İçeriğe Yönlendir

Günlük Çalışma Süresindeki Kesintiler

Çağdaş Başlılar

Recommended Posts

Ali Gök

patronlara göre yasalar işçileri koruyor, işçilere göre yasalar patronları koruyor. Yani burdada bir piyasa oluşmuş vaziyette. her iki tarafta birbirinin hakkını verirse sıkıntı çıkmayacak ama ülkemizde çalışanın hakkı yeniyor nasıl yeniyor sigorta düşük gösterilip elden maaş veriliyor. Nasıl yeniliyor agi ödemeleri yapılmıyor , mesaileri ödenmiyor vs.vs . Bu ülkede işvereninde hakkı yeniyor . Nasıl yeniyor çalışan işi sahiplenmiyor, bilerek yada bilmeyerek şirketi zarara uğratıyor, verimli çalışmıyor yatıyor vs.vs. Devletin her ki tarafada daha sert yaptırımları uygulaması lazım kesin sonuçlar ile. (1300 asgari ücret dahi düşük. 1300 lira maaş ile anadoluda da istanbuldada geçinmek çok zor ..)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

İşte bu tarz olaylardan dolayı hep az çalışanı (şu anki iş yerim patron dahil 6 kişi) olan yerlerde çalıştım. Mesela bende 9-6 arası çalışıyorum. Sabah yarım saat geç kalsam kimse hesap sormaz, çünkü onlarda biliyorlar akşam işim bitmeden çıkmayacağımı. Kendimi şanslı görüyorum, sigortam maaşım üzerinden yatıyor, resmi tatillerde çalışmıyoruz, ctesi ve pazar tatil, şirket aracı olmasına rağmen yol ücreti alıyorum vs.vs. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...