İçeriğe Yönlendir

Dizel Otomatik C Hb Alacak Olsanız?

Oğuz Yılmaz

Recommended Posts

Ceed ile İ30 aynı motor ve inanın şehir içinde 8 lt lerde geziyor. Görünüş olarak .çok beğendiğim bir araç ama malesef benzinli gibi yakıtı var.

Yorum bağlantısı

Az önce doğuş'u gezdim.

A3 Dizel Otomatik giriş paketi + jant 88.500 e araç var.

Golf Highline 92500 cam tavansız

Leon Led paket 16 jantlar ve cam tavansız 75750.

Tartışmasız hazır bütçeye uyuyorken ve araç varken Audi olsun bizim olsun derim. Tabi zevk sizin tercih sizin 70 li rakamların üstüne çıktığım her dk ben gider C+ segment bir araç düşünürdüm.

Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Bu araçla ilgili herkes aynı şeyi söylüyor... İkinci el fiyatlarının uygun olmasının sebebi de bu sanırım.

Ceed ile İ30 aynı motor ve inanın şehir içinde 8 lt lerde geziyor. Görünüş olarak .çok beğendiğim bir araç ama malesef benzinli gibi yakıtı var.

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

İlk tercihim 308 ikincisi Astra olurdu.

Peugeot alım sonrası servis masrafları ve periyodik bakım ücreti olarak ta çok iyi.

Yeni tam otomatik şanzıman bence çok güzel.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz

Markaları gezdikçe kafam karışıyor :) Bir çizelge hazırlayıp değerlendireceğim tüm seçenekleri.

Önceliklerimi belirlerken zorlanıyorum aslında. Onları da ağırlıklandıracağım. Bu paralar verildikten sonra insan arabada her şeyi bekliyor. Ama bir gerçek var ki bu işin sonu yok ve iyi marka az donanım, vasat marka çok donanım ikilileri birbirini bırakmıyor. 

Cıvıc HB.?

Otomatik gelecek mi bir bilginiz var mı? CRV lerde 1.6 Otomatik Dizel geldi galiba. Ama Civic'e koyacaklarını duymadım.

Bu araçla ilgili herkes aynı şeyi söylüyor... İkinci el fiyatlarının uygun olmasının sebebi de bu sanırım.

Yeni vites kutusu ile %30 civarı tasarruf vaadediyorlar.

İlk tercihim 308 ikincisi Astra olurdu.

Peugeot alım sonrası servis masrafları ve periyodik bakım ücreti olarak ta çok iyi.

Yeni tam otomatik şanzıman bence çok güzel.

Peugeot'u yeni şanzımanı ile denemek istiyorum. beğenirsem ve uygun bir araç bulur isem değerlendireceğim. Ancak fiyatlar hep yüksek gibi geldi. Göreceğiz. 

Leon dsg..

Bugün Leon'a bir daha baktım. Fiyatı gerçekten iddialı. Şu an doğuşta cam tavan ve jantlı bir araç bulsaydım çok ciddi düşünürdüm ancak dünyanın bence en çirkin 16 jantını yapmış adamlar :) Kararım leon olursa yaza girerken o jantlar değişir. Değişir de cam tavanı napıcaz :) Olsa güzel olurdu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

İşin gerçekten zor. Ben de focus 1.6 benzinli tit. sordum bugün. 72900 lira liste fiyatı vardı. 68bine düştüler. Pazarlığı sonuna kadar yapmak lazım. Tabii 68bine LPG takip da binebilecegimiz bir araç için değer mi bilemem. Ben de kararsızım. Aynı fiyata 2. El Leon dizel dsg de alınabiliyor. Senin için Audi daha iyi seçenek gibi duruyor. Hayırlısi olsun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

dct vitese geçtiler , tüketim düştü. 

Önceden bu audilerin yanına yaklaşılmazdı, fiyatları artık epey uygun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

dct vitese geçtiler , tüketim düştü. 

Önceden bu audilerin yanına yaklaşılmazdı, fiyatları artık epey uygun. 

