İçeriğe Yönlendir

En Sonunda Mondeo!...

İsa Acar

Recommended Posts

İsa Acar

yan yana olsa da kapıştırsak :) benzinli 0-100'de geçer dizeli.

Trafiğe kapalı alanda niye olmasın, mesela bizim pistte  ;) torkdan dolayı dizelin fırlaması daha iyi olur diye biliyorum ben ama :unsure2:

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

Trafiğe kapalı alanda niye olmasın, mesela bizim pistte  ;) torkdan dolayı dizelin fırlaması daha iyi olur diye biliyorum ben ama :unsure2:

0,6 sn ile geçtim :)

mondeovgv.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

0,6 sn ile geçtim :)

Eyvallah, ağamsın...  ;)  Erdem bey, sizin şu krom ön ızgarayla gündüz ledleri deli ediyo beni, maşallah nazar değmesin  :nazar:  bi kaç ayım var, yaza doğru mutlaka halletmem lazım onları, yardımlarınızı bekliyorum... :good1:

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

Eyvallah, ağamsın...  ;)  Erdem bey, sizin şu krom ön ızgarayla gündüz ledleri deli ediyo beni, maşallah nazar değmesin  :nazar:  bi kaç ayım var, yaza doğru mutlaka halletmem lazım onları, yardımlarınızı bekliyorum... :good1:

Eyvallah yardımcı oluruz parça linklerini fiyatlarını atarım özelden. Ledler için tampon sökülmüşken panjur + ızgara da takılırsa toptan ekonomik olur. Kargo ile gönderirken en uygun neresi ona bakarız.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İsa Acar

Merhaba arkadaşlar, forumumuz o kadar aktif ki bir hafta uzak kaldım (hala akıllı telefona geçemedim de :blush:  ) yetişmek mümkün değil...  :shok:

Neyse bu bir hafta içinde aracımın ayaklarına Nokian WR D4 kışlık lastik aldım, bi de D201 Ambarella A12 araç kamerası. Soğuklardan fazla ilgilenemiyorum ama daha da güzelleşecek inşallah... ;)  

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
İsa Acar

Henüz taktırmadım Can kardeşim..  :biggrin:  :unsure2:  :biggrin:  :unsure2:  :unsure2:  :unsure2:

Şöyle bir örnek vereyim yakıt konusunda:

- Denizli-Nazilli-Denizli arası düz yol sayılır, biraz trafik ışıklı, 111 km/h sabit hızda 6.2 lt.benzin/100 km. (2 kişi)

- geçtiğimiz hafta sonu Denizliden Datça selimiye, palamutbükünü içeren 3 kişi ile yaptığımız yolculuk, yolu bilen bilir dağ tepedir hep ve biz sırf performans kullandık aracı 8.2 lt.benzin/100 km . gibi bir ortalama ile bitirdik yolu (214 tl benzin ile 632 km yol).   

2.0 dizel arıyordum ve 60 bin tl ye kadar gözden çıkarmıştım fakat benim için asıl önemli olan güvenlik kısmının olması ve neredeyse mondeo için bedava bir fiyat olan 39.500,00 tl ye bulduğum aracımı kaçırmadım.  :bravo:  

Trendi bile dolu olan mondeo, performans tutkunuz yoksa sizi üzmez emin olun. Şimdiden kolay gelsin...   :good1:  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

- Denizli-Nazilli-Denizli arası düz yol sayılır, biraz trafik ışıklı, 111 km/h sabit hızda 6.2 lt.benzin/100 km. (2 kişi)

- geçtiğimiz hafta sonu Denizliden Datça selimiye, palamutbükünü içeren 3 kişi ile yaptığımız yolculuk, yolu bilen bilir dağ tepedir hep ve biz sırf performans kullandık aracı 8.2 lt.benzin/100 km . gibi bir ortalama ile bitirdik yolu (214 tl benzin ile 632 km yol).   

2.0 dizel arıyordum ve 60 bin tl ye kadar gözden çıkarmıştım fakat benim için asıl önemli olan güvenlik kısmının olması ve neredeyse mondeo için bedava bir fiyat olan 39.500,00 tl ye bulduğum aracımı kaçırmadım.  :bravo:  

Trendi bile dolu olan mondeo, performans tutkunuz yoksa sizi üzmez emin olun. Şimdiden kolay gelsin...   :good1:  

Maşallah kardeşim, kazasız belasız güzel günlerde kullan inşallah  :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Henüz taktırmadım Can kardeşim.. 

