İçeriğe Yönlendir

Alfa Romeo 147 Ile Ford Fiesta Takası?

Ömer Taşkıran
Çözüme git Mahmut Yurt tarafından,

Recommended Posts

Hakan Gürsu

Aslına bakarsan bu marka ile alakalı bir durum değil abi.. Araç markası ne olursa olsun, aracını seven, ona itina ile nbakan, koruyan, kollayan, bakımlarını eksik etmeyen, en iyi yedek parçalar ile değişim yapan vs herkes aslında bir ...çu yada ....sti dir bence..

Alfa, Alfisti den, Ford, Fordçu dan, Reno, Nayloncu dan alınır.  ;)  :D

Reno Nayloncudan, iyi güldürdün beni. :D :D :D

Yorum bağlantısı
Ömer Taşkıran

Bugün öğleden sonra araç geldi ve bi kaç saat vakit geçirdim. Takasi gerçekleştirecektik ki evrak eksik olduğu için bi kaç gun sonraya kaldi.

Yorumlarimi aktarayım;

Bir kere arabanin her anlamda -gerçekten her anlamda kalitesi- fiesta ile kıyaslanabilecek cinsten değil. Ciddi anlamda üstün.

Abartı egzozluymus bu hoşuma gitmedi onu düzeltmek zor bir iş midir bilen varsa bilgilendirirse sevinirim.

Performans hava filtresi takılmış o da fazla ses yaparmış onu da değiştirmek istiyorum.

Cam açma tuşları epey eskimiş çok uğraştırıyor değiştirmek şart.

Varyatör sanırım sağlıklı çünkü dizel gibi ses çıkarmadı çalışırken.

Araba yere çok yakın belli ki yayları kisaltmislar bunu nasil yükseltirim birazcik bilgisi olan var mi?

Bir de şu var marşa 3 saniye kadar basmak gerekiyor neden böyle olur?

Yorum bağlantısı
Ömer Taşkıran

Rica ederim. Ama götüreceğiniz ustalara çok güvenmeyin, ustası olmayan bu araçlardan hiç anlamıyor iyi bir araca çok kötü alma da diyebilir yada kötü bir araca al bunu çok iyide diyebiliri kendinizde aracı iyice kontrol edin, sürün aracı zorlayın biraz zaten aksi bir durumu varsa az çok sizde tespit edebilirsiniz. Bu arada bu aracı alırsanız unutmayın sadece bir araba almıyorsunuz, kendinize güzel bir kız arkadaş ediniyorsunuz, onu üzmez kırmazsanız oda sizi üzmez Alfa ruhu olan bir araçtır.

Mahmut bey sunrof gayet güzel çalışıyor zaten yağışlı bi havada dolaştık hiç sızıntı yok.

Rolantide dalgalanma yok

Bujileri değiştirmemiş aldığı gibi duruyor yani ne zaman değiştirildiği belli değil.

Triger setini yeni değiştirmiş.

Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat
(düzenlendi)

Bugün öğleden sonra araç geldi ve bi kaç saat vakit geçirdim. Takasi gerçekleştirecektik ki evrak eksik olduğu için bi kaç gun sonraya kaldi.

Yorumlarimi aktarayım;

Bir kere arabanin her anlamda -gerçekten her anlamda kalitesi- fiesta ile kıyaslanabilecek cinsten değil. Ciddi anlamda üstün.

Abartı egzozluymus bu hoşuma gitmedi onu düzeltmek zor bir iş midir bilen varsa bilgilendirirse sevinirim.

Performans hava filtresi takılmış o da fazla ses yaparmış onu da değiştirmek istiyorum.

Cam açma tuşları epey eskimiş çok uğraştırıyor değiştirmek şart.

Varyatör sanırım sağlıklı çünkü dizel gibi ses çıkarmadı çalışırken.

Araba yere çok yakın belli ki yayları kisaltmislar bunu nasil yükseltirim birazcik bilgisi olan var mi?

Bir de şu var marşa 3 saniye kadar basmak gerekiyor neden böyle olur?

Hocam ben olsam o aracı almazdim.

Çok ellenmis gibi duruyor. Egsozu değişmiş orjinali nekadardır kim bilir. Spor hava filtresi bu tip araçlarda debimetre düşmanı. Orjinal hava filtre kabini duruyormu mutlaka sorun. Yaylarda ısıtılmış yada kesilmiş ise tüm sürüş zevkini bozar. Ayrıca trigeri van da değişmiş ise sentesinin bozuk olma ihtimali var hatta geç marş alması bundan dolayı bile olabilir. 7 yıl Fiat Coupe kullandım çok benzerlik taşıyor arıza ve yedek parça konusunda. O sunroof tan neler çektim, bidaha tövbe sunrooflu araba :)

Ozetle çok dikkat edin derim.

tarihinde Mustafa Serhat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ömer Taşkıran

Hocam ben olsam o aracı almazdim.

