İçeriğe Yönlendir

Şarjda Bile Olmayan Iphone 6 Cayır Cayır Yandı!

Çağatay Özsoy

Recommended Posts

Çağatay Özsoy

Erzurum'da yaşayan Murat adlı takipçimizin sahip olduğu iPhone 6, şarjda bile değilken cayır cayır yandı. Konuyla alakalı Apple yetkilileri ise yardımcı olmadı.

Bir süredir bu tarz bir haber yapmamıştık, ancak bu sefer olan durum ve cihaz oldukça ilginç. Erzurum'da ikamet eden Murat Işık isimli takipçimizin yaşadığı bu yanma sorunu hepinizin dikkatini çekecekken Apple'ın pek ilgisini çekmemesi ise şaşırtıcı.

19 Aralık 2015 tarihinde gerçekleşen olayda Işık'ın sahibi olduğu iPhone 6'nın 16GB modeli gece saat 23:30 civarlarında şarjda dahi değilken yandığını görmüş. Görsellerden de görebileceğiniz gibi telefonun sol tarafından çıkmış olan alevler Işık'ın deyimine göre "maytap gibi" bir görüntüye sahipmış ve büyük ihtimalle bataryasından sızan zehirli gaz da odaya dolmuş.

devamı için

http://www.webtekno.com/mobil/sarjda-bile-olmayan-iphone-6-cayir-cayir-yandi-h13428.html

kaynak

www.webtekno.com

(bence iphone sahipleri ya telefonu cebine koymasınlar yada kemer takmasınlar, ne olur ne olmaz :D )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel
(düzenlendi)

Olabilir milyonlarca üretilen telefonda münferit olaylar..fazla takılmamak lazım yada iphone kullanmayın olsun bitsin :)

Ben androidciyim.:D

tarihinde Volkan Dinçel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Aaaa [emoji15][emoji15] Vallahi sok oldum, yillardir Apple kullanicisiyim, ve korktum. Aciklama yaparlar herhalde.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Aaaa [emoji15][emoji15] Vallahi sok oldum, yillardir Apple kullanicisiyim, ve korktum. Aciklama yaparlar herhalde.

Apple ye özgü bir olay değildir. Her elektronik cihaz şasi yapabilir. Bu risk her daim var.

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Olabilir milyonlarca üretilen telefonda münferit olaylar..fazla takılmamak lazım yada iphone kullanmayın olsun bitsin :)

Haklısınız, zaaten mizah açısından paylaştım, ama tabi aklımızda da bulunsun benim windowsda yapabilir hiç belli olmaz..

Yorum bağlantısı

Biraz sallama gibi geldi bu olay , adamın telefonu yanmış, yanan telefonu eliyle bile tutmaya çalışmış, eğer ortada bir hata varsa hayati bir hata bile olabilir, Farklı şekilde tazminat davası açacağına üst model cihaz talep ediyor :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bu işte apple hatası olsaydı kişi üst model talep etmez direk mahkemeye verirsin.

Herşeyi geçtim batarya orjinal mi?

Bence bu işte başka bir durum var gibi geliyor.

Telefonun yandığı yerler çok ilginç.

iPhone 5 belli ısıya ulaştığında uyarı verip direk telefonu kapatıyor. Isı düşene kadar açmıyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Daha sıfır Cihaz niye bataryası değişsin? Birde değişebiliyor mu? Sanki soba türevi yerde yanmış gibi

Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Apple ye özgü bir olay değildir. Her elektronik cihaz şasi yapabilir. Bu risk her daim var.

Tesekkurler, aciklamalar icin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Daha sıfır Cihaz niye bataryası değişsin? Birde değişebiliyor mu? Sanki soba türevi yerde yanmış gibi

Batarya değişiyor. Ben iPhone 5 bataryasını burda telefoncuda 35 TL değiştirdim. Abartıldığı gibi değil yani.

Çakma şarj aleti bataryayı 1 yılda hiç ediyor.

Ha bu telefonda farklı bir durum var gibi.

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

Bu İPone'nun ilk icraatı değil daha evvelde bir kaç kere benzer habere şahit oldum.

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

forumlardan sitenize bu şekilde kelime bazlı linkler vermeye  devam etmeniz sitenizi bir müddet yukarıya taşır. Ancak filtrelere girince siteniz hızla düşer ve bir hiç olur. Yanlış bir seo taktiğidir. uzun vadeli düşünüyorsanız. Bu gibi linklemelerden kaçının.

Yorum bağlantısı

Milyonda 1 de olsa olabileceğini düşünenlerdenim. Adama ne talep ediyorsun diye sormuşlar direk ben üst modelini istiyorum dememiş anladığım kadarıyla.

Servis böyle hatalara alışkın olmadığı icin direk sıvı teması demiş. Yalnız garip bir şey aklıma takılıyor, sıvı temasi ettiğinde bu telefonun içinde birşey var ve o renk değiştiriyor. Herşey yanmış o mu yanmamış ?

İnş. Değiştirirler ve inş. Böyle bir durum bizim basımıza gelmez :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Telefon içerisinde kağıda benzer parçalar var, herhangi sıvı temasında sıvı cinsine göre renk değiştiriyor

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Yağmurdan korkan su içmez.

Yok len başkaydı o deyim. :crazy:

Trenli demirli bir şeydi o.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Bence yanlı bir haber , telefon yanabilir sonuçta insan yapısı elektronik eşya , iphone olmazsa ne olursa olsun. (Apple yetkilileri ise yardımcı olmadı.) Niye yardımcı olmasınlar , ben iphone kullanmıyorum ama bir arkadaşımın ekranında küçücük bir piksel hatası yüzünden yeni telefon göndermişler.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Bence yanlı bir haber , telefon yanabilir sonuçta insan yapısı elektronik eşya , iphone olmazsa ne olursa olsun. (Apple yetkilileri ise yardımcı olmadı.) Niye yardımcı olmasınlar , ben iphone kullanmıyorum ama bir arkadaşımın ekranında küçücük bir piksel hatası yüzünden yeni telefon göndermişler.

Pixel hataları kusurlu mal kabul ediliyor, ürün değişim talebi tüketicinin yasal hakkı. İyi niyetten değişim yapmıyorlar.

Esnaf uğraşmamak için de başından savabiliyor. Madem ciddi bir konu mahkemeye ver. Madem yandı, neden üst modelini istiyorsun, tazminat iste. Yav işte ... Neyse bişe demek istemiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Neden üst model istemiş, yanına başka bir şey de istemiş mi?

Arka cebinde yansaydı, toto zarar görseydi cenifır lopez model mi isteyecekti?

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Türk insanının uyanık olduğu bir gerçek. Üst model istemenin anlamı ne?
Ama markaların da Türkiye'ye verdiği değer ortada. USA'de olsaydı ne olurdu acaba? :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Türk insanının uyanık olduğu bir gerçek. Üst model istemenin anlamı ne?

Ama markaların da Türkiye'ye verdiği değer ortada. USA'de olsaydı ne olurdu acaba? :D

ben garantisi seneler önce biten darçelik ürünümü sadece mail atarak yenilemiştim, üstelik üretimden kalktı bir üst model isterimde demiştim, müşteri memnuniyeti ile ilgili güzelde bir yazı yazmıştım, adamlar stokta kalan var yoksa üst model verelim demişlerdi, kısaca hep kötüde değil kardeş, ponpona gelince, ne diyim artık  :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...