İçeriğe Yönlendir

Sizce Hangisi?

Fatih Altınoluk

Recommended Posts

Fatih Altınoluk

Merhabalar,

Fiesta küçük gelmeye başladı ve artık sedan bi araca bakmaya başladım.Kafamı karıştıran hali hazırda elimin altında alabileceğim üç araç var ama kafam karışık.Sizlerin tavsiyeleri benim için önemli.Gelelim araçlara:

1. araç:2012 model 1,6 TDCİ Ford Focus 3 titanyum x.Araç en dolusu.Yani sunroof,bixenon,koltuk ısıtma vs.İlk sahibinden ve araç 70 binde.Sol arka kapı sacı değişmiş yetkili serviste.Komple servis bakımlı.Fiyat olarak pazarlıksız 60 bin tl.

2. araç:2015 model 1,6 TDCİ Ford Focus 3,5 trend x.Araç baz modeli bildiğiniz üzere.10 bin küsür kilometrede.Araç hatasız.Fiyat pazarlıksız 60 bin tl.

3. araç:2012 model Volkswagen Passat 1,6 TDİ comfortline.Dijital klima ve hız sabitleyici var.Araç 130 bin küsür kilometrede.Hatasız.Servis bakımlı.Fİyat en son 75 bin tl.

Araçların hepsinin sahibi yakınen tanıdığım.Şimdi gelelim asıl soruma.Bu araçlardan hangisini almak en mantıklı?1.Araçta sunroof beni büyülüyor.2.araçta kilometre ve model yılından dolayı sorunsuzluk ve yeni kasa olması.3. araçta ise vw farkı var ama km beni korkutuyor.

Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın.

Yorum bağlantısı
Kenan Koç

2. araç tercihimdir :good1:

araç 2015 hiç düşünme garantide araç.çok kurcalarsan kafan iyice karışır.vur geç :D şimdiden hayırlı olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

2 tabiki :D

Neden acaba?

Full donanım her zaman iyidir. İlerde aklınızda kalmaz. Bence 1. araç..

Bende ondan yanayım.Sunroof ve bixenon çok iyi bi özellik.

2. araç tercihimdir :good1:

Neden acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

75.000 TL skoda super b veya mondeo bakabilirsiniz hem d sınıfı olur hemde bu rakama ağzına kadar dolu bir araç buluna bilir buradaki 3 seçenek arasından şahsi fikrim ben olsam passati alırım ama boş ve 4 yaşında bir araç içinde 75.000 TL fazla

tarihinde Mustafa_Çelik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

75.000 TL skoda super b veya mondeo bakabilirsiniz hem d sınıfı olur hemde bu rakama ağzına kadar dolu bir araç buluna bilir buradaki 3 seçenek arasından şahsi fikrim ben olsam passati alırım ama boş ve 4 yaşında bir araç içinde 75.000 TL fazla

D sınıfı istemiyorum şimdilik.

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

60 bin iyi bir fiyat, 0 bir arabayı zorlayın derim, yok bu 3 ünden biri derseniz 2. model ve km. den dolayı, ayrıca ikinci elinde en az zarara o uğratır sizi..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

Ben olsam 2.araci alırdım. Trend X modelinde hız sabitleme, 4 cam otomatik, alaşım jant, yol bilgisayarı vb birçok gerekli özellik mevcut. Diğer titanium X modelide mantıklı ama her zaman düşük km ve yeni araç avantajlıdır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

D sınıfı istemiyorum şimdilik.

O zaman dolu olan araç herzanan daha iyidir dolu olanı tercih ederdim ben
Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Ben olsam 2.araci alırdım. Trend X modelinde hız sabitleme, 4 cam otomatik, alaşım jant, yol bilgisayarı vb birçok gerekli özellik mevcut. Diğer titanium X modelide mantıklı ama her zaman düşük km ve yeni araç avantajlıdır.

Hız sabitleme ve 4 cam otomatik olmasa zaten listeye giremezdi bile.

60 bin iyi bir fiyat, 0 bir arabayı zorlayın derim, yok bu 3 ünden biri derseniz 2. model ve km. den dolayı, ayrıca ikinci elinde en az zarara o uğratır sizi..

Bİde işin ikinci el tarafı  var dediğiniz gibi.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Focus C Passat D segmentte..

Ben olsam Passat tercih ederdim..bakımları aksatılmadan yapıldıysa 130 çok yüksek bir km.değil..

