İçeriğe Yönlendir

Sizce Bu Kazada Kim Kusurlu ? Tutanak Sonucu "mutabakatsizlik"

Muhammet Mustafa Paslı

Recommended Posts

Muhammet Mustafa Paslı
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar 2 gün önce bir kaza geçirdim aracım 2012 fiesta , bir peco ticari araçla çarpıştık. Petrole hava basmak için girdim havaya 2 metre kala adam geldi bana yandan girdi.Resimler yüklü sizce sigorta kusur oranı kime verecek. 

Büyük ihtimal bana verecek gibi çünkü çizimi hatalı yaptım sanki tam petrol çıkışı olmuş gibi duruyor. halbuki içeride havanın yanındaydık.

Şuanda tutanak MUTABAKATSIZLIK OLARAK GÖZÜKÜYOR BU NE DEMEK?

Mp6o0k.png

QBRvav.png

XkB900.jpg

bDlkrG.jpg

j34Xgg.png

tarihinde Muhammet Mustafa Paslı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun.

Çok kritik gibi. Gerçekten sanki aracınız istasyon çıkış yolu üzerindeymiş gibi. Hem tutanak, hem fotolarda. 

Yorum bağlantısı
Muhammet Mustafa Paslı

yok en uzak bunlar var tutunak fotosunu ekledim. petrolün içindeyiz sonuçta. petrolün içinde herhangi bir geçerli trafik kuralı varmı  :blush:

evet değiştirmek için aradı şirketi fakat kabul etmediler sanki tam çıkışta olmuş gibi görünüyor ama petrolün 5-10 metre içindeydik. Büyük ihtimal %100 bana kitlenecek :shok:

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Kusur size verilecek gibi.

Karşı taraf ters yönden gelen diyor.Resimler ve tutanak bunu daha çok ispatlıyor gibi. 

Siz ise petrole girerken ifadesi kullanmışsınız. Yani ifadeniz yanlış bu da çizim ve resimlerle giriş durumunda olduğunuzu ispatlıyor gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Geçmiş olsun, tutanak ile resimler tam ters. Sanki siz adamın önüne çıkıp, kafadan girmiş gibi çizmişsiniz. İfadeler de tam tersi sizin için ters yönden girerken demiş. Siz de onu doğrularcasına benzinliğe girerken diye ifade kullanmışsınız. Oysa hava basarken gelip vurdu denmesi lazımdı.. onun için " MUTABAKATSIZLIK OLARAK GÖZÜKÜYOR"

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

zor daha uzaktan resim çekilmeliydi ve tutanakta araç hangisi hangisi beli değilki   :unsure2:  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Muhammet Mustafa Paslı

tutanağı alel acele tuttuk dikkat ederseniz çizimler ile fotoğraflar tam anlamıyla zıt. yazdığımız savunmalarda zıt? ee ne olacak şimdi bu adamlar nasıl karar verecek? 

bu arada benim aracım tabikide fiesta :D

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Kusur oranı size çıkarsa itiraz edersiniz. Heyecanla alalacele tuttuk aslında durum şöyle idi gibi bir ifade verirsiniz.Kabul olur olmaz o kısmı bilmiyorum ama :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

öncelikle geçmiş olsun;

benzinlikten rica edin kamera kayıtlarını, eğer alabilirseniz sizin park halinde olduğunuz onun size gelip çarptığını ispatlamış olursunuz 

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Banim gördüm Sizin aracın önüne kırdız gibi görünüyor.Mehmet abi daha iyi bilgi vere bilir belki

Yorum bağlantısı
Muhammet Mustafa Paslı

okan bey resimlere bakarsanız teker yönüne falan bırakın önüne kırmayı kaçmaya bile çalıştım adam ok gibi geldi vurdu

Yorum bağlantısı
Ali Gök

yanlış anlama oluyor şuan. arkadaş hava basmaya gidiyormuş daha park etmemiş. park halinde olsa başka durum. Eğer tutanaktaki gibi siz ters yönden geliyorsanız haksız taraf siz çıkabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Muhammet Mustafa Paslı

şimdi ali bey şöyle acıklayayım resimi çektiğin yerde hava pompası var yani düzde girsem havadanda uçsam tersde girsem mantıken o araç o şekilde yine orda durması gerekecek.

Yorum bağlantısı
Muhammet Mustafa Paslı

İtiraz olayını araştırdığımda dosya "MUTAKABATSIZLIK" olduğu için buna son kararı TRAMER verecekmiş ve bu son kararmış itiraz için dava açmam gerekirmiş

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

İstasyon kameralarından kayıt alabilirsiniz gerekirse.. 

geç kaldın onu ben yazdım

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Geçmiş olsun, ben başka bir soru soracağım. Araçlar karayolunda olmadığından (Petrol Ofisi İçerisinde olduğu için) sigortalar ve ya kaskolar ben karşılamam diyebilir mi ?  Veya site otoparkında filen olsaydı ?

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Geçmiş olsun, ben başka bir soru soracağım. Araçlar karayolunda olmadığından (Petrol Ofisi İçerisinde olduğu için) sigortalar ve ya kaskolar ben karşılamam diyebilir mi ?  Veya site otoparkında filen olsaydı ?

diyemezler . Şöyle bir örnek vereyim evinizin bahçesinde duran arabanın başına bir iş gelse karşılıyor ise bunuda karşılayacaktır

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Gri araç petrol çıkışında, beyaz araç  çıkıştan giriyor. Fiesta kusurlu.  Sebebi ise petrolün sağ şerit üzerinde olması . Petrol girişi  yol takibine göre değerlendirilir. Kusur beyaz araca verilir.

Eğer fiesta sabit bekler iken hava vurduğu sırada  gri araç çarptı ise kusur gri araçta.

Fotoğrafların anlattığı ise  gri petrolden çıkıyor, beyaz, petrol çıkışından giriyor.Yol bölünmüş yol dur.  kusur beyaz fiesta da...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Muhammet Mustafa Paslı

yorumlarınız için teşekkürler sonucu buraya paylaşacagım bakalım

Yorum bağlantısı
Hüseyin Turan

geçmiş olsun,

tutanağa ve resimlere göre beyaz fiesta suçlu görünüyor.

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

bence gol olur :kihkih:  geçmiş olsun. buradan bakınca sanki tersten (istasyon çıkış yolu üzerinden) amcanın önüne kırmışsınız gibi algılanıyor. :shok:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)

Geçmiş olsun. Bence biran önce nereye bildiriliyorsa oraya bildirin. Fotoğraflar var çizimi yanlış yapmışız diye. İş işten geçmiş midir bilemem ama belki de faydası olur.

Sanırım iş işten geçmiş :(

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...