İçeriğe Yönlendir

2015 Bmw 116D Otm. (F20 Lci)

Oğuz Yılmaz

Recommended Posts

Oğuz Yılmaz

Güzeelll en çok yakıtı merak ediyordum :)

Nuri Bey sizin kırmızı ne oldu :)

Yakıt olayından memnunum açıkçası. Bugün işe gelirken mesela, yoğun akıcı bir trafik vardı, 70 km/s hızla hiç durmadan 10 dk felan seyahat ettim. dakikalık tüketüm çubuğu 3 -3,5 gibi değerlerdeydi 10 dk boyunca. 

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Nuri Bey sizin kırmızı ne oldu :)

Yakıt olayından memnunum açıkçası. Bugün işe gelirken mesela, yoğun akıcı bir trafik vardı, 70 km/s hızla hiç durmadan 10 dk felan seyahat ettim. dakikalık tüketüm çubuğu 3 -3,5 gibi değerlerdeydi 10 dk boyunca.

Kırmızıyı kaçırdım kismetse bende bugün beyaz bi joy için borusanla pazarlığı bitirdim önümüzdeki hafta çarşamba gibi aracı teslim alacağım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ertuğrul Büber

Kırmızıyı kaçırdım kismetse bende bugün beyaz bi joy için borusanla pazarlığı bitirdim önümüzdeki hafta çarşamba gibi aracı teslim alacağım

Hayırlı olsun

Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz

Hayırlı olsun, sevindim.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Hayırlı olsun

Hayırlı olsun, sevindim.

Çok teşekkürler

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Adaşım selamlar, hayırlı uğurlu olsun, ağız tadı ile binmek nasip olur inşallah.  :nazar: :nazar: :nazar:

Maşallah çok güzel, diyemiyorum, neden? çünkü göremedim :D

Konuyu daha yeni fark ettim kusura bakma.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz

Adaşım selamlar, hayırlı uğurlu olsun, ağız tadı ile binmek nasip olur inşallah.   :nazar: :nazar: :nazar:

Maşallah çok güzel, diyemiyorum, neden? çünkü göremedim :D

Konuyu daha yeni fark ettim kusura bakma.

Adaş çok teşekkür ederim. Daha iyisi sizlerin olsun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Oğuz Yılmaz
Merhaba,

İlk mesajıma eklediğim örnek araç linki uçtuğuna göre aracın fotoğraflarını yükleme vakti gelmiştir :)

Plakayı resimleri resim host eden siteye herkese açık paylaştığım için gizledim. 

Umarım çok sıkıcı ve uzun bir post olmaz. Zira fotoğrafı biraz fazla kaçırmış olabilirim.

Keyifli okumalar, yollarda toplantılarda görüşmek üzere!!

Araç önden böyle gözüküyor. F20 LCI kasa ile F20 arasında makyajdan daha fazlasının kanıtı bu fotoğraf. Daha şekilli bir far, büyüyen böbrek ve gereksiz boşluklardan arındırılmış ve BMW'ye benzeyen bir ön yüz.

Sırası ile gündüz farlarımız ve led kısa farlarımız açık iken. Fotoğraflar iPhone4 ile karanlık ve puslu havada bu kadar olmuş :)

E8OoX8.jpg

VaQdkr.jpg

nMbnXl.jpg

Yan görünüşte ön tekerlek ile kapı arasındaki boşluğu diğer araçlar ile karşılaştırmanızı öneririm. Burada tekerlekleri öne konumlandırıp araç yük dengesini en uygun yere getiren 

mühendis arkadaşlarımızın ve tasarımcı kardeşlerimizin imzası var :) Bu görüntü makyajsız ile bire bir aynı.

j3qZ9n.jpg

21OADj.jpg

Arkadan bakanlar için de birşeyler düşünmüşler, tamponu ve arka farları değiştirmişler. Subjektif ne kadar olabilirim bilmiyorum ama F20 polo farından daha iyi gözüktüğünü düşünüyorum ben.

Ledler yanmaz iken tamamı, yanar iken yarısı.