Çok ellenmis gibi duruyor. Egsozu değişmiş orjinali nekadardır kim bilir. Spor hava filtresi bu tip araçlarda debimetre düşmanı. Orjinal hava filtre kabini duruyormu mutlaka sorun. Yaylarda ısıtılmış yada kesilmiş ise tüm sürüş zevkini bozar. Ayrıca trigeri van da değişmiş ise sentesinin bozuk olma ihtimali var hatta geç marş alması bundan dolayı bile olabilir. 7 yıl Fiat Coupe kullandım çok benzerlik taşıyor arıza ve yedek parça konusunda. O sunroof tan neler çektim, bidaha tövbe sunrooflu araba :)

Ozetle çok dikkat edin derim.

Hocam evet bu modifikasyonlari hiç sevmedim ben sadelikten yanayim egzoz sesi ve yere yakınlığı hosuma gitmedi ama araca binip biraz sürdükten sonra inanin ford fiesta kartondan bir araba gibi geldi bana. Ciddi bir fark var aralarında

Yorum bağlantısı
Misafir

Bulunduğunuz konum itibari ile riskli bir takas hocam ve anlattıklarınza göre de araç temiz gözükmüyor. Ben olsam değiştirmezdim takdir sizin.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Tasarımı çok güzel, motor harika, motor sesi nefis ancak fiesta daha güvenilir, kasa daha sağlam, direksiyon daha hassas ve keyifli, vitesler laçka değil.  Ayrıca dizel. 

Yorum bağlantısı
Ömer Taşkıran

Evren bey 147 inanin bana fiestadan her anlamda daha güvenilir. Fiestanin motor kaputunu elinizle tutup saga sola çevirin adeta dans ediyor ama bu arabanın her şeyi kaya gibi. Ic trim parcalari olsun dış kaporta olsun fiesta ile kiyaslanir gibi değil ben cok etkilendim.

Bu arada fiestam 216 bin dizel, alfa 190 bin benzin&lpg..

Ama evet sonuç olarak takas etmiyorum sanırım çünkü araç dümdüz asfalt aracı. Yere çok yakın ve egzoz bir yarış arabasını andırıyor sürerken pistte hissediyorsunuz kendinizi. Yanlış mı doğru mu yapıyorum bilmiyorum ama alfa gercekten iyi arabaymış en azından tanidigim kadariyla. Takas etmeyi de cok istedim ama olmadi içime sindiremedim. Fikirleriniz için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

En hayırlısı olmuş sizin için. Arkadaşımda 146 var. Yağmurlu havalarda araç elektronik olarak sürekli sorun çıkarıyor.(Abs,motor ariza lambasi,anlamsiz uyarilar vs. ) Sorunun ne olduğunu bulamadır. Servis surekli parca değıştirmek istiyor. Arkadaş servet harcadı, artık ıslak günlerde kullanmıyor.

Yorum bağlantısı
Ömer Taşkıran
(düzenlendi)

Video açıklayıcı olmuş ama bizim fi estanın da pek farkli değil gibi onda 8 airbag fiesta da 2 airbag var. Neyse çok tecrübeli değilim o yüzden tavsiyeleriniz benim için önemli. Ben en iyisi gidip kendime clio kapı fitili alayım :)

En hayırlısı olmuş sizin için. Arkadaşımda 146 var. Yağmurlu havalarda araç elektronik olarak sürekli sorun çıkarıyor.(Abs,motor ariza lambasi,anlamsiz uyarilar vs. ) Sorunun ne olduğunu bulamadır. Servis surekli parca değıştirmek istiyor. Arkadaş servet harcadı, artık ıslak günlerde kullanmıyor.

