?

Cvt şanzıman olduğunu okuduysan tork konvertör yada baskı balata ile bir ilgisi olmazki Mert. Cvt şanzıman başlı başına farklı bir yapıya sahiptir.

Otomatiği 69,000 tl iyi güzel hoş arabada bu parada çok olmamışmı ? bu paraya 2011-2012 selective mondeo varken :)

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdal Delebe

Fiyatını bilmem şahine deli paralar isteniyor. Ancak aracın içi dışı tasarımı olmuş. Muhteşem.

hani citynin ne kadar berbat bir dış tasarımı (2009 öncesi) var ise onu çizen tasarımcıyı şu jazz için eli öpülesi tasarcımcılarıylan ile tanıştırmak gerekir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Gelsinde su sahibinden.com daki 2012 model Jazz lara 55 bin tl isteyen çakallar bi tokat yesin. :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Misafir

Zaten genişti.  500 litre bagaj mı var?  :)

GenişTİ,Şimdi daha da geniş.

Şöyle özetliyeyim (Bagaj değil) İç hacim.

eski kasa jazza göre ;

ön arka kafa mesafesi 8cm genişlendi.

Arka koltuktan oturulduğunda,kıç ve ayak mesafesi 115 cm oldu.

Sağ ve solda oturulduğunda kapı mesafesi ön 15,arka 10 cm arttırıldı. :)

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Ne yalan söyleyeyim güzel olmuş :) Birde donanım ve fiyat bilgisi alsak abi :biggrin:

Full paketi Jazz gibi bi segmente ve japona göre oldukça donanım zengini.

Far sensörü yağmur sensörü vsa ön arka park sensörü yükseklik ayarlı farlara ek olarak,

Çarpışma uyarı sistemi,şerit takip uyarı sistemi ,trafik işaretleri tanıma sistemi,akıllı hız sabitleyici,aktif uzun far kontrol sistemi,start stop,vsa'dan bağımsız çalışan,virajlarda çizgide kalabilmek için iç tekerlere tepki vermesi gibi bi çok güvenlik sistemide eklenmiş.

multimedya navigasyon dahil,Anahtarsız çalıştıma,koltuk ısıtma (ön) vs... aklımda kalanlar bunlar ;)

Tamamen farklı bi motor,ve eski kasadaki şanzımanın değişik bi versiyonu olan Yine CVT.  (otomatikte)

Çok güzel olmuş. City de gelecek diyorlardı var mı gelişme?

City yok.

HRV ve yeni kasa civic gelecek.

HRV nin platformu jazz ile aynı,Biraz yüksek biraz geniş olacak.

tarihinde Hakan Kurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Umarım bir öncekindeki "ben dandiğim" diye bağıran plastikler düzelmiştir.

Bardaklığı iptal etmemişler, güzel  :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Misafir

1.3 beniznli motorun giriş fiyatı 57 bin tl. Garip olan bagaj hacmi 400 litreden 350 litreye düşmesi...

İnternette cvt şanzımanın yarı otomatik olduğunu okudum doğru mudur ? Tork konventörlü mü yoksa baskı balata mı var ?

Aslında fiyat şöyle 2015 civic dream(boş,baz modeli) fiyatı ile bunun elagance (full) donanımı verilecek.

Yani boş civic mi ? dolu jazz mı ? 

Bagaj resmini atacam bi ara.

Baskı balatalı olan i-shift benzeridir,

Onu bununla karıştırma ;)

babandaki 2012 makyajlı cvt jazz dı dimi? 

bu arada bu fotoları bayiide değil,Fabrikada çektim. ;)

Yorum bağlantısı
Misafir

umarım yeni cvt bizdeki cvt kadar performansı törpülemiyordur. Düz yolda bile sollama yaparken dikkatli olmak lazım ki rampalar zaten eziyet :)

birde yalıtım nasıl acaba ? bizim kasadaki gibi aracın şasisine pütür sıkıp vermiyorlardır. Bizde çamurluk bile yok 

Yok hem motor hem şanzıman yeterince iyi bu sefer.  (böyle bi araç için)

Yalıtımda sınfının iyilerinden. Test fotoları atarım bi ara.

Çamurluk var,davlumbaz yok :p

ses izolasyonu örneği şöyle vereyim basitçe; eski kasada 80 ile giderken aldığın sesi,bunda 150 de alacan ;)

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Muthis olmus. Estetik, modern, dijital ama siritmayan elektronik donanim. Tesekkurler Hakancim. Sanirim Honda forumlarindan once tanistik kendisiyle:)

Far yikamalisi yoksa senin torpilin olur mu fabrikada?:)Gordugum tek eksik bu. Bu kadar donanimli bir arac ile Ilerde belki jazci oluruz:)

Saygilarimla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Muthis olmus. Estetik, modern, dijital ama siritmayan elektronik donanim. Tesekkurler Hakancim. Sanirim Honda forumlarindan once tanistik kendisiyle:)

Far yikamalisi yoksa senin torpilin olur mu fabrikada?:)Ilerde belki jazci oluruz:)

Saygilarimla.

Abi yüksek ihtimal daha bi yerde fotosu yoktur.

Bayiide değil,Fabrikada çektim bunları dün.

Uydururuz iki tane, civic yıkama Sen iste :p

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Yalıtım konusuna değinmişken uzun zamandır takip ettiğim şu başlığı okumanızı tavsiye ederim.

Adam Honda Jazz'a deli gibi uğraştı yalıtım için. Bayağı da bir yol aldı. Ben de çoğu fikiri oradan edindim :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...