İçeriğe Yönlendir

2015 Autobild Kış Lastiği Testleri

Evren Erakçora

Recommended Posts

Evren Erakçora

185-60-15 ebat:

1.Conti Wintercontact TS 850

2. Pirelli Snowcontrol 3

3. Barum Polaris 3

4. Dunlop winterresponse 2

Çok iyi ile değerlendirilmiş. Diğer lastikler de iyi kabul edilmiş.(toplam 14 lastik çin işi lastik yok testte) 

215-65-16 ebat:

1. dunlop wintersport 5

2. apollo alnac 4 winter

3. conti ts 850 p suv

pirelli , michelin iyi

nokian tatminkar

195-65-15 4 Mevsim lastikleri:

1.goodyear vector 4gen2

2. michelin crossclimate 

çok iyi

her iki dört mevsim lastik de çok başarılı bulunmuş. 

225-45- 18 ebat:

1.dunlop winter sport 5

2. conti wintercontact ts 850

3. pirelli winter sottero 3

michelin, hankook iyi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

lastik testinde sonuç sıralamsı elbete fikir verir önemldir. ancak farklı disiplinlerde de bakmak ister kullanıcı. Örneğin Erzincan daki buz daki performansına önem verirken İzmir deki ıslak zemin performnasına daha çok önem verir.gibi..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

lastik testinde sonuç sıralamsı elbete fikir verir önemldir. ancak farklı disiplinlerde de bakmak ister kullanıcı. Örneğin Erzincan daki buz daki performansına önem verirken İzmir deki ıslak zemin performnasına daha çok önem verir.gibi..

Çağlar Abi, lastiklerin kar performansının  iyi olduğu görülmüş. Kış lastiklerinin epey geliştiğinden bahsedilmiş. Islak zeminde genelde pahalı lastikler başarılı. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

satış rakamı ile tutunma kabiliyeti orantılanmak yanıltır . mesla listedeki apollo. contiden iyi. ama pahalı oldupğunu sanmam

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

En büyük üretici bridgestone , michelin, goodyear, conti diye gidiyor. Bridgestone son yıllarda testlerde pek parlak görünmüyor lider olduğu halde. 

Kullanıcı deneyimi de önemli , benim yazlık michelin epey çabuk yıprandı, narin lastik , bir dahaki değişimde tercih etmem büyük ihtimal. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Çinli olması dev firmaları yere gömer. Petrol varili 35 dolar lastik rakamları hala zirvede. Kaymak yemeye devam

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

bridge hiiçbir testte parlamadı zaten. pazarlaması iyi.

Er300 vardı abi, efsane. :)  Eskiden çok iyi puanlar aldı. 

Yorum bağlantısı

Kime sorsam blizzak dan şikayetçi, arkadaşımda potenza vardı yazlıkta o da hiç memnun değildi. Pirelli ye geçti.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut
(düzenlendi)

Adı geçmiyor ama yazmadan edemem.  Zincirle gezilen  Ordu yaylalarında  Petlas canavar gibiydi, verdiğim para sonuna kadar helal olsun :)

düzeltme : imla, anl. boz.

tarihinde Mustafa Karabulut tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süleyman Türker

Adı geçmiyor ama yazmadan edemem.  Kış lastiği olanların bile zincir taktığı Ordu yaylalarında, Petlas canavar gibi yapıştı yola, verdiğim para sonuna kadar helal olsun :)

Aynen dört kıştır kullanıyorum erzurum uşak ve ordu yollarında hiçbir zaman yolda bırakmadı beni. Bu beşinci kışı olacak seneye değiştirmek gerekiyor ama tekrar petlas mı alsam yoksa farklı bir markamı alsam tam karar veremedim. Ama çok memnunum petlaslardan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

Aynen dört kıştır kullanıyorum erzurum uşak ve ordu yollarında hiçbir zaman yolda bırakmadı beni. Bu beşinci kışı olacak seneye değiştirmek gerekiyor ama tekrar petlas mı alsam yoksa farklı bir markamı alsam tam karar veremedim. Ama çok memnunum petlaslardan.

petlas al süleyman abi boşver, paran cebinde dursun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Özcan

Testler ne der bilmem ama hayatım boyunca yol tutuş ve frenaj konusunda en memnun kaldığım lastik Bridgestone Turanza ER 300 idi. Sert mi? Sert. Gürültülü mü? Gürültülü. Yanaklar taban deformasyonuna göre daha mı çabuk çatlıyor? Kesinlikle. Ancak lastiğin ana işlevi olan yola tutunmayı çok çok iyi yapıyorlardı.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Merhaba herkese iyi akşamlar,

Bazı abilerim petlas al paran cebinde kalsın demiş ama bende suan kişlik lastik arayisindayim petlastan kişlik lastik için fiyat aldım en ucuz kişlik lastiği için 210 TL fiyat verdiler, continental kişlik lastik için 200 TL fiyat aldım, benim aklım ermedi bu ise. Petlas da ucuz Bi lastik degil, yanlışım varsa duzeltin, petlastan fiyatını Ankara şasmazda aldim. Ayrıca lastik tavsiyelerine de açığım

Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz

RFT Kış lastiği bakıyorum ben de.

205 55 16

Ama pek seçenek yok gördüğüm kadarı ile. En uygun  bridgestone var lm 32. Pirelli var 3.seri sittiritti li bir ismi vardi :D

Conti Dunlop Biraz daha pahali ve en pahalisi michelin. 

Var mı tavsiyeniz? 

Kafam karışık, gerçi daha bir iki hafta vaktim var, araştıracağım :)

Bu test sonuçları da bir ışık oldu.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

Merhaba herkese iyi akşamlar,

Bazı abilerim petlas al paran cebinde kalsın demiş ama bende suan kişlik lastik arayisindayim petlastan kişlik lastik için fiyat aldım en ucuz kişlik lastiği için 210 TL fiyat verdiler, continental kişlik lastik için 200 TL fiyat aldım, benim aklım ermedi bu ise. Petlas da ucuz Bi lastik degil, yanlışım varsa duzeltin, petlastan fiyatını Ankara şasmazda aldim. Ayrıca lastik tavsiyelerine de açığım

oo baya zamlanmış, iki ay olmadı alalı, tanesini 165'den aldım, üstelik iki haftalık üretimdi .

Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu

Yazlık ve kışlık lastikleri Michelin olan biri olarak, Continental ve Dunlop'un testlerde şov yapmasına şaşırmadım. Özellikle supersport motorsiklet kullanıcıları için Dunlop'un yeri ayrı. 

Michelin'in marka imajı iyi ama, konu işe gelince aynı sonucu alamıyoruz.

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş
(düzenlendi)

RFT Kış lastiği bakıyorum ben de.

205 55 16

Ama pek seçenek yok gördüğüm kadarı ile. En uygun  bridgestone var lm 32. Pirelli var 3.seri sittiritti li bir ismi vardi :D

Conti Dunlop Biraz daha pahali ve en pahalisi michelin. 

Var mı tavsiyeniz? 

Kafam karışık, gerçi daha bir iki hafta vaktim var, araştıracağım :)

Bu test sonuçları da bir ışık oldu.

Ben 205/60/16 goodyear UG8 RFT aldım sokme takma balans dahil 300TL/adet olarak. Daha deniyecek hava olmadı ama iyi lastik olduğunu biliyorum.

Nette nokian WR d3-D4 olarakda var. Onlarında fiyatları 280 tl civarı geziyor. Kışlık için iyi seçim.

tarihinde Hakan Yavaş tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...