İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - Ghia Ptc Heater(Ek Isıtıcı) Montajı

Mehmet Sezgin

Recommended Posts

Mehmet Sezgin

Elinize sağlık, Focus a da oluyor mu acaba?

Evet focus 2 ve 2.5 lere de oluyor.yabancı sitelerde yapanlar görmüştüm. manuel klimalarda klima kontrol panelini değiştirmek gerekiyor sadece .

dijital klimalarda sorun yok.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

fiestada yok bu taamm mı söküp bakma sen de

Hadi yaa. Bari söktüm konsolu temizleyip takayım
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

sen bu konuyu okumasana

Siparişi geçmedi ise neyim

bana lazım değil, garajdan çıkana kadar motor ısınıyor :D

Yorum bağlantısı
Furkan Akyol

Arkadaslar peki benim aracimda 2004cmax. Ac tusu kapaliyken diyelimki yüze vuruyor havayi. Ben bunu camlara aktarmaya çevirince düğmeyi ac tusu kendiliğinden yanıyor. Bu neden oluyor? Aynısını denedim 2012 focus tada oldu

Yorum bağlantısı
Misafir

Arkadaslar peki benim aracimda 2004cmax. Ac tusu kapaliyken diyelimki yüze vuruyor havayi. Ben bunu camlara aktarmaya çevirince düğmeyi ac tusu kendiliğinden yanıyor. Bu neden oluyor? Aynısını denedim 2012 focus tada oldu

Buhu cozucu fonksiyonu. Klimayi otomatik acar. Ayak ve ust cam konumunda tutun buhu yoksa.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Furkan Akyol

Anlamadığım bir nokta var. Peki zaten klimada soğuk hava atmiyor mu? Zaten kaloriferi actigimizda oda soğuk üflüyor? Birde babam bazen farketmiyor o pek anlamaz. Acik kalsa kışın yakita etki eder mi?

Yorum bağlantısı
Misafir

Anlamadığım bir nokta var. Peki zaten klimada soğuk hava atmiyor mu? Zaten kaloriferi actigimizda oda soğuk üflüyor? Birde babam bazen farketmiyor o pek anlamaz. Acik kalsa kışın yakita etki eder mi?

Klima nem aliyor. Sicak soguk farketmez klima kompresoru devreye girdiginde hem nem alir. Sicak havayi olusturmak icin klimanin bir etkisi yok ama kompresor devrede. Kalorifer isindikca klima fan gucunun yaninda ek bir takviye yaratir. Yakita ve cekise etkisi olur tabi ancak bu etki yazin sogutma fonksiyonundaki gibi olmaz. Devamli acik durmamali. Gereksiz yere araca guc bindirmemek lazim ama kuruma olmamasi ve gazin tazelenmesi icin de kisin klimaninnkisa sureli kullanilmasi tavsiye edilir.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Misafir

Elinize, emeğinize sağlık, bravo.

Hem böyle güzel ve orjinal bir modifiye yi yapıp hem de tüm ayrıntıları paylaşmak :bravo:

Yorum bağlantısı
Furkan Akyol

Klima nem aliyor. Sicak soguk farketmez klima kompresoru devreye girdiginde hem nem alir. Sicak havayi olusturmak icin klimanin bir etkisi yok ama kompresor devrede. Kalorifer isindikca klima fan gucunun yaninda ek bir takviye yaratir. Yakita ve cekise etkisi olur tabi ancak bu etki yazin sogutma fonksiyonundaki gibi olmaz. Devamli acik durmamali. Gereksiz yere araca guc bindirmemek lazim ama kuruma olmamasi ve gazin tazelenmesi icin de kisin klimaninnkisa sureli kullanilmasi tavsiye edilir.

Saygilarimla.

Tesekkurler:)

Yorum bağlantısı
Semih Usluer

Mk4 mondeoya da olurmu bu sistem acaba tesisat yada takılacak yer varmıdır acaba?

Yorum bağlantısı
Misafir

Bu işe bugün biraz hız verip araştırma içerisine girdim. Meğer sonrada takmak istediğim elektrikli ısıtıcı zaten benim aracım da varmış. Az kalsın Ebay üzerinden satın alıyordum.

Isıtıcı bu....

cf4620e29ef94dec4609fb4a85014a75.jpg

aaab36599ffd7d02aee51bf3fda20559.jpg

d97affe26af671bdc97067c872872825.jpg

Meğer aracımda varmış fakat ben sürekli ECON mod ile gezdiğim için farkedemedim. Kitap okumamanın zararları..[emoji35]

efd066fc5efe740b90002bd09b565016.jpg

Her neyse, Bunun ile yetinmeyip araç çalışmıyorken ısıtma mümkün mü vs derken Webasto denen yüz yılın cihazı ile araçların oem olarak entegre edilebildiğini fark ettim.

Vag-Com ile kodlayarak özelliği aktif hale getirdik.

bdeadf3a380be3d6360cd5cf4ac37eb8.jpg

9492b04baf5f252b43431755da8cfd91.jpg

İstediğiniz bir saat ve tarih girerek webastoyu aktif edip kullanabiliyorsunuz. Kaç dakika çalıştırmak istendiği vs tanımlanabiliyor.

c15fe6454ebf66f43b4c6ce951cf3461.jpg

Webasto araç üzerinde hangi bölgede konumlanır , eğer araçta yoksa satın alma noktasını araştıracağım..

Öncelikle yarın sabah ilk işim Elektrikli Isıtıcıyı (PTC) yi test etmek olacak..[emoji5]

Yorum bağlantısı
Misafir

Memleketimin ayazı sert insanı merttir. Çok yerinde bir değişiklik olmuş, ancak tesisat olmayan araçlarda çalıştırılması zor gibi gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Misafir

Insallah vardir ama bence yoktur tesisat vardir Eren. Parca olsa ozellik acmaya gerek olmazdi gibi.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Misafir

Insallah vardir ama bence yoktur tesisat vardir Eren. Parca olsa ozellik acmaya gerek olmazdi gibi.

Saygilarimla.

Tesisat olsun yeter abi. Olmasa bile PTC nin orijinalinde olması bile sevindirdi beni... [emoji5]
Yorum bağlantısı
Fatih Barutçu

Kırmızı ve siyah 2 kablo görmüştüm sigortaların solunda boşda jak lı duruyodu demekki bu iş içinmiş vay be [emoji1]

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

Süper süper. Elinize sağlık .Mükemmel bir iş çıkarmışsınız. Paylaşım için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Fatih Barutçu

Bu ısıtıcıyı dünya gözüyle yetkili servis dışında bir yerde göremezmiyiz izmirde..

Yorum bağlantısı
Sevgin Yılmaz

Çok yerinde bir karar ve uygulama. Eskişehir'de 3 yıl kullandığım C-Max 'i sırf ısıtamadığım için satmak zorunda kalmıştım. Benzinliye geçme nedenlerimdendir. :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Güzel olmuş.Benim araç içinde bir ara düşünmeye başlamıştım sonra öylece kaldı..

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Meşakkatli bir araştırmanın sonucunda hedefe ulaşmışsınız, paylaşım içinde ayrıca teşekkürler. Sıcak sıcak kullanın  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...