Zk548Z.jpg

LAvrBG.jpg

Aracın ön yaşam alanından birkaç fotoğraf ile devam edelim. İki koltuk arasındaki joystick ve duvar, hem kullanışlı, hem de şık. Mondeo'da burası çizik içindeydi. Bence önemli bir detay, bu araçtaki gri kaplamalar

çizilme eğiliminde değil. Teyp tuşlarına menu kısayollarını kaydedebiliyorsunuz. Klima göstergeleri gündüz beyaz, sensör gece olduğunu anladığındaturuncuya dönüyor, 

gelişmiş gösterge paneli de aynı şekilde kadran ile beraber turuncu oluyor. Vites joystick şeklinde ve ışıklı ışıklı :)

ljQlMb.jpg

bDvzYG.jpg

d3Ly07.jpg

57N52D.jpg

A7ORgz.jpg

4rpB8p.jpg

Sunroof, işte sunroof. Perdeye dikkat. Baya kalın kendisi. Diğeri de kumandası ve SOS. Hiç kullanmam gerekmez inşallah.

JAVo6W.jpg

OAr1Bz.jpg

Gelelim arka yaşam alanına. Burada yeterli bir diz mesafesi ve yetersiz bir 3 kişi oturma kapasitesi var. Arka koltukların yan kısımlarına dikkat. Tekerleği uygun yere koyabilmek için konfordan feragat etmiş burada arkadaşlar.

o3dvbk.jpg

z5GPYO.jpg

GRZ85N.jpg

Bagajımız. C sınıfı HB Standardında, belki bir tık daha geniş. Yıkamadan sonra çift paspastan teke düştüm, kauçuklarla devam. Bonus: Akü

y5G7R9.jpg

9oYJd9.jpg

qMAoW3.jpg

1Nomero cam filmimiz. Kararında mı yoksa açık mı sizce??

v5a9O6.jpg

Burası da 1.5 116 Beygirlik motorcuğumuz. Konumuna dikkat. Ne kadar da tekerleklerin tam üzerinde bir motor :) Bu kadar kabine yakın ve kabinin bu kadar sessiz olması beni hala çok çok şaşırtıyor.

Mp1nv6.jpg

QBPr7A.jpg

Kapanışı da gece fotoğrafı ile yapalım. Aracımız sizi gece böyle karşılıyor. Seviyorum ulen :)

XkbQXo.jpg

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Misafir

Kocaman maşallah :nazar:

Çok hoşuma gidiyor bu bıdıklar, Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

İmkan olursa ön arka M tamponlar ile nefis olur

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Çok şık görünüyor, maşallah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Çok Teşekkürler.

M 'i baştan alacaktım ancak aracı eşim de kullanıyor, yollarda rahatsız eden olmasın diye sade bir görüntü seçtik. M paketi ben de seviyorum, özellikle içini direksiyon felan çok hoş duruyor bence.

Keşke alsaydınız aslında beyazda çok fazla üstüne çekmezdi sanırım. Cidden çok farkediyo araç. Mercedes amg siz, bmw m siz binilmez diyolar :)

Direksiyon ve koltukları nefis

Yorum bağlantısı
Misafir

Lci kasa ile birlikte m paket ihtiyacı kalmamış aslında tamponlar falan gayet şık, jantlar güzel. F20 m paketsiz çok cılız duruyor. Evet fiyat farkı da ciddi rakam.

Lastikler zaten felaket durum. Kuzenimde 320i m paket var. 4 tane Good year runflat e 3000 tl ye yakın para verdi :)

Yorum bağlantısı
Misafir

...

21OADj.jpg

1Nomero cam filmimiz. Kararında mı yoksa açık mı sizce??

v5a9O6.jpg

...

Tekrardan maşallah. :nazar:

Güzel bir inceleme olmuş. Bol fotolu. Elinize sağlık. :good1:

Cam filmine gelecek olursak, ilk resimde de film var ise eğer bence biraz açık kalmış. Bende 1 numara düşünüyordum başta. Ama araç üzerinde denedik, güneş ışınlarından korumanın yetersiz kalacağını ve var mı yok mu belli olmadığını görünce 2 numaraya karar kıldım.. Ama yine de hafif yeşilimsilik katmış, hoş duruyor.. Belki arkalar için 2 numara düşünebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz

Tekrardan maşallah. :nazar:

Güzel bir inceleme olmuş. Bol fotolu. Elinize sağlık. :good1:

Cam filmine gelecek olursak, ilk resimde de film var ise eğer bence biraz açık kalmış. Bende 1 numara düşünüyordum başta. Ama araç üzerinde denedik, güneş ışınlarından korumanın yetersiz kalacağını ve var mı yok mu belli olmadığını görünce 2 numaraya karar kıldım.. Ama yine de hafif yeşilimsilik katmış, hoş duruyor.. Belki arkalar için 2 numara düşünebilirsiniz.