Evet hocam yağmurlu havada uyarı veriyor buzlu yolda uyarı varıyor. Patinaj durumunda vs uyarı veriyor sık sık uyarılar var anlamsız uyarıya denk gelmedim far ampulu patlamıştı onun da uyarısını veriyordu. Biraz da şans işi araba işi bilirsiniz. Umarım hayırlısı olmuştur sağolun

tarihinde Ömer Taşkıran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Video açıklayıcı olmuş ama bizim fi estanın da pek farkli değil gibi onda 8 airbag fiesta da 2 airbag var. Neyse çok tecrübeli değilim o yüzden tavsiyeleriniz benim için önemli. Ben en iyisi gidip kendime clio kapı fitili alayım :)

Evet hocam yağmurlu havada uyarı veriyor buzlu yolda uyarı varıyor. Patinaj durumunda vs uyarı veriyor sık sık uyarılar var anlamsız uyarıya denk gelmedim far ampulu patlamıştı onun da uyarısını veriyordu. Biraz da şans işi araba işi bilirsiniz. Umarım hayırlısı olmuştur sağolun

Ömer Bey

Alfa oynanmaya pek gelen bir araç değildir. daha önce bahsettiğim gibi orjinal parça haricinde takılan parçlardan performans ve çözüm alınamaz. Eksoz manifoltu zaten Headers manifold olup performans amaçlıdır. son susturucuyu değiştirerek görsellik ve fazla yakıt tüketiminden birde grürltüden başka birşey alınamaz. Alfa eksoz sesi ile değil motor sesi ile kükrer.Ayrıca Twin Spark motor 8 bujili olup yakıtın en verimli şekilde yakılması ve tekere iletilmei esasına göre çalışmaktadır. Halk arasında kulaktan dolma bilgilere göre aracın trim seslerinin çok olduğunu söylerler ancak trim sesi çok azdır. İç Malzeme kalitesi Ford markasında iyidir. Ancak aracı almaman isabetli karar olmuş, bulunduğun yerde bu aracın ustası ve anlayanı gerçekten yok, bilmeyen kişinin kurcalyıp çözeceği bir araçta değil. Bana inan düzgün bir 147 ile bu araç arasında da dağlar kadar fark var. Alfa herkesin sevdası olup, az kişinin sevgilisi olur.

Yorum bağlantısı
Misafir

Alfa aşığıyım fakat 156 ve 147 modeli sağlamlık konusunda 2004 fiestadan 1 tık geride modeller malesef. Çünkü ikiside 90 lı yılların tasarımı (156-147). Ağlayan yüz fiesta ve fiesta fun kasa deseniz pek artı eksileri olmazdı birbirlerine.

Alfada sağlamlık 159 ve mito ile başladı.

Yani her markada olduğu gibi 2000 sonrası tasarım ve üretimler....

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Alfa romeo 147 2001 yılından itibaren üretilmeye başlandı. 156 ise 2006 yılında üretimden kalktı her iki modelinde 2000 sonrasında yeni modeli mevcuttu. 156 2001 yılında hem iç hemde dış olarak ciddi bir makyaj, güvenlik ve  teknolojik destek eklentisi gördü. sadece var olan şasi üzerine geliştirilme yapılmıştır. ayrıca Fiesta ABC segment içerisinde bulunmaktadır. Alfa romeo 156 ise D segment araçtır.

Yorum bağlantısı
Misafir

156 ve 147 1997 de başlayan 156 platformunu kullanıyorlar. 1997 de üretilen de 2007 da üretilen de. 

Yorum bağlantısı
Ömer Taşkıran

Ömer Bey

Alfa oynanmaya pek gelen bir araç değildir. daha önce bahsettiğim gibi orjinal parça haricinde takılan parçlardan performans ve çözüm alınamaz. Eksoz manifoltu zaten Headers manifold olup performans amaçlıdır. son susturucuyu değiştirerek görsellik ve fazla yakıt tüketiminden birde grürltüden başka birşey alınamaz. Alfa eksoz sesi ile değil motor sesi ile kükrer.Ayrıca Twin Spark motor 8 bujili olup yakıtın en verimli şekilde yakılması ve tekere iletilmei esasına göre çalışmaktadır. Halk arasında kulaktan dolma bilgilere göre aracın trim seslerinin çok olduğunu söylerler ancak trim sesi çok azdır. İç Malzeme kalitesi Ford markasında iyidir. Ancak aracı almaman isabetli karar olmuş, bulunduğun yerde bu aracın ustası ve anlayanı gerçekten yok, bilmeyen kişinin kurcalyıp çözeceği bir araçta değil. Bana inan düzgün bir 147 ile bu araç arasında da dağlar kadar fark var. Alfa herkesin sevdası olup, az kişinin sevgilisi olur.

Evet mahmut bey aracın trim sesleri çok azdı iç kalitesi çok iyiydi fiestanin trim seslerine kıyasla çok sessizdi diyebilirim. Yalnız diğer etkenler gözümü korkuttu egzoz aşırı sesli, araba yere yaklaştırılmış, bunlardan dolayı gözüm biraz korktu cam açma düğmeleri de bozuktu onlar da bana epey masraf çıkaracaktı çünkü sol öndeki düğme sadece 700 lira.

