İçeriğe Yönlendir

2015 Autobild Kış Lastiği Testleri

Evren Erakçora

Recommended Posts

Alptuğ Özcan

oo baya zamlanmış, iki ay olmadı alalı, tanesini 165'den aldım, üstelik iki haftalık üretimdi .

Aynen öyle vallahi tanesini 110 TL ye alan tanıdıklarım var ama tabi lastik ölçüsü daha küçüktü, 200 TL ye continental almak varken petlas akıl karı değil herhalde,

Bu soruyu herkese soruyorum Continentalin Kis lastik performansı nasıldır gerçi hangi modeli olduğunu bilmiyorum ama genel olarak kullananlardan fikir almak isterim. Ankara eryamanda oturuyorum buralarda kısın pek tekin geçecek gibi durmuyo

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Aynen öyle vallahi tanesini 110 TL ye alan tanıdıklarım var ama tabi lastik ölçüsü daha küçüktü, 200 TL ye continental almak varken petlas akıl karı değil herhalde,

Bu soruyu herkese soruyorum Continentalin Kis lastik performansı nasıldır gerçi hangi modeli olduğunu bilmiyorum ama genel olarak kullananlardan fikir almak isterim. Ankara eryamanda oturuyorum buralarda kısın pek tekin geçecek gibi durmuyo

Benim ebatta petlas 125, conti 175 idi. Aynı fiyat olamaz, lastikçinin üç kağıdı bence. Ben 145TL ye lassa aldım. Michelin 200TL. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Köker

Ben 205/60/16 goodyear UG8 RFT aldım sokme takma balans dahil 300TL/adet olarak. Daha deniyecek hava olmadı ama iyi lastik olduğunu biliyorum.

Nette nokian WR d3-D4 olarakda var. Onlarında fiyatları 280 tl civarı geziyor. Kışlık için iyi seçim.

RFT Kış lastiği bakıyorum ben de.

205 55 16

Ama pek seçenek yok gördüğüm kadarı ile. En uygun  bridgestone var lm 32. Pirelli var 3.seri sittiritti li bir ismi vardi :D

Conti Dunlop Biraz daha pahali ve en pahalisi michelin. 

Var mı tavsiyeniz? 

Kafam karışık, gerçi daha bir iki hafta vaktim var, araştıracağım :)

Bu test sonuçları da bir ışık oldu.

bende sizin ebatta lastik alacam,nokian için sökme takma dahil lastik başı 235 ve 220 tl fiyat aldım(nokian wrd4)geçen kış wrd3 modelini kullanmıştım mükemmel yol tutuşu ve sessizliği var,ben tavsiye ederim,hatta videoya çektim sizlede paylaşayım yol gösterici olur :good1:

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Benim ebatta petlas 125, conti 175 idi. Aynı fiyat olamaz, lastikçinin üç kağıdı bence. Ben 145TL ye lassa aldım. Michelin 200TL.

Sizin ebadınız ne acaba benim 195-50-R16

Bu ebat için petlasin en düşük kişlik lastik fiyatı 210 dedi hatta ilk basta 250 civarı bişey söyledi yanlış hatırlamıyorsam 210a düştü

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Sizin ebadınız ne acaba benim 195-50-R16

Bu ebat için petlasin en düşük kişlik lastik fiyatı 210 dedi hatta ilk basta 250 civarı bişey söyledi yanlış hatırlamıyorsam 210a düştü

Evet, petlas için doğru fiyat vermiş çok ara ebat olduğu için pahalı bir lastik ebatıdır..

Lastikçinizin bir yanlışı var continental fiyatı ile alakalı!!

Continental 420₺

Petlas 220₺

http://www.lastikcim.com.tr/195-50-r16-kis-lastigi,TA-578.html

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

Petlas rakamda uçtu gitti. Artık ekonomi sınıfında değil

Çinli lastiklere göre mi abi ?

Örneğin en çok kullanılan ebat olan 205 55 16r yi inceleyecek olursak durum ortada..

2 yıl önce 150₺ ye aldığım petlas snowmaster w651'i bu sene 170₺ ye aldım.

Aynı sene, michelin alpin 200₺ idi. Şimdi 260₺

En az zammı yapan gene Petlas Abicim

http://www.lastikcim.com.tr/205-55-r16-lastik-fiyatlari,TA-257.html?tp=3

tarihinde İ.Göksel Yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Evet, petlas için doğru fiyat vermiş çok ara ebat olduğu için pahalı bir lastik ebatıdır..

Lastikçinizin bir yanlışı var continental fiyatı ile alakalı!!

Continental 420₺

Petlas 220₺http://www.lastikcim.com.tr/195-50-r16-kis-lastigi,TA-578.html

Valla gecen hafta gittiğimde Bosch Servisi'nde verdiler bu rakamı bana 200 lira, yarın tekrar gidecem tekrar soracam
Yorum bağlantısı
Bekir  Bilge
(düzenlendi)

Paylaşmıştım galiba üç hafta olmuştur 165₺ den almıştım 205/55/16 34 hafta üretimli lastikleri

tarihinde Bekir Bilge tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...