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Hız sabitleme ve 4 cam otomatik olmasa zaten listeye giremezdi bile.

Bİde işin ikinci el tarafı  var dediğiniz gibi.

yılda kaç km biniliyor?

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk
(düzenlendi)

Focus C Passat D segmentte..

Ben olsam Passat tercih ederdim..bakımları aksatılmadan yapıldıysa 130 çok yüksek bir km.değil..

Passat fazla göze batmıyor abi mondeo gibi.

yılda kaç km biniliyor?

30 bin civarı.

tarihinde Fatih ALTINOLUK tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Yılda 30k kullanacaksanız düşük km 2015 Focus daha mantıklı olabilir...3 senede 90 yapar ilk sıradaki 70 de satarken 160 civarı olacak..Istanbulda yaşayan arkadaşlar 200.000 kmlere bile çok az derken Anadolu şehirleri 100 bini geçince burun kıvırmaya başlıyor..o zaman 2015 olan tercih edilebilir..ama dijital klima konforu bence hiç bir şeyde yok..zor seçim Allah yardımcınız olsun

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Passat fazla göze batmıyor abi mondeo gibi.

30 bin civarı.

o zaman dizel olacak desek yine 2 derim, ama 0 da ısrarcıyım, ikinci el olacaksa octavia da olabilir içi geniş..

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Bence hiç düşünme diğer birçok şey zamanla yapıla bilir araç üstüne lakin model kilometre son kasa çok büyük fark  ki 3 yılda diğer araçlarda opsiyon donanımlar 2015 de standart oldu .ve çok sayıda sanruflu araç kullandım hiçte tercih nedeni olamaz bence bir başladımı üzmeye bak neler oluyor.ha cam tavan falan olsa eyvallah.o bir nebze seçile bilri ama 2015 en iyisi burada

2. araç:2015 model 1,6 TDCİ Ford Focus 3,5 trend x.Araç baz modeli bildiğiniz üzere.10 bin küsür kilometrede.Araç hatasız.Fiyat pazarlıksız 60 bin tl.

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alper Aytar

Yılda 30 bin km yol yapıyorsanız eğer en düşük kilometre olanı almalısınız bence şayet satarken de uğraşmak istemiyorsanız bende de passat var ama 130 binin üstüne sizde kullanarak kilometre bayağı artacak satarken insanlarda pek hoşnut olmuyorlar malesef

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Yılda 30k kullanacaksanız düşük km 2015 Focus daha mantıklı olabilir...3 senede 90 yapar ilk sıradaki 70 de satarken 160 civarı olacak..Istanbulda yaşayan arkadaşlar 200.000 kmlere bile çok az derken Anadolu şehirleri 100 bini geçince burun kıvırmaya başlıyor..o zaman 2015 olan tercih edilebilir..ama dijital klima konforu bence hiç bir şeyde yok..zor seçim Allah yardımcınız olsun

Fiestam 70 küsür binde o yüzden satacağım birazda.Kilometre 100 olunca satmak zorlaşıyor işin açığı.

o zaman dizel olacak desek yine 2 derim, ama 0 da ısrarcıyım, ikinci el olacaksa octavia da olabilir içi geniş..

Abi Kayseride ki vag servisi resmen öpüyor.O yüzden yanaşmak istemiyorum.

Bence hiç düşünme diğer birçok şey zamanla yapıla bilir araç üstüne lakin model kilometre son kasa çok büyük fark 

Abim yapım gereği arabanın ampüllerini bile değişmem.Nasıl aldıysam öylece geri satarım.

Yılda 30 bin km yol yapıyorsanız eğer en düşük kilometre olanı almalısınız bence şayet satarken de uğraşmak istemiyorsanız bende de passat var ama 130 binin üstüne sizde kullanarak kilometre bayağı artacak satarken insanlarda pek hoşnut olmuyorlar malesef

Alacağım araç kaç kilometrede olursa olsun maksimum 2 yıl bineceğim.

Yorum bağlantısı
Alper Aytar

2 yıl da kilometre 200 bin olur passat için

2.seçenek için ise 70 bin kilometrede olur.

1.seçenekte ise 130 binde aslında 130 çok değil 1. Seçenek alınır her türlü :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

ben olsaydım bunların üçünüde almazdım gider acentaya sıfır km çekerdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...