İçeriğe Yönlendir

Sucuk,pastırma Kanser Yapıyor.. Açıklamasına Esnaftan Tepki!

Misafir

Recommended Posts

Osman Bilgin

Ya şimdi kısmen doğru olabilir. Salam, sosis vb gibi ürünler çok zararlı..Ancak sucuk fermente ise zararlı olduğunu düşünmüyorum. Pastırma zaten fermente bir ürün. Ben sucuk alırken mutlaka fermente olmasına dikkat ediyorum. 3 lira fazla veririm ama ısıl işlem görmüş olanı almam.

gimdes sretifikalı sucuklarda öyle bildiğim kadarı ile, onları istersen inceleye bilirsin, mesela ankara firması olan; aluçdağı sucuk..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Zincir mağazalarda satılan kangalı 4 tl olan sucuklardan kanser olan adam mutant olmadığına şükretsin. :D

Katılıyorum, açık kedi maması 5 tl iken, sosisin kg su 4 tl idi. Kediye mi sosis versem ben mi daha pahalı kedi maması yesem bilememiştim :D

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Uğur Köker

maalesef doğru arkadaşlar,salam sosis sucuğun kanser yaptığı yıllardır araştırılan bir konu ve nihayet bilimsel olarak bunu ispatlandı ve açıklandı.toplum olarak şu mantıktan uzaklaşmamız lazım;kardeşim madem kanser yapıyor filanca yıllardır yiyor neden birşey olmuyor veya hasan efendi yıllardır günde 3 paket sigara içer ama kanser olmadı...kanser sadece bir etkenden olan birşey değil;çevre koşulları,bünye,beslenme,cinsiyet,ırk,genetik...gibi onlarca faktörün bir araya gelmesiyle oluşan bir hastalık.salam sucuk sosis gibi işlenmiş et ürünlerininin de kanseri hızlandırdığı artık bilimsel olarak ispatlandı.

Yorum bağlantısı
Misafir

Her hafta sonu kahvaltı keyfimdir. Bizim Türk milletini bu tür iddialarla engelleyemezler  :biggrin:

Ayrıca bu devirde hangi gıdada kanserojen madde yok ki.

Yorum bağlantısı
Misafir

Sucuk ve pastırmaya gelene kadar ohoo neler neler yemiyoruz ki, ancak salam ve sosis için bende katılıyorum yemeyin yemeyin  :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Bundan dolayıdır ki Pastırma ve Sucuklarınızı bilindik yerlerden alın.hatta imkanınız var ise Kayseri'den sipariş verin.

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Ben içeriklerine baktım burda bahsi geçen madde sodyum nitrit koruyucu olarak geçiyor gıda kodu ise e250 bugün üzerinde fermante yazan sucuğun içindekiler bölümünde geçiyor bu madde satan adam tabiki yok diyecek. Hiç yemeyin demiyorum ama en azından icerigine bakıp alın ve az tüketmeye çalışın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Kanser tedavi edilemeyen bir hastalık değildir, önce tedavisini tüm insanlığa sunsunlar ondan sonra yemekleri araştırmaya geçsinler.

Öncelikle trilyon dolarları bulan onkolojik ilaç ticaretinden vazgeçsinler.

NOT: işkembeden konuşmuyorum, babam taşlı yüzük hücreli karsinom tipindeki mide kanseri ile 25 ay mücadele etmiş, sadece alternatif tıp yöntemleri ile mide kanserinden kurtulmuştur. 

Daha çok yazarımda neyse.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Salam,sosis bizim kültürümüz de yok. Dış mihraklı. Endüstriyel olanlar içine katılan, doğal olmayan kimyasallardan dolayı bence de tehlikeli ama kimyasal katkısı olmayan ürün mü kaldı.Sucuk ve Pastırma doğal üretilirse bence sakıncalı değil. Ne var ki için de , Baharat, özellikle de sarmısak,tuz, zaten ülkemizde Et anlamsız pahalı olduğundan, gerçek ürünler de pahalı,anca nefis köreltiyor halkımız veya tehlikeli olan ucuzuna kaçıyor.(Et politakısı için siyasilerimizin kulakları çınlar inşallah.)

Ben şarküteriye bayılırım, bir alış veriş de kaybolursam bulunacağım yer belli, kesin şarküteri reyonunun oralardayım.