Abi benimde aklımda bu mondeolar. Yalnız ben alırsam kesin tüp taktırırım . :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Maşallah kardeşim, kazasız belasız güzel günlerde kullan inşallah  :good1:

Teşekkür ederim Seyhun abicim ama dizeli illaki şart yani :)

Abi benimde aklımda bu mondeolar. Yalnız ben alırsam kesin tüp taktırırım . :biggrin:

Ben de taktırıcam da bakalım ne zamana nasip olacak. Aradığım eksikliği müzik için usb girişi ve telefon için bluetooth bağlantısı... ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Ben teşekkür ederim, Seyhun abiye de notunu iletirim  :biggrin:  :biggrin:  :D  :D  :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Ben de taktırıcam da bakalım ne zamana nasip olacak. Aradığım eksikliği müzik için usb girişi ve telefon için bluetooth bağlantısı... ;)

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-goruntu-sistemleri-multimedya-oynatici-ford-black-navigasyon-dvd-bluetooth-kamera-usb-tv-oem-283273330/detay

Böyle birşey al abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Ben teşekkür ederim, Seyhun abiye de notunu iletirim  

:D  Serhan abicim haftaya TSE Tetkikim var, yoğun çalışıyorum, forumdan da kopamadım, kusura bakma  :)

Bir kaç yıla dizeliyle değiştiririm diye düşünüyorum, eğer süre uzayacak olursa güzel öneriniz için teşekkür ederim ;)

:nazar:  Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanın.

Teşekkür ederim Tamer hocam, sağ olun... :)

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

:D Serhan abicim haftaya TSE Tetkikim var, yoğun çalışıyorum, forumdan da kopamadım, kusura bakma :)

Bir kaç yıla dizeliyle değiştiririm diye düşünüyorum, eğer süre uzayacak olursa güzel öneriniz için teşekkür ederim ;)

Teşekkür ederim Tamer hocam, sağ olun... :)

Dizelinede olur abi[emoji1] Satarken sökersin.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Dizelinede olur abi[emoji1] Satarken sökersin.

Elektronik özürlüyüz biraz, kusura bakma  :biggrin:  Para biriktirmeye başlayayım o zaman ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Elektronik özürlüyüz biraz, kusura bakma [emoji3] Para biriktirmeye başlayayım o zaman ;)

Yalnız yeni kasalara olmaz abi bu. Onu belirteyim. Onların ön konsolu daha farklı.
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Yalnız yeni kasalara olmaz abi bu. Onu belirteyim. Onların ön konsolu daha farklı.

Yeni kasayı kim kaybetmiş de biz bulalım Can kardeşim yaa  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

:D  Serhan abicim haftaya TSE Tetkikim var, yoğun çalışıyorum, forumdan da kopamadım, kusura bakma  :)

Estağfurullah kardeşim   :D  espri olsun diye yazdım, Allah kolaylık versin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Estağfurullah kardeşim   :D  espri olsun diye yazdım, Allah kolaylık versin...

Eyw Serhan abicim, sağolasın...  ;)

Maşallah... :nazar:

Teşekkür ederim Şahin abi... ;)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İsa Acar

Dün aracımın 

go8akZ.jpg

bakımını yaptırdım. Bi de geçen gün motorda yağ kaçağı fark etmiştim, motor üst kapak contasından olduğunu söyledi ustam, bahaneyle conta da değişmiş oldu.

L3Arpa.jpg

bu arada yağ olarak orijinal olduğunu söyledikleri bu 

7vgzoP.jpg

PMk956.jpg

yağı koydular, bilgisi olan varsa.  :)

nasip olursa bu cumartesi tüp taktırıyorum, 5 ayda 9 bin km yapınca şart oldu... :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İsa Acar

Forumdan Erdem ÇAĞLA arkadaşımın aracına talip olmuş bulunmam sebebiyle tüp taktırma olayını ertelemiştik, araç satılıp bize nasip olmayınca da lpg işine geri döndük :) bu cumartesi montaj yapılacak bir aksilik olmazsa, tüm gün sanayideyim, bol fotoğraf içeren montaj aşamalarını anlatmaya çalışacağım. :)

Saygılarımla...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

Forumdan Erdem ÇAĞLA arkadaşımın aracına talip olmuş bulunmam sebebiyle tüp taktırma olayını ertelemiştik, araç satılıp bize nasip olmayınca da lpg işine geri döndük :) bu cumartesi montaj yapılacak bir aksilik olmazsa, tüm gün sanayideyim, bol fotoğraf içeren montaj aşamalarını anlatmaya çalışacağım. :)

Saygılarımla...

hayırlı uğurlu olsun, işletmesi nasıl olacak geç işletince ceza kesiyorlardı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...