İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3 Uzun Farlara Led Ampul

Ertan Çabuk

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

ali de ki lümenlder de maaşallah çipli sanırım

:D

ne bileyim,nette böyle yazıyor, ahanda bu led d1s ten güçlümü değilmi, hadi söyleyin :)

http://tr.aliexpress.com/item/2x-Plug-Play-30W-H1-led-ETI-Chips-headlights-All-in-one-car-H7-H8-H9/32280472297.html

soketleride çıkıyor, istediğin gibi keser lede geri takarsın...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

güç bir yana reflketör/mercek uyumu bir yana. 2 ayrı farda ayrı şekilde ışık veriyor mesela aynı led ampül. kafa mesafesi ayarlı olanlar tercih edilmeli

cıksss

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çin işi...

king te ki ledler. mesela 1 aldı daha da bulamıyoruz. eski tip fiesta farında iyi iş çıkardı. makyajlı kocaman reflektörlü fiesta farında tırt oldu. farın yapısı çok fark ettiirdi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Mercek işi nazlı iş, uymadı uğraş dur, şimdi d1s i bozupta buna geçmeye değermi acaba, xenon kadar güçlü olacağını sanmıyorum ama kesin konuşmayayım...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Birde Emminin arabayı dinle :)

Ne varmış

Benzinliden sessiz şu an.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bence olmaz, h4 tasarım zaten kötü, bu ampüllerde aydınlatma boşluğuda var, fena, şimdi farkettim, 360 derece ışıma yok, bu sorun olmazmı?

Super-Bright-2PCS-Auto-Car-COB-H4-Replac

Ne varmış

Şöyleymiş diyorlar  :D (sanki benimki çok sessizde  :D )

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Göktürk

ben şu son gönderdiğimden Servet okey verirse sipariş geçeyim bari. denenmiş olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

olcu dediginiz siğip siğmamasi degilmi kutuya?

Kutuya ve reflektördeki ampulün girdiği boşluğa. 10 mm den büyük olanlar bizim araçlara olmuyor.

Ertan Bey çok güzel olmuş. Ellerinize sağlık.

Ben şu an uzunlardan memnunum ancak kısalar çok kötü. Sisleri açmadan geceleri yolculuk yapamıyorum.

Koito'nun hangi modelini kullandınız.

Sadece mercek değişikliği ile kısa aydınlatmaları çözmüş olur muyum?

Mercek istanbulda yapıldı Bekir bey. Ben ne yapanı gördüm ne de mercek modelini biliyorum. O konuda Servet Aydın arkadaşımız yardımcı oldu sağolsun.

Eline sağlık güzel olmuş :):good1:

Yalnız Bi-xenon candır, d1s ve gen5 ise canan :D heleki sislerde led ve Osram sa zaten olay bitmiştir [emoji14]

Kısalar koito mercek ve d2s

Uzunlarda led

Sisler altın sarı halojen.

Ben bu kombinasyondan çok memnunum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

2015 New 30W 3600LM LED Head Fog Light H1 H3 880 881 High Lumen CREE Car Headlight With Fan for MITSUBISHI-GALANT Kia-Cerato

http://www.aliexpress.com/item/April-2015-new-30W-LED-head-fog-light-H1-H3-880-881-high-lumen-led-CREE/32331560827.html

(from AliExpress Android)

Kullandığım led in linki.

Tek taraflı dizilimi yok bu nedenle de reflektör içine ışığı dolduruyor. Işık kaynağının reflektör içindeki konumu çok önemli. Led in reflektör içinde kalan kısmı 10~15 mm daha kısa olanları daha da etkili sonuç verecektir. Çünkü mevcut halojen ampulün reflektör içinde kalan kısmı daha az.

Ancak buna rağmen aydınlatmasından çok memnunum.

Alırken led diziliminin her iki tarafta da olmasına dikkat edin.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

merceği ya da farı UV nedeniyle karartme durumu nasıl? yahut eritme?

Isıl tranferi xenondan daha iyi. Xenon ampül 600 derece civarında çalışma ısısı yayıyor, led 50 derece civarı

Ne varmış

Evet, otoparkta dururken öyle :tongue:

ben şu son gönderdiğimden Servet okey verirse sipariş geçeyim bari. denenmiş olur.

H4'ün hiçbiri işe yaramıyor, akkor flamana göre odak sapması çok fazla.

Yorum bağlantısı
Alper Doğan

Servet abi bende mercekleri değiştirmeyi düşünüyorum nasıl yapacağız bu işi:-)

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Yolda daha sessiz [emoji14]

Manuel olsa anlarım da otomatik seninki.

Ehtiyarlayınca yakın gözlüğü ve işitme cihazı şart...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

http://www.aliexpress.com/item/CREE-MK-R-LED-X-2-High-Power-Super-Bright-H4-H15-close-far-distance-light/32327209902.html

Uzun farlara H15 ledleri taksam nasıl olur acaba. Merceksiz xenon takıp gezenlere karşı etkili olur belki :)

H15 led henüz yok bildiğim

Servet abi bende mercekleri değiştirmeyi düşünüyorum nasıl yapacağız bu işi:-)

İlker Kemal :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Gürerken ne geldi aklına? Fotokopi makinasının neden dişli kırdığını mı buldun?

Yok, dişliyi senin portifin dünü bugünü yarını başlıklı konferansını dinlerken bulmuştum. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner
(düzenlendi)

H15 led henüz yok bildiğim

http://www.aliexpress.com/item/90W-9000LM-2016-newest-bright-H15-LED-headlight-kits-H15-bulb-Car-LED-Headlight-9000lm-H15/32532378186.html?spm=2114.01020208.3.50.HaIJA3&ws_ab_test=searchweb201556_1_79_78_77_91_80,searchweb201644_5,searchweb201560_9

Bu led H15 diye satılıyor ama. Senin uzmanlığına ihtiyacım var :)

tarihinde Cemal Cangöner tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...