Hakan,Açalım bir şarküteri,satamazsak yeriz :)

evvelden bulamıyorduk,şimdi yiyemiyoruz bakmak da yasak değil ya.

qRv9Rq.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Serkan Erden

paraya kıyıp adam gibi markaların ürünlerini alırsak sıkıntı olmaz. tabiki tüketim dozunu kaçırmamak kaydıyla.

Yorum bağlantısı
Misafir

Salam,sosis bizim kültürümüz de yok. Dış mihraklı. Endüstriyel olanlar içine katılan, doğal olmayan kimyasallardan dolayı bence de tehlikeli ama kimyasal katkısı olmayan ürün mü kaldı.Sucuk ve Pastırma doğal üretilirse bence sakıncalı değil. Ne var ki için de , Baharat, özellikle de sarmısak,tuz, zaten ülkemizde Et anlamsız pahalı olduğundan, gerçek ürünler de pahalı,anca nefis köreltiyor halkımız veya tehlikeli olan ucuzuna kaçıyor.(Et politakısı için siyasilerimizin kulakları çınlar inşallah.)

Ben şarküteriye bayılırım, bir alış veriş de kaybolursam bulunacağım yer belli, kesin şarküteri reyonunun oralardayım.

Hakan,Açalım bir şarküteri,satamazsak yeriz :)

evvelden bulamıyorduk,şimdi yiyemiyoruz bakmak da yasak değil ya.

Abi,iyi fikir ama kendime güvenemiyorum işte,her akşam götürürüm  :mangal:

Yorum bağlantısı
Behram Doygun

İstedikleri kadar kanser yapıyor desinler ben Kayseriliyim akrabalarımızın çoğu orada ve her kahvaltıda sucuk olur sucuk içi olur ya da pastırma bu 3 ünden biri olmadan kahvaltı yapmazlar. Allaha çok şükür bu zamana kadar büyüklerimizden hiç birinin bağırsak kanseri ya da mide kanserinden vefat etmedi. Ki Kayseri halkı genelde kurban kesildilten sonra sucuğunuda pastırmasınıda kurban etinden yaparlar. Sarımsak ve baharatlar dışında katkı felanda koyduklarını görmedim. Tamamen sıkmışlar. [emoji5][emoji41]

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Misafir

İstedikleri kadar kanser yapıyor desinler ben Kayseriliyim akrabalarımızın çoğu orada ve her kahvaltıda sucuk olur sucuk içi olur ya da pastırma bu 3 ünden biri olmadan kahvaltı yapmazlar. Allaha çok şükür bu zamana kadar büyüklerimizden hiç birinin bağırsak kanseri ya da mide kanserinden vefat etmedi. Ki Kayseri halkı genelde kurban kesildilten sonra sucuğunuda pastırmasınıda kurban etinden yaparlar. Sarımsak ve baharatlar dışında katkı felanda koyduklarını görmedim. Tamamen sıkmışlar. [emoji5][emoji41]

Bizim ev her haftasonu Pastırma yada Sucuk kokar,kokusu yorgunluğu alıyor  :p

Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Sucuğun o baharat kokusu yeter. Pastırmanın çemeni hele istediği kadar koksun Kayserili olmayan anlayamaz [emoji41][emoji41]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Sucuğun o baharat kokusu yeter. Pastırmanın çemeni hele istediği kadar koksun Kayserili olmayan anlayamaz [emoji41][emoji41]

O çemene vuracaksın kıyma ve yumurtayı,rahat 1 Ekmekle yerim,kokusuna zaten laf yok  :p

Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Ohhh yağınada banıcaksın ekmeği sonra sebebi bilinmeyen bir mutluluk. [emoji51]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Konu olması gereken yere gidiyor yavaş yavaş  :D

Hakkını verelim abi o zaman :D

1rEjED.jpg 

Yorum bağlantısı
Misafir

Hakkını verelim abi o zaman :D

Sen Et yemeklerini takip et bence..Orada neler dönüyor neler. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Misafir

Sen Et yemeklerini takip et bence..Orada neler dönüyor neler. :biggrin:

Valla abi saat itibari ile bu konu daha bir cazip geliyor :D :D 

Yorum bağlantısı
Misafir

Valla abi saat itibari ile bu konu daha bir cazip geliyor :D :D

Çemenli,Kıymalı ve Yumurtalı ürünümüzü ilgili konuda bulabilirsin.Dur bende bakayım  :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...