İçeriğe Yönlendir

Diyet Pizza

Haşmet Güngör

Recommended Posts

Mustafa Serhat

cık bu formu toplamaz ama mangal öbür uçtan getirir. :D;)

Mangalla kapışacak değil tabi ama boyut olarak yeterli :)
Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

Hiçbir yemeğimizin yerini tutmaz. Dış devletlerde amele yemeği. Bizde ise itibar sembolü. Basit bir hamur işini belleklerimize bu imajla kazıyan pazarlama departmanını tebrik etmek lazım. İyi iş çıkardılar.

Genel kültür;

Sene 1989, yabancılar Türkiye'ye pizza dükkanı açar ama şok şok şok. Pizza da ne? Kimse yemez, işletme batar ve dükkanlar kapanır.

Sene 1991, Pazarlama dehaları devreye girer. Özel bir kanala 10 da 1 fiyatına çizgi film teklif edilir. Özel kanal bu teklife balıklama atlar. Çünkü bedavadan biraz pahalıdır. Çizgi film gösterime alınır. 94'lü yılların kuşağı bu çizgi filmle büyür. Hepsi kahramanların pizza yeyişini ağızlarını yalayarak izlemişlerdir. Pizza zincirleri tekrar açılır ve bingo. Malum nesil pizza dükkanlarına hücum eder. Mutlaka yemelidirler. O gün bu gündür ciro rekorları kırmaktalar... 

ben hala ançuezin ne olduğunu bilmiyorum.  :unsure2:

Kot pantuluna ne demeli abi? Yada ıstakoza?  :)

Sığır bakıcılarının giydiği bir giysi kot ve zamanında en fakirlerin yiyeceği olarak bilinirmiş ıstakoz.. Kaliteli bir kot şuan 500 Tl ve 1 ıstakoz fiyatı 1.000 Tl civarı. 

kot pantolonu da maden işçilerinin dayanıklı kumaştan pantolon ihtiyacı hasıl olduğu üzere üretilmiş bir kumaş türü olarak ortaya çıktı diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

iyi pizzacılar malesef artık pek yok. endüstriyel hale geldi hepsi. bir ara pizza hut vardı o da gelişemedi ülkede. 

yüksek fiyat politikası. yiyebildiğin kadar ye menüsündeki olabildiğince dandik pizzalar firmayı bu hale getirdi.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

röpdeşambırı da evsizlerin giydiği bir kıyafet olarak duydum. (cem yılmazdan)  :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kot pantuluna ne demeli abi? Yada ıstakoza?  :)

Sığır bakıcılarının giydiği bir giysi kot ve zamanında en fakirlerin yiyeceği olarak bilinirmiş ıstakoz.. Kaliteli bir kot şuan 500 Tl ve 1 ıstakoz fiyatı 1.000 Tl civarı. 

Kot Amerika'da altın madeni arayan köle işçiler için ilk kez üretildi diye biliyorum?

http://listelist.com/muhtesem-kot/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Gonyalımıyız

Değilim ama etli ekmek için oluruk.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

ben hala ançuezin ne olduğunu bilmiyorum.  :unsure2:

Bildiğin peynir, İzmir Tulum'un kopee olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

değilmiş şimdi baktım. balık gibi bir şeymiş.

öğğğ hiç yeme o zaman.

Haklısın, diyet dedik ama beceremedik :) Aslımıza dönelim. (Hakan gerçekten hasta galiba)

2013-03-8394.jpg

bu arada bu etler hiç dana veya kuzuya benzemiyor, öyle çok heveslenmeyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Gavur ülkelerinde buna Challenge Pizza diyolar :)  Grupca gidiyorsunuz bundan alıyosunuz sonra oranın sahibi kronometreyi başlatıyor en çabuk yiyen grup o restaurantta resimleri isimleri falan yazılıyor. Hic bir getirisi yok Sıkca yapılan birsey hatta sırf bu işi meslek olarak yapan adamlar var ornek olarak matt stonie :)

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

He bende niye FCTR yazıyor bu gavur ellerde diyordum.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

converse ayakkabı içinde aynı durum söz konusu

Bu kadar dandik bir ayakkabı görmedim. 

Yorum bağlantısı
Misafir

Pasaport dan yeriz genelde hatta hanım ısrar etti yiyelim diye ben seviyorum bunların pizzasini bi dominos gibi dandik değil bence..

51635ea84909dbe3e669cb45a7b40174.jpg

Yorum bağlantısı
Misafir

Pasaport dan yeriz genelde hatta hanım ısrar etti yiyelim diye ben seviyorum bunların pizzasini bi dominos gibi dandik değil bence..

Pizzayı gerçek pizza yapan restaurantlarda yiyeceksin zaten o zaman dominos, litte sezar gibileri ile aradaki farkı anlıyor insan

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Nasil her pide her yerde ayni kalite ve lezzette degilse pizzanin da orjinaline uygun olani muhakkak farkli oluyor. Aslina sadik kalarak yapilan incecik lahmacun kalinligindaki italyan pizzasi ile kapitalist sisteme uygun marketing sisteminde amerikanlastirilarak satilan kalin hamurlu pizzalari ayni tutmamak lazim. Pizza yerine pide bizim damak zevkimize uygun olarak ikame edilebilir ama trabzon pidesini ben hicbir pideye veya pizzaya degismem. Tabi ki her zaman yiyemedigim icin pizza iyi bir alternatif.

Saygilarimla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Kot Amerika'da altın madeni arayan köle işçiler için ilk kez üretildi diye biliyorum?

http://listelist.com/muhtesem-kot/

İlk nasıl çıktığını değil de, genel olarak hangi amaçla kullanıldığını şettim..  ;)

kot pantolonu da maden işçilerinin dayanıklı kumaştan pantolon ihtiyacı hasıl olduğu üzere üretilmiş bir kumaş türü olarak ortaya çıktı diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Sağlığımız için diyet yiyelim de, miktarını söylemediler.Yeter gibi.

Resmin sahibi forumdan birisi olabilirmi ki  :unsure2: ancak bize yakışır böyle bir pizza  :D  :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Değilim ama etli ekmek için oluruk.

Var bence azda olsa. Yok mu hiç akrabalardan...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Guest Misafir

05cb1cd75fc44bb65452aea68d176edb.jpg

Diyet degil ama konu kalabaligi yapmamak adina bu basligi kullanayim dedim.

Afiyet olsun bana[emoji39]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Emmi'nin Test'si Pizza'yı döver ;)

Gel, bu sefer güzel yere götüreceğim. :)

05cb1cd75fc44bb65452aea68d176edb.jpg

Diyet degil ama konu kalabaligi yapmamak adina bu basligi kullanayim dedim.

Afiyet olsun bana[emoji39]

Pizza budur. Diyet pizza mı olurmuş :)
Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Gel, bu sefer güzel yere götüreceğim. :)

Pizza budur. Diyet pizza mı olurmuş :)

+1.4 Bir de kalin hamur istemistim [emoji23] Oturdu mideme, Dogus Bey'den izin cikti gerci[emoji16]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

+1.4 Bir de kalin hamur istemistim [emoji23] Oturdu mideme, Dogus Bey'den izin cikti gerci[emoji16]

Bakalık Doğuşun taktik işe yarayacak mı :)
Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Bakalık Doğuşun taktik işe yarayacak mı :)

Daha randevu vermedi bize Mehmet Bey :( Foruma ayricalik dedik asistanina yonlendirdi [emoji17]

[emoji23][emoji23][emoji23]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...