Teşekkürler :)

Aslında 1,5 niyetiyle gitmiştim ama hem beyaz hem de içi siyah olduğu için film koyu durur diye düşündüm, 1 yaptırıp çıktım.
Havadan ve fotoğraftan böyle içi çok gözükmüş profilden. Normal insan gözü ile bakıldığında otoparka girip çıkarken güvenlik göremediğini söylüyor cam açıyorum :)

Şimdi yaptırsam 1,5 yaptırırdım ama :)
Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz

o zaman ben 1,5 yaptirayim :)

Markadan markaya da değişiyor tabii filmin koyuluğu.

Gerçi hoş, hediye olmasaydı ben de yaptırmazdım galiba  :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Oğuz Yılmaz

20bine cok yaklastik. Bu esnasa da birbirimize hali ile cok alistik.

Yakiti merak edenlere, malesef yakita cok dikkat edemiyorum. Bugune kadar en az ortalamayi, Temmuz'da kusasasi izmir 90-100km hizda gitmek zorunda kaldigimda yakaladim. Bu 120km parkuru 3.8 lt/100km ile tamamladik.

Fotografi olanlar da soyle,

Bayram oncesi cuma, Istanbul'dan Korfez koprusu cok yogun, sonrasi gemlige kadar tapagaz, bursa cevreyolu disinda 120'yi gecmeden, akhisar manisa onu bol trafikli izmir varis.

ca3f402b14fd15c129a46580ed4e1f3f.jpg

Bayram donusu Kesan Yayla Sahili - Atasehir.

Hic trafik yok, ilk 40km bol virajli koy yolu. Sonra neredeyse otoyollar haric 120sabit, otoyollar ve istanbul 132- 150 arasi. Malum Kinali'dan Atasehir'e cevreyolu.

d104925c7f3b4518ea06e1dddaa56d57.jpg

Baskaaa..

Bu da 8ileri rulzz :)

210'da kesici devreye giriyor gerisi mumkun degil mudahale olmadan. Devir saatine dikkat :)

c1ca45479ef762a539640d18b425585c.jpg

Öyle iste :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Oğuz Yılmaz

Merhaba,

Aracımızla 4 seneye yakın birlikteyiz. Şu an 75binlerde.

Son zamanlarda birkaç soruda karşılaştırmada bahsi geçtiği için konuya güncelleme geçmek istedim.

İlk günkü keyifle binmeye devam ediyoruz. İki şikayetim var. Birisi BMW yetkili servislerinin pahalılığı. Güvenebileceğim bir özel servis de bulamadığım için içim başka yere götürmeye elvermiyor. Diğeri karlı zamanlarda yollar tuzlanmamış ise önden çekişli bir araca göre standart trafikte hakimiyeti sağlamak çok daha zor. 

İkinci aracı aldıktan sonra bu aracı daha çok eşim kullanıyor. Bir ara o kadar çok kullanmadım ki, roadsterlar dışındaki bütün arabaların aynı hisse sahip olduklarını ve bir farkları olmadığını, bunun yerine yürütme maliyeti daha düşük bir araç da koysam da aynı şey olacağını düşünmeye başladım. Arada ofisteki arkadaşların arabalarını kısa mesafelerde kullanıyordum ve satmayı ciddi ciddi düşündüm. Sonra bir gün direksiyona geçtim. düşündüklerimden utandım :)

Geçen sene sonuna doğru 190bin civarına kumaş koltuklu A4 ler showroomlara gelince eşimle gidip teste çıktık. O dönem için uygundu fiyatı ve sınıf yükseltme zamanı geldiğini düşündük.

Önce ben sonra o teste çıktık. Yüzümüzde bir boş ifade. Arkadan itişli araç kullanmak sizin ruhunuza ve hislerinize siz fark etmeden işliyormuş. 

Almayı düşünen, aklında sorusu olanlara almadan önce iyi düşünmelerini, bundan sonra sürüş tecrübelerinin çok farklı bir noktaya geleceğini ve diğer arabaları zor beğeneceklerini söylemek istiyorum :)  Yeni 1'in önden çekişli ve çift kavramalı şanzumana sahip olduğunu görünce de aracımın üzerinde daha fazla titriyorum :)

Herkese keyifli sürüşler!

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Güzel bir özet olmuş.. Eline sağlık Oğuz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ne yazık ki yeni kasada önceden çekişe geçildi. Son kale de gitti.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...