İçeriğe Yönlendir

Mazda 6 Mı Bmw 318I Mi?

Kenan Kalayci

Recommended Posts

Kenan Kalayci

Arkadaşlar çocuğumuz yeni doğduğu için şu anki arabamız ( Suzuki Alto) a sığmakta zorlanıyoruz.

Bir kaç aydır da arabayı değiştirme düşüncem vardı bebek bahanesi oldu:))

Gelelim araçlara;

İlk araç Mazda 6:

1.8 Advance, 2008 (benzin), 116.000 km bakımlı bir araç.

İkinci araç Bmw 318i:

2.0 motor, 2006 model, 166.000 km temiz bir araç.

Fiyat olarak araçlar bir birine çok yakın.

Araçla yılda 15.000 km yapılacak ve masrafları üzmeyecek bir araç arıyorum.

Sizin değerli tavsiyelerinize ihtiyacım var.

(Yurt dışında yaşadığım için vergisi ve yakıtını göz önünde bulundurmayalım)

Yorum bağlantısı
Kenan Kalayci

Mazda ayrıcalığınız olsun:)

Sadece ayricalik icin mi mazda diyorsunuz yoksa bmw ye gore artilari var mi acaba??
Yorum bağlantısı
Alper Doğan

Benim kendi tercihim mazda olurdu şahsen biraz mazda dünyanın ensorunsuz aracı seçiliyor ama bizim memlekette nedense kıymetı bilinmiyor piyasası olmaması gibi mesela araç kişinin kullanma tercihine göre değişir yaşınız genç mesela size bmv yakıştırırlar umarım anlamışınızdır:)

Yorum bağlantısı
Kenan Kalayci

Araclar bunlar.

Bu arada yorum yapan herkese ilgisi icin cok tesekkur ederim.

Yorum bağlantısı
Alper Doğan

Mazdanında çoğu parçası fomoco dur fordlarla uyumludur

Resimleri göremiyorum malesef

Yorum bağlantısı
Kenan Kalayci

Benim kendi tercihim mazda olurdu şahsen biraz mazda dünyanın ensorunsuz aracı seçiliyor ama bizim memlekette nedense kıymetı bilinmiyor piyasası olmaması gibi mesela araç kişinin kullanma tercihine göre değişir yaşınız genç mesela size bmv yakıştırırlar umarım anlamışınızdır:)

Ben de okumustum bi sitede mazdanin sorunsuzlugunu.

Cok tesekkurler

Yorum bağlantısı
Kenan Kalayci

Resimleri mobilden yukledim insallah acilir.

Bu arada ben linke basinca gorunuyor resimler umarim duzelir.

Yorum bağlantısı

Mazda'nin ic hacmi ve bagaji BMW'ye gore daha buyuk olmasi lazim. Ikisi de d sinifi ama 3 serisi c'ye yakin boyuttadir, mazda 6 ise luks segmente yaklasir. 1.8 Motoru tabi ki bize yabanci oldugu icin yorumlamak zor. Turkiye'de 6 vergiler nedeniyle cok tutulmuyor. Mazda kullananlar ise Mazda'yi sever ve bir sure sonra bir mazda daha kullanmak ister. Bmw malum Turkiye sartlarinda yuksek gelir grubu araci. Bmw'mi Mazda mi sorusuna Turkiye'de ezici cogunluk BMW diye yanit verir. Hatta Mazda mi, Renault Symbol mu sorusunda da cevap Symbol lehine cikacaktir. Yurtdisi sartlari farklidir ama saniri BMW yine de ideal aractir.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

bu iki alternatifte mazda almak gibi bir hataya düşmezdim ben :D

tamam çok sorunsuz bir araç olabilir ama bu seçenekte BMW yi düşünmeden alırım balıklama atlarım

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

isveçte olunca sanki önden çekişli  olmalı gibi. 

ama mazda yine bence uygun değil. SW birşey baksanız? zaten avrupada daha çok?

Yorum bağlantısı

Ben BMW de kullandım, Mazda'da (Mazda Lantis) ikisi de süper araçlar. Mazda 6 gerçekten güzel bir araç, BMW ye göre bakımları daha uygun ve motor sağlam ve sorunsuz. Ayrıca KM'leri çok fazla, bana sorarsanız daha düşük KM'li araçlara bakardım. 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Yorumların hemen hemen eşit dağıldığını görmekteyim. İç hacim sebebiyle araç değiştiriliyorsa seçeneklere göre en uygunu Mazda olurdu. Donanım olarak da yeterli seviyede olduğu kanaatindeyim. Bmw 'de resimlerde jant kapakları plastik, donanımının düşük olduğu kanısındayım. Bunlara da bakınca Mazda yine bir adım önde olurdu benim için. Topladığımda Mazda 'dan yana tercihimi kullanırım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...