Ama muhtemelen bi sonraki aracım alfa olucak:) beni çok etkiledi sıradanın dışında bir otomobil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Avcı

Arkadaslar merhaba 1 adet alfa 159 2 adet de alfa 156 slespeed eskittim ve hala bir tanesi babamda ve taş gibi.. alfa motorları inanılmaz hassas ve asla lpgye uyumlu bir arac degildir. Hatta ve hatta gercek alfisti asla aracına lpg takmaz motorlarına inanılmaz zararli direk debimetre ve bircok parçaya zararı mevcut yan sanayisi oldukca fazla ama arac yan sanayiyi asla kabul etmiyor. Cok narin tam asfalt arabası bozuk yollara asla gelmez kullanıcısının inanılmaz dikkat etmesi lazım motoru muhtesem o ses insanı çıldırtır bastıkça basarsınız hatta bir kere arabayla 238 kmhızla radara girdik o anda atv kamerası da trafikcilerin yanındaydı haberlere bile konu olmuştuk alfaya bakarsanız 146bın km daha orjinal baskı balatasını ve 100 km gider dedikleri bujilerini 146 bin km değiştirirsiniz illa alfa alma niyetindeyseniz alfisti sayfasına uye olup arkadaslardan destek alarak tertemiz bir alfa sahibi olabilirsiniz sizin bulduğunuz arabaya gelirsek aman uzak durun heleki apaci arabası gibi yaptıysa sakın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Arkadaslar merhaba 1 adet alfa 159 2 adet de alfa 156 slespeed eskittim ve hala bir tanesi babamda ve taş gibi.. alfa motorları inanılmaz hassas ve asla lpgye uyumlu bir arac degildir. Hatta ve hatta gercek alfisti asla aracına lpg takmaz motorlarına inanılmaz zararli direk debimetre ve bircok parçaya zararı mevcut yan sanayisi oldukca fazla ama arac yan sanayiyi asla kabul etmiyor. Cok narin tam asfalt arabası bozuk yollara asla gelmez kullanıcısının inanılmaz dikkat etmesi lazım motoru muhtesem o ses insanı çıldırtır bastıkça basarsınız hatta bir kere arabayla 238 kmhızla radara girdik o anda atv kamerası da trafikcilerin yanındaydı haberlere bile konu olmuştuk alfaya bakarsanız 146bın km daha orjinal baskı balatasını ve 100 km gider dedikleri bujilerini 146 bin km değiştirirsiniz illa alfa alma niyetindeyseniz alfisti sayfasına uye olup arkadaslardan destek alarak tertemiz bir alfa sahibi olabilirsiniz sizin bulduğunuz arabaya gelirsek aman uzak durun heleki apaci arabası gibi yaptıysa sakın.

Bilenin verdigi bilgi en degerlisi oluyor. Elinize saglik.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Fatih Avcı

Evet mahmut bey aracın trim sesleri çok azdı iç kalitesi çok iyiydi fiestanin trim seslerine kıyasla çok sessizdi diyebilirim. Yalnız diğer etkenler gözümü korkuttu egzoz aşırı sesli, araba yere yaklaştırılmış, bunlardan dolayı gözüm biraz korktu cam açma düğmeleri de bozuktu onlar da bana epey masraf çıkaracaktı çünkü sol öndeki düğme sadece 700 lira.

Ama muhtemelen bi sonraki aracım alfa olucak:) beni çok etkiledi sıradanın dışında bir otomobil.

Pardon ama kim dedi 700tl diye bir cam acma düğmesine ? Siz alın bir alfa ben size her konuda destek olacagım 700 lira denilen parca bostancı sanayide alfa cıkmacı ahmet beyde en baba 50 100 lira :)

Ben ne 156 ya hatta nede 159 a bir kez bile 700 liralik bir parca almadım.

Yorum bağlantısı
Ömer Taşkıran

Pardon ama kim dedi 700tl diye bir cam acma düğmesine ? Siz alın bir alfa ben size her konuda destek olacagım 700 lira denilen parca bostancı sanayide alfa cıkmacı ahmet beyde en baba 50 100 lira :)

Ben ne 156 ya hatta nede 159 a bir kez bile 700 liralik bir parca almadım.

Araştırmam sadece internette oldu bulunduğum yerde değil alfa romeo yedek parçasının, bu markayı bilmeyen parçacılar bile olabileceğini düşünüyorum:) sol ön cam düğmesi bi kaç yerde 700 900 civarı gördüm. Istanbul izmir ankara gibi yerlerde olsam belki takas ederdim ama burda arızasını çözecek usta bile bulmak zor.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...