+ Aynen ceed ve i30 eski tip hantal konvansiyonel klasik otomatik bir şanzıman yerine çift kavramalı semitronic tip DCT ile gelmeye başladı. Eskisi daha sağlamdı yenisi daha hızlı ancak eskisi çok yakardı yenisi çabuk bozulabilir. :)

VW gruba gelince gerçekten eskisi kadar iyi satamıyorlar... Özellikle alt segmentlerdeki Audi satışları tamamen fiyat zoruyla. Önceden burunlarından kıl aldırmıyorlardı zira özellikle dizel otomatikte fazla alternatifleri yoktu. Piyasa da rekabet kızıştı, artık C kompakt sınıfta özellikle dizel otomatik olarak gerçekten hemen her markanın değerlendirilebilecek alternatifi var. Makyajlı BMW 1 serisindeki 1.5 dizel otomatik aracın teknik verileri ve fiyatı ortadayken şahsen ben mevcut A3 sportback i tercih etmezdim mesela.

Minimum 3 yıl ve üzeri binilecekse hala yeni yüzüyle Astra 136 beygir güç 320 nm tork ve 10 saniye altına inen 0-100 Km/h hızlanmasıyla bence kendini sevdirecek en iyi alternatif.

Not: Eğer DSG şanzımanlı bir araç alacaksanız mutlaka garanti uzatma paketini araç pazarlığınıza dahil edin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Doğru cıvıcda otomatik yok henüz h.b e odaklanınca otomatiği kaçırdım :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

Konuyu takipteyim. 2016 da çıkacak Yeni Civic de dizel otomatik seçeneğine kavuşacak ama henüz erken. Fiyatlar aralık ayında çok değişken. Aracı seçmenin ötesinde en uygun fiyatı almak için farklı illerden de bilgi sahibi olmak gerekiyor. Forum bunun için en güzel mecra. Esasında bununla ilgili bir konu  da açmıştım vakti zamanında ama pek ilgi görmemişti:

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/271141-ara%C3%A7-fiyatlar%C4%B1-ger%C3%A7ekle%C5%9Fen-al%C4%B1mlar/#entry2686283

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sevgin Yılmaz

Güncel fiyatlarda Leon Tsi 110'luk Dsg 63.000 TL'lik fiyatıyla satılırken baktığım tüm modellerde hadi illaki dizel olsun desemde olmadı. Günümüzde talep gören dizel otomatik olduğundan benzinli muadiline göre bu farklar bana çok geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Yakışıklı Mazda 3 de önümüzdeki aylarda 1.5 dizel 6 ileri klasik otomatik ile geliyormuş hayırlı olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz

CX 3 biner binmez çok beğendim. Bagajı açınca içim burkuldu ama :) Fiestadan daha küçük bir bagajı var.

İşin içine mazdayı sokmak gerekirse c sınıf olmasa da mazda cx 3 de düşünülebilir

1.5 dizel düz vites önden çeker 80 bin tl den 

1.5 dizel 6 ileri tam otomatik 4 çeker ise 88 binden başlayan fiyatlar ile satılıyor... Bir araştırın isterseniz

Yorum bağlantısı

Ayni sorun bende de var. Otomatik dizel c sinif arac arastiriyorum. Leona sardim ama galerici arkadasim 2. Elinde sikinti yasarsin diyor. Toyota corolla muthis indirim yapiyor kampanya ile (5000 TL) ama onunda motoru korkutuyor. [emoji17][emoji17]

Yorum bağlantısı

Evet ucuz arac kalmadi ama otomatik dizel ve orta donanim icin 80 bin gozden cikarmak gerekiyor. 2012 fiesta dizel aracim var. Donanimin olmamasinin sikintisini bi ben birde Allah bilir :)

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Leon un ikinci eli çok iyi:) 61 e alıp 50 bin km kullandığım aracı ilanı koyduktan 2 saat sonra 67 ye satmistim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Hakan bey, donanim sanziman ve dizel secenegiyle en uygun leon gorunuyor. Siz araci baya kullanmisiniz. Eksik yani nedir? Sununa gicik oluyordum dediginiz kusura varmi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

e-hdi motora eat6 şanzıman .. nirvana. peho citroen mazda da ortak kasa zevk meselesi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

308 alırdım, focus otomatik çok güzel geldi 1 saatlik kullanımda ancak uzun vadede ne olur belli olmaz, ayrıca fiyat da yüksek.

Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz

Ben sanırım kararımı verdim.

Haftasonu çok gezdim çok dolaşım. Biraz cüzdan yorulacak ama olsun bir 3 harfli için değecek galiba :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...