İçeriğe Yönlendir

Mitsubishi Asx Jant Değişimi

Korhan Şenörer

Recommended Posts

Korhan Şenörer

Korhan'ım hayırlısı olsun... :shok:

Sağol abim benim. Teşekkür ederim arkadaşlar. Bende montajı dört gözle bekliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici

Hayırlı olsun abi çok hoş olmuş,Allah kaza bela vermesin Maşallah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Yakışacağı kesin Korhan boşver hoşuna gittiyse gerisi önemli değil, gönlünce kullan kardeşim  :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Tucson da 19 jantların tanesi 3bin liramış, conti lastik 880 lira( tane) 

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Tucson da 19 jantların tanesi 3bin liramış, conti lastik 880 lira( tane) 

Sıfır araba fiyatlarının neden uçuk olduğu belli oluyor.  :nea:

Yorum bağlantısı
Misafir

fiesta ucuz 4 lastik 580 lira. :)

Ben focusa 1250 tl verdim ağustos ayında [emoji30]
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

http://www.elektrony.cz/cs/alu-kola/konfigurator/mitsubishi/mitsubishi-asx/typ-ga0/18/#?brand=ronal&type=ronal-r41&id=48461&color=fd0657

Asx'in her rengini ve jant çeşitlerinin üzerinde nasıl durduğunu gösteren bir site. Konfigurator bölümünden her marka ve model seçilebiliyor.  :good1:

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Jantlar ve lastikler geldi. Kısmetse akşam taktıracağım. Şimdi şunu merak ediyorum. Aracın üzerindeki etikete göre 215/65/16 lastiklere ön arka 35 psi hava basıyordum. Şimdi 225/55/18 lastiklere kaç psi hava basmalıyım, birde normalde ibre 100 km/saat hızı gösterirken yollarda bulunan hız gösteren elektronik cihazlarda 97 km/saat hız okunuyordu. 18 inç jantlarla hız ibrem 100 km/saat gösterirken gerçek hızım tahminen kaç olur? Yani 97 km/saat hız artar mı azalır mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Jantlar ve lastikler geldi. Kısmetse akşam taktıracağım. Şimdi şunu merak ediyorum. Aracın üzerindeki etikete göre 215/65/16 lastiklere ön arka 35 psi hava basıyordum. Şimdi 225/55/18 lastiklere kaç psi hava basmalıyım, birde normalde ibre 100 km/saat hızı gösterirken yollarda bulunan hız gösteren elektronik cihazlarda 97 km/saat hız okunuyordu. 18 inç jantlarla hız ibrem 100 km/saat gösterirken gerçek hızım tahminen kaç olur? Yani 97 km/saat hız artar mı azalır mı?

Kadrandaki sapma çok fazla olmaz abi benim de 205/55/16 ile gps 97 kadran 100 gösteriyor çap da değişme olmadı senin yanak küçüldü inç büyüdü orantı aynı gibi ama daha net bir cevap gelir herhalde
Yorum bağlantısı
Misafir

Abi istersen servise bir sor. belki yol bilgisayarından yazılım falan işi olabilir doğru veri için. Hayırlısı olsun tekrardan. 

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Abi istersen servise bir sor. belki yol bilgisayarından yazılım falan işi olabilir doğru veri için. Hayırlısı olsun tekrardan.

Haklısın, yazılımla Mut III e bağlanıp ölçümler düzeltilebilir belki. Mitsubishiclub'te sponsor firmalar var, orada da yazacağım, cevap gelir sanırım.
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

%2.77 artacak, yanı tam olacak gibi ama 50 yanak eski lastik ölçünuze daha yakın, sanki 50 yanak daha iyi olur.
Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Yeni jant-lastik kombinasyonunuz hayırlı uğurlu olsun Korhan hocam.  :good1:  Acaba yeni jantların araçla bir fotoğrafını atma şansınız var mı? Bende nisan ayında 16. olanını alacağımda kendi aracıma nasıl duruyor bir görmek isterim.  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Teşekkür ederim. Daha iyisi sizlerin olsun. Fotoğraf çekmiştim ama hava karardığından gündüz tekrar çekip yüklerim. İlk izlenimlerim eski lastiklerim 5 yılı doldurduğundan iyice sertleşmiş sanırım çünkü araç içi lastik sesi bariz oranda azaldı ve eskisine göre kasislerden geçişlerde lastiklerin yumuşaklığını hissediyorum. Kısa bir test sürüşü yaptım. Şuan çok memnunum.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

8ZPoLV.jpg

Hem jant, hem lastik açısından içime sinen bir modifiye oldu. Yönlendirici ve bilgilendirici yorumlarınız teşekkür ederim arkadaşlar. :) ilk etapta 100 km sabit hızla giderken navigasyonda gps'e göre kaç km hızla gittiğimi tespit edeceğim. Hızım ibredeki hızdan yüksek olacağından radarlar açısından dikkat etmem gerekecek.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Maşallah abi. Gerçekten çok daha şık durmuş. Güle güle kullan..  :nazar:

Teşekkür ederim Keremcim. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...